DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Antyaborcyjna kontrrewolucja!
Polacy – brawo! Posłowie – do dzieła!

Antyaborcyjna kontrrewolucja! Polacy – brawo! Posłowie – do dzieła!
FOT.Krystian Maj/FORUM

Brawo! 830 tys. podpisów popierających obywatelski projekt ustawy zakazującej mordowania nienarodzonych dzieci dotkniętych chorobami to wielki sukces. To jednak nie koniec batalii o życie. Teraz – kolejny raz w tej kadencji parlamentu – decyzja należy do rządzącej większości. Czy politycy PiS zmyją z siebie hańbę z jesieni roku 2016?

 

Inicjatorzy akcji „Zatrzymaj aborcję” nie ukrywają swoich oczekiwań. Obrońcy życia chcą, aby posłowie niezwłocznie zajęli się projektem ustawy. Wszak od ich postawy zależy życie lub śmierć najmłodszych! Każdego dnia w wyniku tzw. legalnej aborcji w Polsce – kraju, który za swoją królową obrał Najświętszą Maryję Pannę, w Ojczyźnie świętych i błogosławionych – morduje się (statystycznie rzecz ujmując) trojkę niewinnych, bezbronnych dzieci.

 

W obecnej kadencji parlamentu politycy mieniący się katolikami odrzucili projekt prawa zakazującego mordowania dzieci. Od tego czasu każda decyzja, a nawet wypowiedź posła lub senatora PiS dotycząca materii obyczajowej i nosząca znamiona konserwatywnej, budzi uzasadnione skojarzenia z fałszem, obłudą, kłamstwem. Jeśli rządzący chcą pozbyć się opinii zdrajców, a przy tym tchórzy, którzy jesienią roku 2016 wycofali się z popierania projektu „Stop aborcji” pod naciskami rozwrzeszczanych lewacko-liberalnych aktywistów, muszą czym prędzej zagłosować za złożonym w czwartek projektem Fundacji Życie i Rodzina.

 

Projekt zakazuje mordowania nienarodzonych dzieci, u których istnieje podejrzenie występowania choroby. To właśnie z tego powodu dokonuje się w Polsce większości tzw. legalnych aborcji. Korekta prawa  byłaby więc prawdziwą dobrą zmianą, chociaż jeszcze nie końcem drogi. Celem każdego katolika powinno być wszak całkowite zakazanie dzieciobójczych praktyk najpierw w swoim kraju, a potem w całym Bożym świecie.

 

PiS nie może się zasłaniać rachubami politycznymi. Projekt „Zatrzymaj aborcję” uzyskał aprobatę Episkopatu Polski. Jeśli więc rządzący chcą utrzymać dobre stosunki z Kościołem, nie mają wyboru.

 

Oby politycy PiS przestali się łudzić, że utrzymując w mocy krwawy „kompromis aborcyjny” otwierają się na polityczne centrum. Przecież zwolennicy dzieciobójstwa nigdy nie zagłosują na partię Jarosława Kaczyńskiego. Z kolei przeciwnicy aborcji, obrońcy życia, głosują najczęściej na PiS, ale w razie kolejnej zdrady mogą zmienić swoje preferencje polityczne, co dla rządzących oznaczać będzie polityczną katastrofę.

 

Kalkulacja sondażowa jest jednak marnym pyłem przy kalkulacji wiecznej. Wszechmogący Bóg patrzy na każdy uczynek, a nawet na każdą myśl wszystkich ludzi. Także polityków. Kiedyś przyjdzie im, jak każdemu z nas, złożyć sprawozdanie ze swojego życia. Jak wytłumaczą się, jeśli nie wykorzystają kolejnej okazji do ograniczenia w powierzonym im państwie grzesznej praktyki dzieciobójstwa?

 

 

Michał Wałach

 

 

 

 


DATA: 2017-11-30 16:00
AUTOR: MICHAŁ WAŁACH
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@wierny To gratuluję dobrego samopoczucia. Wiadomo, że poprzednia ekipa postokrągłostołowa była zepsuta do szpiku kości, jednak spodziewanie się czegoś wyjątkowego od drugiej grupy postokrągłostołowej będącej za a nawet przeciw może mieć później niemiłe konsekwencje. Z jednej strony ciśnienie na rozmnażanie sie, a z drugiej projekt ustawy nr 1813 o obowiązkowych szczepieniach "akcyjnych" dla dorosłych pod przymusem! Radzę zainteresować się tematem, to łuski z oczu opadną.
8 miesięcy temu / xyz
 
... może nazwiesz "wierny" Mary Wagner terrorystką ? Fanatyczką religijną ? Ja czuję, że zarówno ja sam jak i każdy prawdziwie wierzący powinien tak samo postąpić. Nie wiem jak uzasadnimy, że żyliśmy w tym społeczeństwie i nie zrobiliśmy nic w obronie tych niewinnych. Ty będziesz miał usprawiedliwienie "polepszali dobrobyt". Dla Boga te nasze sprawy dot.doczesności, a więc i tego "dobrobytu" to błachostka. Myślę, żeś zakamuflowany PISior i celowo odkreślasz tę propagandę sukcesu. Za chwilę prysnąć może ten wasz układ polityczny jak mydlana bańka. Obyście opamiętali się w porę obłudnicy
8 miesięcy temu / Andrem
 
Do "Wiernego": a Ty jesteś wierzący prawdziwie czy tylko tak z tradycji. Pierwszeństwo praw bożych nad ludzkimi. Same rozprawianie o tym jest uwłaczające. My mamy zastanawiać się czy prawa Stwórcy są zgodne z konstytucją ??? Człowieku zastanów się jak ograniczyły Ciebie okoliczności tego postkomunistycznego myślenia.
8 miesięcy temu / Andrem
 
Jestem przeciwko aborcji.Kazde życie jest wazne i ma prawo sie urodzić ale takie popędzanie posłów jest po prostu terrorem i chamstwem.Wszystkie rządy od 1989 nic nie robiły nie tylko w sprawie aborcji ale i gospodarki etc etc a teraz PiS nadrabia te stracone lata dwoją się i troją by zaspokoić potrzeby Polaków.Dzięki PiS Polska wstaje z kolan i zaczyna kwitnąć.Ludzka niewdzięczność nie zna granic.Nawet tzw.obrońcy życia zachowują się jak terroryści popędzając a nawet ostro krytykując obecną władzę.Kogo wy ludzie chcecie żeby rzadził żałosnych narodowców z poparciem 1 %? Jako katolik cieszę sie ze PiS jest przy władzy i wiem że w końcu zakażą aborcji !!! Nikt inny tego nie zrobi !
8 miesięcy temu / wierny
 
PiS teraz złożył do TK wniosek o rozpatrzenie zgodności z konstytucją możliwości mordowania dzieci kalekich w łonach ich matek. Dlatego oni powiedzą, że muszą poczekać na wyrok, a ponieważ zgodnie z pisowską ustawą o TK sprawy rozpatruje się w kolejności ich zgłoszenia, to może za dwa lata TK tym się zajmie.
8 miesięcy temu / Gość Janek
 
W następnych wyborach - tylko Ruch Narodowy.
8 miesięcy temu / Monarchista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.