DZIŚ JEST:   30   MARCA   2020 r.

Św. Jana Klimaka
Św. Leonarda Murialdo
 
 
 
 

„Antyfaszyści” czy zwykli terroryści? Lewacka Antifa obrała ster na Rzeczpospolitą

„Antyfaszyści” czy zwykli terroryści? Lewacka Antifa obrała ster na Rzeczpospolitą
fot. Krystian Maj/FORUM

Podpalone samochody, zniszczone witryny i wystawy sklepowe, masowe kradzieże, setki rannych – czy w niedalekiej przyszłości ulice polskich miast doświadczą „antyfaszystowskiego” terroru w wykonaniu bojówkarzy z Antify, jaki obserwowaliśmy kilka tygodni temu w Hamburgu?

 

„Antifa to nieformalny parawan, za którym organizują się aktywiści z różnych skrajnie lewicowych i anarchistycznych środowisk. Przegląd informacji, apeli i wezwań zamieszczanych na stronach internetowych organizacji funkcjonujących również w Polsce sprawia wrażenie tworzenia coraz groźniejszej międzynarodowej bojówki”, pisze na łamach tygodnika „Do Rzeczy” redaktor Wojciech Wybranowski.

 

W ocenie Dariusza Lorantego, byłego policjanta, tego typu zjawiska stanowią pokłosie walk, jakie stoczyła niemiecka policja z lewackim terroryzmem w latach 70. XX wieku. – Teraz następuje ponowne przeformatowanie „myśli anarchistycznej” i wzrost agresji tego środowiska. (…) Najpierw mamy bierny opór, później zaczynają się bójki i napaści, a w dalszej perspektywie istnieje zagrożenie zorganizowanej przemocy – podkreślił w wypowiedzi dla „Do Rzeczy”.

 

Gazeta przytoczyła fragment jednego z apeli Antify autorstwa „amerykańskiego anarchokomunisty ukrywającego się pod pseudonimem Dr. Bones”. Można w nim przeczytać m.in.: „Broń palna to anarchizm w akcji, to narzędzie, które natychmiast uwalnia od polegania na hierarchicznej władzy. (…) Gdy wyciągnięcie broni na wiecu stanie się potencjalnym zagrożeniem sytuacja przestanie się pogarszać. Policja przestanie nękać ludzi i szaleć po twoim osiedlu, gdy zda sobie sprawę, że ryzykuje coś o wiele więcej niż dwutygodniowe, płatne wakacje”.

 

Polscy ultralewicowi „antyfaszyści” poszli krok dalej i opatrzyli powyższy manifest dodatkowym komentarzem. „W obliczu ataków przeciwko mniejszościom, bezustannemu wzrostowi popularności skrajnej prawicy, próby określania Antify jako organizacji terrorystycznej i wydarzeniach 20 stycznia nadszedł moment, w którym anarchiści powinni zrewidować swój światopogląd wobec legalizmu, taktyki non-violence i używania broni palnej. I nie chodzi tu bynajmniej o anarchistów żyjących w Stanach Zjednoczonych”, napisali.

 

Zdaniem prof. Leszka Wieczorka manifest ten brzmi co najmniej niepokojąco. – Głoszenie tego typu treści, pozwalanie na propagowanie takich zachowań prowadzi do wzrostu radykalizmu członków grup ekstremistycznych. A to w konsekwencji do eskalacji przemocy wobec policji, wobec przedstawicieli władzy czy ludzi o odmiennych poglądach – podkreśla naukowiec.

 

Mimo wielu obaw i zagrożeń, jakie niesie za sobą ultralewicowa Antifa, co obserwowaliśmy m.in. na ulicach Hamburga podczas szczytu G20, polska policja bagatelizuje problem, a jej działania ograniczają się do… „monitorowania stron internetowych”. O nieskuteczności podejmowanych działań świadczą wydarzenia, jakie miały miejsce w kolejnych edycjach Marszu Niepodległości oraz podczas wszczętych przez „antyfaszystów” awantur m.in. w Poznaniu.

 

W ocenie autora tekstu „Poznań w coraz szybszym tempie staje się miastem, w którym środowiska Antify są najsilniejsze”, a co gorsza – w swoich działaniach skierowanych przeciwko Prawu i Sprawiedliwości mogą liczyć na wsparcie Jacka Jaśkowiaka, prezydenta miasta. Na potwierdzenie tej tezy Wybranowski przypomina, co działo się w stolicy Wielkopolski w październiku 2016 roku podczas czarnego marszu przeciwko obronie życia nienarodzonych. „Anarchiści i lewaccy ekstremiści, usiłujący dostać się do siedziby partii rządzącej, kamieniami, petardami i płonącymi racami obrzucili pilnujących porządku policjantów. Rannych zostało pięciu funkcjonariuszy w tym jeden ciężko”, przypomina.

 

W odpowiedzi na te wydarzenia prezydent Poznania skrytykował… policję, żądając od funkcjonariuszy wyjaśnień, dlaczego użyli oni oddziałów prewencji i środków przymusu bezpośredniego wobec „antyfaszystów”. Z kolei w kwietniu bieżącego roku Jaśkowiak wziął udział w zorganizowanej przez Antifę manifestacji „Nacjonalizm nie przejdzie!”.

 

„Antyfaszyści” zapytani o to, kiedy protesty podobne do tych z Hamburga będą miały miejsce w Polsce odpowiedzieli: „oby jak najszybciej”, bowiem „w Polsce jest wyraźnie o co protestować i czemu stawiać opór”.

 

- Na tę chwilę nie ma obawy, że nastąpi przeformatowanie radykalnych lewackich środowisk w organizację terrorystyczną, natomiast pewien sposób przyzwolenia na działalność takich organizacji, wsparcie finansowe, wspólne marsze, udział znanych osób i polityków uwiarygadnia takie organizacje jak Antifa, pozwala jej na pozyskiwanie akceptacji społecznej i budowę pewnej bazy, z której w przyszłości może wyłonić się groźna grupa – podsumował Loranty.

 

Źródło: tygodnik „Do Rzeczy”

TK
DATA: 2017-07-24 13:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dziwi mnie ze tacy faszysci czy antyfaszysci jeszcze sie nie nauczyli historii i nie wyciagaja wniosków ze polacy to narod waleczny ktory jest zdolny do ofiary z zycia za drugiego czlowieka i ojczyzny i jakas grupka pajacow nie bedzie w naszym kraju sie wozic, bo to zawsze skonczy sie, tak samo Bog w naszych sercach i jazda z naszego podworka, Powiedz babci ze zrobilem jak trzeba.
ponad 2 lata temu / Erty
 
Nie wiem czemu ale jaki widzę antifę to ciśnienie mi rośnie. Widziałem jedną taką demonstrację. Poszedłem do nich i pytałem się co to jest faszyzm. żaden mi nie powiedział. To ciemne ciołki i frajerzy.
ponad 2 lata temu / ddf
 
To wyslac kiboli i antifa sie zesra haha
ponad 2 lata temu / Erty
 
Wszystko to jest inspirowane na najwyższym światowym szczeblu. Chodzi o zlikwidowanie państw narodowych. To są psy wojny, płatni najemnicy rozwalający po kolei państwo za państwem.
ponad 2 lata temu / Pejot
 
Nie przesadzajmy w Polsce na szczęście policja potrafi używać broni gładkolufowej i gumowych kul i z doświadczenia wiem że to bardzo skuteczna broń przeciwko potencjalnym zamieszkom takich nazistowskich bojówek.
ponad 2 lata temu / maciek
 
Kolejni fundowani przez Sorosa i jego NGOsy anty-polscy szkodnicy.
ponad 2 lata temu / Filip S
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.