DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Antoni Macierewicz podkreśla: rząd chciałby amerykańskich żołnierzy na stałe w Polsce

Antoni Macierewicz podkreśla: rząd chciałby amerykańskich żołnierzy na stałe w Polsce
fot. Lukasz Kobus / Forum

W sobotę w trakcie konferencji prasowej zwołanej na koniec polsko-amerykańskich ćwiczeń wojskowych minister Antoni Macierewicz podkreślił, że rząd chciałby, by na terenie Polski na stałe stacjonowały jednostki NATO i żołnierze armii Stanów Zjednoczonych. Minister obrony narodowej wskazał także na „posiadanie skutecznej obrony przeciwlotniczej”.

 

- Myślę, że pan ambasador, jak i ja, jesteśmy pod wrażeniem zarówno skuteczności, jak i precyzji działania zarówno rakiet Patriot, jak i polskiego sprzętu, ale przede wszystkim współdziałania żołnierzy, szybkości przemieszczania się zestawu Patriot do Polski i sprawności działania obu stron, co rodzi rzeczywiście nadzieję na dobre działanie w razie ewentualnego zagrożenia – powiedział minister obrony narodowej, Antonii Macierewicz. W konferencji udział wziął amerykański ambasador w Polsce Paul W. Jones.

 

Antoni Macierewicz podkreślił, że „rzeczywistym, długofalowym celem” zamierzeń rządu jest trwałe stacjonowanie na terenie Polski sił NATO i amerykańskiego wojska. Kolejnym celem jest wzmocnienie obrony przeciwlotniczej. - Mamy nadzieję, że będzie to być może system Patriot – powiedział minister Macierewicz.

 

Amerykański ambasador podziękował szefowi polskiego MON i podkreślił, że każde ćwiczenia dają amerykańskim żołnierzom szanse rozwoju. - Chciałbym również podkreślić, iż cieszymy się niezmiernie, iż Polska jest tak wspaniałym przyjacielem, tak wspaniałym sojusznikiem, sojusznikiem, który bardzo poważnie podchodzi do kwestii własnej obronności oraz do obrony całego terytorium NATO – dodał Jones.

 

W trakcie „Panther Assurance” w Skwierzynie polscy i amerykańscy żołnierze ćwiczyli obronę powietrzna. Amerykanie z 5-7 Batalionu Artylerii Przeciwlotniczej – stacjonującego na co dzień w Niemczech – przywieźli system Patriot.

 

Źródło: niezalezna.pl, TVN, Nasz Dziennik

mat

 

 

 


DATA: 2016-01-17 08:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Tomasz: Jeśli nie obce wojska, to polskie, ale nie państwowe, tylko prywatne. Gdyby stworzyć polski Blackwater albo ściągnąć taką zagraniczną agencję militarną, która zatrudniałaby Polaków, byłoby to optymalne rozwiązanie. No i można by było przestać wydawać pieniądze na sprzęt wojskowy, który byłby w posiadaniu prywatnej agencji.
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
Nie obce wojska tylko Siły Zbrojne Rzeczypospolitej powinny strzec bezpieczeństwa Państwa.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
W porządku, rozumiem i szanuję Twoje zdanie. Próbowałem jakoś pogodzić poglądy katolickie z poszanowaniem chińskiej drogi do wolności. Nie zawsze się to da zrobić. Dziękuję za dyskusję.
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
Błędna polityka która źle się skończy dla naszej ojczyzny.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Wolnościowiec, na wzór Jezusa powinniśmy znosić zło/cierpienia w życiu doczesnym, jeśli walka z tym złem powodowałaby jeszcze większe zło. Chociaż, z drugiej strony, jeśli nie możemy zwalczyć zła dobrem, to mamy prawo zwalczać zło mniejszym złem, czego przykładem jest prawo do obrony koniecznej przed agresorem. Tak więc nie neguję całkiem Twojej argumentacji, ale ten konkretny przypadek (aborcja jako sposób walki z zalewem Europy przez Chińczyków) oznacza zastosowanie większego zła przeciw mniejszemu, dlatego podtrzymuję swój sprzeciw wobec aborcji.
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Partie Polityczne służą nie Narodowi tylko obcym interesom.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.