DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2018 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Antwerpia: katolicy odcinają się od biskupa popierającego homozwiązki

Antwerpia: katolicy odcinają się od biskupa popierającego homozwiązki
By Carolus (Own work) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons

Dramatyczne chwile przeżywają wierni diecezji antwerpskiej w Belgii. W ubiegłą sobotę ich biskup Johan Bonny publicznie wystąpił przeciwko nauczaniu Kościoła.

 

W wywiadzie dla dziennika "De Morgen" oświadczył, że trzeba dążyć do formalnego uznania w Kościele katolickim związków homoseksualnych, ponieważ – jak stwierdził – etyka chrześcijańska chroni stabilne i wierne relacje. Bp Bonny przemilczał, że zgodnie z nauczaniem Kościoła i Pisma Świętego, relacje takie z samej swej natury są niemoralne, o czym jednoznacznie mówi Katechizm Kościoła Katolickiego oraz dokument Kongregacji Nauki Wiary z 2003 r., który zobowiązuje katolików do przeciwstawiania się legalizacji związków jednopłciowych.

 

Te przemilczane w wywiadzie prawdy przypomina w publicznym oświadczeniu Związek Katolickich Studentów z Antwerpii. Odcina się od poglądów swego biskupa, zaznaczając, że przekroczył on granicę katolickiego nauczania i moralności.

 

Zdaniem studentów biskup zaszkodził też opinii Kościoła. Sprawia bowiem błędne wrażenie, że teraz dla homoseksualistów nie ma w nim miejsca. Kościół katolicki jest tymczasem otwarty na wszystkich, bez względu na ich orientację seksualną – przypomina Stowarzyszenie Katolickich Studentów w Antwerpii.

 

 

Źródło: KAI

luk


DATA: 2015-01-05 09:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

http://www.pch24.pl/antwerpia--katolicy-odcinaja-sie-od-biskupa-popierajacego-homozwiazki,33087,i.html ======================= Hallo,Katolicy, widzicie, że diabeł czyli zło daleko sięga!Brońcie siebie i waszych najukochańszych!Zło jest też pewnie blisko nich! Tym złem jest pederasta!Prasa i mass media boją się Unii Europejskiej i używają słowa gej.Tym samym zamazują istotę sprawy ,istotę grzechu,istotę zniszczenia człowieczeństwa ! Wszędzie potworny ,ciągły nacisk ,parcie sił diabelskich!Nie dajcie się!
ponad 1 rok temu / ryszard
 
Wpływ szatana na umysły niektórych tu wymienianych księży łącznie z biskupem z Antwerpii. Smutne! Sadzę jednak,ze takie niedorzeczne i grzeszne poglądy szybko przeminą! Wraz z wiekiem w niektórych głowach rozwija się choroba umysłowa! Antwerpia potrzebuje nowego, zdrowego na umyśle biskupa,który zacznie nauczać słowa Bożego i przeprosi za tego chorego psychicznie biskupa!
ponad 1 rok temu / Człowiek wychowany przez religię
 
Mądre słowa od Związku Studentów.
ponad 3 lata temu / Dom
 
a papiez milczy... masoneria w natarciu!
ponad 3 lata temu / razorrr
 
Czy tacy "pasterze" czytają w ogóle Biblię? Czy oni rozumieją znaczenie nauczania Chrystusa? Zdecydowanie są "z tego Świata", a przecież powinni prowadzić nas ku Królestwu "nie z tego Świata". Cytując Świętego Pawła( choć, być może niebawem usłyszę że to zbyt konserwatywny i niewygodny Święty):1 Kor 6: 9-10 "Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11 A takimi byli niektórzy z was". Ja tu nie widzę "furtek" i niedomówień, a wielcy teologowie wciąż nas zapewniają że są lepsze interpretacje i 2000 lat nauki Kościoła powinno właśnie teraz się zmienić. Na koniec: "Po owocach ich poznacie". Z Panem Bogiem!
ponad 3 lata temu / Łukasz
 
@Jacek.Napisałeś - "Ekskomunika? :) haha. Na pewno nie u Franciszka".Zatem zanim zamieścisz wpis - zorientuj się jaką postawę zajmuje Franciszek wobec księży popierających związki jednopłciowe.Aby ci to ułatwić udostępniam link link http://www.wprost.pl/ar/418328/Papiez-Franciszek-ekskomunikowal-ksiedza-popierajacego-gejow/
ponad 3 lata temu / Kontra
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.