DZIŚ JEST:   26   MAJA   2020 r.

Św. Filipa Neri
 
 
 
 

Antydyskryminacyjna zbiórka danych płacowych w USA. Przed odejściem zlecił ją Barack Obama

Antydyskryminacyjna zbiórka danych płacowych w USA. Przed odejściem zlecił ją Barack Obama
fot.REUTERS/Kevin Lamarque

Na rok przed odejściem z Białego Domu prezydent Barack Obama – pod pozorem zwalczania dyskryminacji płacy w miejscu pracy - zainicjował projekt masowego zbierania danych dotyczących wysokości wynagrodzenia Amerykanów, zgodnie z kluczem pochodzenia etnicznego, rasy i płci.

 

Biały Dom w notatce skierowanej do komisji ds. równego zatrudnienia (EEOC) zakwestionował dyrektywę poprzedniego prezydenta, wskazując, że masowe gromadzenie tego typu danych zarządzone przez administrację Obamy, mija się z celem i z pewnością nie zwalczy dyskryminacji płacowej.


EEOC we współpracy z Departamentem Pracy miała co roku zbierać dane dotyczące płac według płci, rasy i pochodzenia etnicznego od firm zatrudniających 100 lub więcej pracowników. W notatce do EEOC, Biuro ds. Zarządzania i Budżetu Białego Domu (OMB) poinformowało, że rozpoczęto przegląd skuteczności inicjatywy dotyczącej równego wynagrodzenia.

 

OMB wyraziła zaniepokojenie, „iż niektóre aspekty zrewidowanego zbioru informacji nie mają praktycznego zastosowania, są niepotrzebnie uciążliwe, a także nie odnoszą się odpowiednio do kwestii prywatności i poufności”. Szefowa EEOC, Victoria Lipnic wydała oświadczenie, w którym przekonywała, że nadal będzie zdecydowanie egzekwować prawo o równym wynagrodzeniu, a działania podjęte przez OMB nie powstrzymają wysiłków urzędu, którym kieruje.

 

- Idąc naprzód, my, w EEOC, będziemy nadal egzekwować prawo i analizować możliwości działania. Mam nadzieję, że ta decyzja spowoduje dyskusję na temat innych bardziej skutecznych rozwiązań zachęcających pracodawców do przeglądu ich praktyk w zakresie wynagrodzeń w celu zapewnienia równej płacy i zamknięcia luki płacowej. Jestem gotowa współpracować z Kongresem, agencjami federalnymi i wszystkimi zainteresowanymi stronami w tym zakresie – zadeklarowała Lipnic.

 

Lewicowa organizacja American Civil Liberties oskarżyła administrację Trumpa o brak zainteresowania „wykorzenieniem nierówności płciowej i rasowej w miejscu pracy”. Bez zbierania danych o wynagrodzeniu, „szkodliwe luki płacowe i dyskryminacja, która je powoduje, będą nadal rozwijać się” – przekonywała ACLU.

 

Amerykańska Izba Handlowa w swojej analizie stwierdziła, że „obszerny formularz danych o wynagrodzeniach”, zawierający 3 tys. 360 komórek w arkuszu kalkulacyjnym - nakłada ogromne obciążenia związane z przechowywaniem dokumentów i nie pomaga w walce z dyskryminacją.

 

Izba zwróciła uwagę, że wskutek respektowania dyrektywy Obamy pracodawcy zmuszeni byliby do dalszego kategoryzowania grup pracowników, które już są nadzwyczaj szerokie i dokonywania porównywania ich prac, co jest bardzo trudne. Na przykład Izba zauważyła, że w szpitalu zarówno pielęgniarki, jak i adwokaci zostaliby zaszeregowani do tej samej grupy płacowej, mimo że ich obowiązki wymagają różnych poziomów wykształcenia, umiejętności i doświadczenia, które zasługują na inną płacę.

 

Propozycja administracji Obamy „nie uwzględnia tych i innych uzasadnionych, niedyskryminacyjnych czynników mających wpływ na wynagrodzenia pracowników” – stwierdziła Izba.

 

Źródło: cnsnews.com.,

AS


DATA: 2017-09-07 09:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kolejny etap inwigilacji i odbierania anonimowości jednostki. NWO w natarciu.
ponad 2 lata temu / top
 
Owszem, szkoda, że w Polsce nie będzie takich rzeczy
ponad 2 lata temu / ollek
 
Bardzo dobra metoda by dowiedzieć się o skali dyskryminacji w społeczeństwach.
ponad 2 lata temu / Stormer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.