DZIŚ JEST:   24   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bartłomieja Apostoła
Św. Emilii de Vialar
 
 
 
 

Antychrześcijański profil wciąż obraża. Facebook nie podziela obaw

Antychrześcijański profil wciąż obraża. Facebook nie podziela obaw
#INTERNET    #BLUŹNIERSTWO    #WIARA    #FACEBOOK    #OBRAZA    #MARYJA PANNA    #PROFIL

Po raz kolejny Facebook ujawnił swe antychrześcijańskie oblicze. Profil ze skrajnie bluźnierczą treścią, obrażającą naszego Pana Jezusa Chrystusa i Najświętszą Marię Pannę zdaniem władz portalu nie narusza standardów i może dalej funkcjonować.

 

Użytkownicy społecznościowego portalu Facebook niejednokrotnie musieli zetknąć się z profilami, która w sposób jawny i skrajnie bluźnierczy obrażają ludzi wierzących i drogie im symbole. Ze szczególną perfidią, można by rzec szatańską wręcz, atakowane jest chrześcijaństwo. Krzyż i inne symbole tak ważne dla wyznawców Chrystusa są w plugawy sposób używane do zwiększenia „popularności” „osobistych wrogów Boga”, jak sami siebie często określają. Atakowani są księża, siostry zakonne a nawet osoba obecnego papieża jak jego poprzedników.

 

To, że wśród internautów jest spora ludzi opętanych nienawiścią do chrześcijaństwa, nie zaskakuje. Wszak już nasz Pan Jezus Chrystus zapowiedział, że jego wyznawcy będą „w nienawiści u wielu”. Jednak oburzająca dużo bardziej jest liberalna polityka władz FB wobec tego typu wpisów.

 

Portal nocristianofobia.org opisuje jeden z wielu istniejących profili na FB, który z bluźnierczym rozmachem godnym ostatnich kręgów piekieł, drwi z Najświętszej Panny Marii i jej dziewiczego macierzyństwa. Twórca profilu obraża i kpi także z osoby naszego Pana Jezusa Chrystusa.

 

Na płynące od internautów zgłoszenie nadużycia, Facebook zareagował w charakterystyczny dla siebie sposób. Z jednej strony władze serdecznie dziękują za zgłoszenie i zapewniają, że tego typu działania jest z ich strony doceniane, lecz w ich opinii materiały „nie naruszają standardów wspólnotowych dotyczących mowy nienawiści”.

 

W Internecie trwa zbiórka podpisów pod wnioskiem o usunięcie bluźnierczego profilu. Podpisało ją już blisko 3500 osób.

 

Warto przypomnieć, że na FB z całą surowością są tropione wszelkie materiały krytykujące zachowania homoseksualne. Mówienie prawdy o sodomii naraża na portalowe kary. Przekonali się o tym  także redaktorzy portalu PCh24.pl, których konta zostały zawieszone za odważne przeciwstawienie się homopropagandzie.

 

 

Źródło:nocristianofobia.org

luk


DATA: 2013-07-05 14:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak jak wszystko FB ma swoją ogromną użyteczność jako sieć społecznościowa... katolik powinien tam zaglądać... JPII mówił "Idźcie tam gdzie są ludzie..." jako jedno z haseł nowej ewangelizacji...
ponad 6 lat temu / don pedro
 
ale do czego ten cały facabook jest potrzebny? przecież to strata czasu. to chyba wyraźnie mówi, że katolik nie powinien tam nawet zaglądać.
ponad 6 lat temu / edek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.