DZIŚ JEST:   19   SIERPNIA   2019 r.


Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Antyaborcyjna inicjatywa dostrzeżona przez światowe media. Dominuje krytyka

Antyaborcyjna inicjatywa dostrzeżona przez światowe media. Dominuje krytyka

Debata dotycząca pełnej ochrony nienarodzonych w Polsce wywołała zainteresowanie zagranicznych mediów i ich polskich korespondentów. Środki masowego przekazu o proweniencji lewicowej łączą informację o inicjatywie społecznej wprowadzającej zakaz aborcji z krytyką Prawa i Sprawiedliwości. Cytują także opinie osób porównujących poczynania polskich władz do działań totalitarnych dyktatorów. Władze Rzeczypospolitej określają mianem nacjonalistycznych.     

     

Możliwość wprowadzenia zakazu aborcji w Polsce porusza brytyjski lewicowo-liberalny „The Guardian”. Zdaniem korespondenta z Warszawy - Alex'a Duvala Smith'a - dążenie do zakazu aborcji świadczy o koncentracji rządu na kwestiach rodziny. Rządzącą ekpię określa mianem nacjonalistycznych. Brytyjskie medium cytuje także prof. Monikę Płatek z Kongresu Polskich Kobiet.

 

O sprawie piszą także Wojciech Moskwa i Dorota Bartyzel na łamach bloomberg.com. Informują o poparciu Episkopatu dla ochrony życia i jego krytyce dla kompromisu aborcyjnego z „późnych lat 90tych". Jednocześnie twierdzą, jakoby poczynania PiS w kwestii Trybunału Konstytucyjnego i mediów publicznych doprowadziły do monitoringu stanu demokracji w Polsce przez Unię Europejską.

 

Był to ich zdaniem pierwszy tego typu przypadek w historii. Jest to przejaw niewiedzy lub celowej manipulacji, gdyż UE „broniła demokracji” choćby na Węgrzech. Na przykład w lipcu 2013 r. Parlament Europejski stwierdził, że postępowanie Węgier kłóci się z artykułem 3 traktatu o UE.  

 

Ponadto dziennikarze Bloomberga obniżenie ratingu przez Standard & Poor’s przypisują ambitnym planom wydatków socjalnych. Dodają także informację o rzekomym "potępieniu" Polski przez Komisję Wenecką.   

 

Z kolei Natalia Dueholm na łamach lifenews.com informuje, że autorem projektu ustawy antyaborcyjnej jest Ordo Iuris. Podkreśla, że oprócz zakazu aborcji zawiera ona plany pomocy dla  dzieci specjalnej troski oraz dla poczętych w wyniku gwałtu. Zauważa ponadto, że okazją do przedstawienia stanowiska Episkopatu w sprawie ochrony życia będzie Dzień Ochrony Życia 4 kwietnia oraz 1050 r. rocznica chrztu Polski.

 

 

 

Źródła: bloomberg.com / theguardian.com / lifenews.com

mjend

 


DATA: 2016-04-01 09:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co za ciemnnogrod. Mam umierać bo zagrożenie życia nie jest wskazaniem do zabiegu ?
ponad 3 lata temu / Malwina
 
"...opinie osób porównujących poczynania polskich władz do działań totalitarnych dyktatorów." Znowu zamieniamy rzeczywistość w jakiś niedorobiony matrix. Przecież właśnie w reżimach totalitarnych spod znaku swastyki czy sierpa i młota aborcja była i jest powszechna.
ponad 3 lata temu / x
 
Prosiłbym aby zepsuty, zgniły Zachód, który już dawno odszedł od wartości Bożych i Chrześcijańskich niech naprawdę nam nie doradza. Polska i Polacy wiedzą co robić i jak żyć póki co jeszcze w Duchu Bożym i oby tak zostało na wieki.
ponad 3 lata temu / Eugenio
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.