DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

Antyaborcyjna inicjatywa obywatelska w UE

Antyaborcyjna inicjatywa obywatelska w UE

Europejscy obrońcy życia wraz z wpływowymi euro politykami właśnie zainicjowali kampanię „One of Us" („Jeden z Nas”), polegającą na zbieraniu podpisów obywateli europejskich pod petycją do władz Unii Europejskiej, domagającą się wstrzymania przez nie finansowania działań, które niszczą embriony ludzkie, w szczególności w obszarach badań, rozwoju i zdrowia publicznego.


Inicjatorzy akcji chcą zebrać pod petycją ponad milion podpisów obywateli państw UE do 1 listopada 2013 r. Następnie petycja zostanie przekazana do Parlamentu Europejskiego, który będzie musiał zorganizować debatę w tej sprawie. Obrońcy życia „idą za ciosem” wykorzystując wyrok Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z 2011 r., w którym stwierdzono, że życie ludzkie zaczyna się od poczęcia i zasługuje na ochronę prawną.


Przewodniczący Komisji Sprawa Konstytucyjnych Parlamentu Włoskiego, będący jednocześnie przewodniczącym włoskiego Ruchu na rzecz Życia, Carlo Casini zaangażowany w akcję mówił watykańskiej agencji prasowej Zenit: - Dziś Europa finansuje badania naukowe, które niszczą i manipulują embrionami. Dotuje międzynarodowe organizacje zachęcające do aborcji, która ma być rozwiązaniem problemów zdrowotnych kobiet. Jednak, wraz z uznaniem życia od momentu poczęcia, europejska polityka musi zacząć się zmieniać w kierunku ochrony życia nienarodzonych


W 1997 roku, organizacja Greenpeace pozwała Olivera Brüstle’a, naukowca, który posiadał patent na proceswykorzystania linii zarodkowych komórek macierzystych. Greenpeace stwierdził, że dyrektywa  Unii Europejskiej nie pozwala na opatentowanie technik komórek macierzystych, zakładających uprzednie zniszczenie embrionów ludzkich. W 2011 roku ETS poddał wykładni przepisy dyrektywy i orzekł, że wynalazek, którego użycie wiąże się z niszczeniem embrionów albo wykorzystaniem ich jako materiału wyjściowego, nie może zostać opatentowany. Trybunał stwierdził, iż pojęcie „embrionu ludzkiego "należy rozumieć w szerokim znaczeniu tego słowa. Sędziowie wyjaśnili, że każda zapłodniona komórka jajowa jest embrionem ludzkim, od którego rozpoczyna się proces rozwoju człowieka.

 

Obrońcy życia uważają, że logicznym następstwem tego orzeczenia musi być przyjęcie prawa, który uniemożliwi finansowanie badań, zakładających niszczenie zarodków ludzkich i przekazywanie dotacji organizacjom pozarządowym na cele aborcyjne, co w tej chwili ma miejsce.


Podpis można złożyć za pośrednictwem strony www.oneofus.eu

 Źródło: c-fam.org., AS.


DATA: 2013-01-28 12:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Życie człowieka zaczyna się od poczęcia, tylko ludzie złej woli mogą twierdzić inaczej.
ponad 7 lat temu / Yasmina
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.