DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Antoni Macierewicz do Żołnierzy Wyklętych: „Jesteście częścią armii polskiej”

Antoni Macierewicz do Żołnierzy Wyklętych: „Jesteście częścią armii polskiej”
fot. mjr Robert Siemaszko / CO MON

W poniedziałek Minister Obrony Narodowej ogłosił decyzję o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Podczas konferencji prasowej Antoni Macierewicz wygłosił orędzie do obecnych żołnierzy podziemia niepodległościowego, dokonując ich symbolicznej rehabilitacji jako szef resortu obrony. „Jesteście częścią armii polskiej, jesteście żołnierzami Rzeczpospolitej” – mówił.

 

- Dzisiaj przypominając dzień „Żołnierzy Niezłomnych” chcemy oddać Wam hołd, cześć i pamięć. Chcemy jednoznacznie powiedzieć, że jesteście częścią armii polskiej, jesteście żołnierzami Rzeczpospolitej – powiedział Antoni Macierewicz podczas konferencji prasowej towarzyszącej obchodom Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, które odbyły się w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

 

- Walczyliście wbrew nadziei, bo to było najbardziej niezwykłe w tej Waszej walce, iż wszystkim wydawało się, że ona jest beznadziejna, że ona jest bez sensu, że ona nie może przynieść Polsce i Polakom żadnej perspektywy ­– przemawiał minister obrony do obecnych żołnierzy podziemia niepodległościowego.

 

- Powiedzieliście nie. Powiedzieliście to, co jest po dziś w hymnie polskim przez nas wszystkich  śpiewane, że jeszcze Polska nie zginęła, póki my żyjemy. Póki Wy wówczas walczyliście. Wyklęty, ten którego ziemia polska miała nie nosić, bo jest narzędziem obcego imperialistycznego działania. Wyzywano Was od najgorszych, sadzano Was w celach z hitlerowskimi zbrodniarzami, żeby Was upodlić i pokazać społeczeństwu, że jesteście tak samo przestępcami jak ludobójcy niemieccy – mówił Macierewicz.

 

 

Głos zabrał również podsekretarz stanu w MON, prof. Wojciech Fałkowski. - Odbudowujemy i wzmacniamy pamięć o tych ludziach, o tym wysiłku zbrojnym, o tym co się wydarzyło w latach 1944-1963. Przywracamy  tę cześć tradycji wojskowej, tradycji wojennej pamięci armii polskiej. Tworzymy z tego fragmentu dodatkową część, która na stałe wchodzi do tradycji wojska polskiego. Dodatkowo mówimy, jaka była natura wprowadzanej władzy, jaki był sposób wprowadzania nowego reżimu i jaki był status tej nowej władzy po 1944 roku w Polsce – powiedział.

 

 

Źródło: mon.gov.pl

FO
DATA: 2016-02-22 21:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A czemu na czapeczce tego munduru jest znaczek AK ?? AK samo nie walczyło bo było jeszcze mnóstwo NSZ a oni mieli krzyż i orła.Cwaniaczki chcą przyćmić ze tylko masońscy Pisudczycy walczyli nikt inny
ponad 2 lata temu / Przemysl II
 
Kto wymyślił "ludobójstwo" w Nangar Khel? "Jesteście częścią Armii Polskiej" ! - Dlatego będę na Was donosił zawsze i wszędzie. Jak to zrobiłem z żołnierzami wysłanymi przez Nas do Afganistanu. Żołnierzami,którzy dostali od nas Rozkaz obrony interesów USraHella. Będę na was donosił jak to zrobiłem z tymi, bo okazaliście się zbyt honorowi. Tak, Polacy, i wy i wasi żołnierze zawsze będą traktowani jak przestępcy, jak ci z Nangar Khel" Antoni Macierewicz (ówczesny szef SKW) napisał i przyniósł do MON nowy scenariusz - że była to zbrodnia ludobójstwa dokonana przez Polaków (za onet)
ponad 2 lata temu / rick
 
Chwała Niezłomnym!
ponad 2 lata temu / Maria
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.