DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Antoni Macierewicz: wynik wyborów pokazuje, że ponad połowa Polaków chce Polski chrześcijańskiej

Antoni Macierewicz: wynik wyborów pokazuje, że ponad połowa Polaków chce Polski chrześcijańskiej
Antoni Macierewicz. fot.Zuma Press/FORUM

Widać, że dalece ponad 50 proc. narodu jest zdecydowane kształtować państwo zgodnie z wartościami chrześcijańskimi i narodowo-niepodległościowymi. Z tego trzeba wyciągnąć wnioski, zjednoczyć to i ustrukturalizować – mówił w kontekście ostatnich wyborów gość Polskiego Radia 24 Antoni Macierewicz.

 

Antoni Macierewicz mówił o roli, jaką w Kościele Katolickim w Polsce i samej Polsce odegrał zamordowany przez komunistów 35 lat temu ks. Jerzy Popiełuszko. – Ksiądz Jerzy Popiełuszko był głosem Ducha Świętego w Polsce w czasie stanu wojennego. Był głosem całej polskiej wielkiej tradycji, duchowieństwa, Kościoła, podtrzymującym naród w jego najtrudniejszych chwilach, głosem, który mobilizuje naród – mówił polityk PiS.

 

Gromadził wokół siebie, nie tylko na mszach za ojczyznę, całego ducha narodu polskiego. Dlatego był niezwykle niebezpieczny. Pokazywał nie tylko siłę przezwyciężenia stanu wojennego, ale też, że możemy z tego wyjść jako naród chrześcijański. [...] Stan wojenny był przeżyciem także integrującym, a ksiądz Jerzy Popiełuszko nadawał mu tę wielką treść z naszej historii i z naszego doświadczenia duchowego. To chciano zniszczyć - nie tylko człowieka, ale także to przesłanie – dodał.

 

Macierewicz zapytany o słynną dewizę kapłana, czyli „zło dobrem zwyciężaj”. – Wynik ostatnich czterech lat, a zwłaszcza tych wyborów, jest świadectwem, że jest to proces, w którym zwyciężamy. Ale to jest proces, bo poprzednie lata były latami, w których wydawało się, że to może być przegrana. Polska odchodziła od chrześcijaństwa, od katolickiej nauki społecznej, była wtłaczana w postkomunistyczny liberalizm nie tylko gospodarczy, ale też w sensie duchowości. Ostatnie lata i ostatnie dni pokazały, że to jest wygrana – mówił były szef MON.

 

Jak zaznaczył, to, że władze państwowe biorą udział w uroczystościach jest ważnym symbolem, ale nie to jest najważniejsze, bo – jak zauważył – w poprzednich latach „bardzo często najwyższe władze składały kwiaty, a następnie przyjmowały decyzje ustawowe sprzeczne z ewangelią i nauczaniem ks. Jerzego”. – Widać, że dalece ponad 50 proc. narodu jest zdecydowane kształtować państwo zgodnie z wartościami chrześcijańskimi i narodowo-niepodległościowymi. Z tego trzeba wyciągnąć wnioski, zjednoczyć to i ustrukturalizować – podsumował polityk.

 

Źródło: Polskie Radio, polskieradio24.pl

TK


DATA: 2019-10-19 18:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Antoni nie generalizuj i wracaj do swojej "szafy"
8 miesięcy temu / karol
 
Słuchając w radio wypowiedzi posła p.Bosaka z Konfederacji podpisuje się dwoma rękoma i popieram taką argumentację ,też tak uważam.Odpowiadając adwersarzowi,który niżej coś sugeruje - jest Szanowny Pan w błędzie - stawiam pytania po polsku jako Polak-Katolik, któremu wszystko co Polskę stanowi jest najcenniejsze.Nie zgadzam się i zwalczam zacietrzewienie które przedstawia samo siebie i to z pozycji "prawdziwych Polaków - Katolików" jako jedynie słuszne a inaczej myślących obrzuca nienawiścią i przypisuje im nikczemne antypatriotyczne intencję! Pozdrawiam!
8 miesięcy temu / t
 
Żydzi stawiają pytania po żydowsku. Polacy pytają o to kto jest bardziej antypolski: SLD, PO-KO czy PiS. Ponieważ to PiS dopina kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem z USA, Ukrainy i Izraela, to PiS jest dziś największym wrogiem. Poza tym wszystkie stronnictwa za kulisami zgodnie współpracują w likwidacji Polski.
8 miesięcy temu / [email protected]
 
Niech ktoś odpowie,oto zagadka: kto jest bardziej anty-pisowski, konfederaci czy peowcy Schetyna + lewacy ?
8 miesięcy temu / t
 
Gdyby Pan Antoni był prawdziwym katolikiem to powinien wystąpić z PiS. Takie jest moje zdanie
8 miesięcy temu / Andrzej
 
jak to będzie? przecież to juz jest cały czas
8 miesięcy temu / do kowal
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.