DZIŚ JEST:   02   CZERWCA   2020 r.

Św. Marcelina i Piotra
Bł. Sadoka i towarzyszy
 
 
 
 

Antoni Macierewicz: traktujemy ZAPAD 2017 jako poważne zagrożenie

Antoni Macierewicz: traktujemy ZAPAD 2017 jako poważne zagrożenie
Antoni Macierewicz. fot.Zuma Press/FORUM

- Ćwiczenia Zapad 2017 są dla nas zagrożeniem wbrew temu, co próbują tłumaczyć Rosjanie - powiedział w piątek na antenie TVP Antonii Macierewicz, szef resortu obrony.

 

Organizowane wspólnie przez wojska Federacji Rosyjskiej i Białorusi manewry wojskowe Zapad 2017 rozpoczną się 14 września i potrwają do 20 września. W ćwiczeniach weźmie oficjalnie udział 12,5 tys. wojskowych.

 

Zdaniem Macierewicza jeszcze nigdy ćwiczenia ZAPAD 2017 nie miały aż tak „agresywnego charakteru”, jak w tym roku. - Bierze w nich udział nieporównanie więcej żołnierzy, niż dozwala na to Konwencja wiedeńska i niż deklarują sami Rosjanie mówiąc o zaledwie 12,5 tysiącach. Według informacji jakie do nas docierają mobilizacja obejmuje do tych ćwiczeń blisko 100 tys. żołnierzy - zaznaczył Macierewicz.

 

Według szefa MON istnieje niebezpieczeństwo, że część spośród biorących udział w manewrach żołnierzy i wykorzystywanego tam sprzętu „pozostanie na Białorusi” przez co „znaczącej zmianie ulegnie układ sił na wschodniej flance NATO”. - Dlatego traktujemy te ćwiczenia jako rzeczywiście duże niebezpieczeństwo – dodał minister.

 

Macierewicz odniósł się również do „skandalicznych głosów” ze strony Niemiec i innych urzędników międzynarodowych o tym, że „Polska jest czymś w rodzaju państwa sezonowego”. - Że Polska jest państwem, o którego granicach decydują Niemcy albo Rosja. Że gdyby Niemcy były silniejsze to Polska nie miałaby dzisiaj obecnych granic. To są głosy absolutnie niedopuszczalne. To jest zachowanie absolutnie niedopuszczalne, na które nigdy nie będzie zgody ze strony niepodległego państwa polskiego - podkreślił Macierewicz

 


Źródło: polskieradio.pl

TK

DATA: 2017-09-01 10:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Gość Janek Anna Rosja chce by Polska była Państwem buforowym Niemcy mieć pod również Polskę pod butem i mamy wojnę hybrydową ujawniła się agentura Niemiecka i Rosyjska.Musimy zbudować Siły Zbrojne które będą w stanie obronić Polskę przed agresją Rosji i Niemiec .
ponad 2 lata temu / Tomasz
 
Tytuł artykułu na jednym z portali " Okręty USA będą bronić Bałtyku" Pacyfiku im zabrakło, przybłąkali się do Antoniego:-) Kundle zapraszają inne pieski by te szczerzyły swoje kły i warczały!
ponad 2 lata temu / Anna
 
Zapad to reakcja na napływ tysięcy żołnierzy i ciężkiej broni pancernej do Polski i państw bałtyckich. Białoruś czuje się zagrożona, bo przecież to wojsko nie przyjechało na wakacje, ale może zostać użyte przeciwko niej. Mam nadzieję, że Zapad otrzeźwi Macierewicza i innych natowskich jastrzębi i zniechęci ich do ataku na Białoruś lub Rosję.
ponad 2 lata temu / Gość Janek
 
@Arek Dokładnie, chodzi o to by nas wykończyć w tej wojnie, do lasu pójdziemy z bronią w ręku by bronić kobiet dzieci i dobytku, ale nie na wojnę pomiędzy masonami jako mięso armatnie
ponad 2 lata temu / Alex Wolf
 
To jest bezczelność ściągać i otaczać Rosję wojskiem (eksterytorialnym!!!) USA a później się żalić ze z kolei ich manewry to dla nas "niebezpieczeństwo"NA MNIE NIE LICZ SAM SOBIE IDŹ NA WOJNĘ Z ROSJĄ
ponad 2 lata temu / Arek
 
Największe zagrożenie dla Polski pochodzi od wewnątrz - prusko-ruskiej agentury chowającej się za tzw. "opozycją".
ponad 2 lata temu / abc
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.