DZIŚ JEST:   21   LUTY   2019 r.

Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Antoni Macierewicz: „Stop Aborcji” nie miała szans w Sejmie. Przez prowokację frontu nienawistników

Antoni Macierewicz: „Stop Aborcji” nie miała szans w Sejmie. Przez prowokację frontu nienawistników
Źródło: TV Trwam

W zaskakujących słowach o „prowokacji” szykowanej na PiS przez „front nienawistników” minister Antoni Macierewicz wyjaśniał dlaczego posłowie jego partii odrzucili obywatelski projekt „Stop Aborcji”. Jego zdaniem „szansa na rzeczywiste przejście ustawy w Sejmie o całkowitej ochronie życia dziś była żadna”. Tak jakby deklarujące przywiązanie do wartości chrześcijańskich PiS nie miało w parlamencie większości głosów.

 

Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej w felietonie „Głos Polski” wyemitowanym na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam wyjaśnił dlaczego PiS nie poparło obywatelskiego projektu wprowadzającego pełną ochronę życia. Już wcześniej minister, wpisując się w narrację PiS, na antenie TVP mówił, że projekt „Stop Aborcji” nie był partyjnym, a obywatelskim projektem, a PiS nigdy nie wyrażało poparcia dla zapisu dotyczącego tzw. karalności kobiet.

 

Tym razem minister mówił o wielkiej prowokacji przygotowanej na PiS przez front nienawistników i przeciwników Polski oraz wielkiej misji PiS „dla której kształt państwa i narodu jest fundowany na katolickiej nauce społecznej.”


- Front nienawistników taką prowokację chciał właśnie przygotować. I w taką prowokację schwytać PiS. Nie ma cienia wątpliwości, że dla olbrzymiej części, myślę że dla wszystkich posłów PiS jest najważniejszą, jedną z najważniejszych ich misji politycznej. Tej misji dla której kształt państwa i narodu jest fundowany na katolickiej nauce społecznej – mówił minister Macierewicz.

 

Szef MON stwierdził przy tym, że szansa na rzeczywiste przejście ustawy w Sejmie o całkowitej ochronie życia dziś była żadna.


- Ale nie o deklamacje chodzi, tylko o skuteczne działanie. Bo przecież wszyscy którzy przeżyli świadomie ostatnie kilka dni mają pełne rozeznanie, że udało się przeciwnikom Polski rozniecenie takiej fali absurdalnej i zupełnie niepatrzącej na rzeczywistość nienawiści do PiS, do obrońców życia, niestety w jakimś wymiarze do Kościoła w ogóle, że szansa na rzeczywiste przejście ustawy w Sejmie o całkowitej ochronie życia dziś była żadna – mówił Macierewicz.

 

- Gdyby dziś ją przegłosowano, to jedyne co mielibyśmy zagwarantowane to przedłużenie na dni, tygodnie i miesiące narastającego seansu nienawiści do polskości. (…) Z drugiej strony mamy świadomość tego, że spadnie na nas oczywiste stwierdzenie: tyle mówiliście o ochronie życia, a teraz głosujecie przeciw ustawie, która jest dobra w założeniach? Otóż czasem bywa tak, że dla osiągnięcia dobra trzeba się na chwilę zatrzymać – dodał szef MON.

 

Jeśli minister Macierewicz miał tu na myśli Czarny Protest i karczemne awantury jakie podczas „procedowania” projektu „Stop Aborcji” urządzali w Sejmie posłowie PO i Nowoczesnej, to taka ocena może zaskakiwać. Niemniej gorąco w parlamencie było już nie raz, a niekończące się awantury polityczne toczące się wokół Trybunału Konstytucyjnego jakoś nie przestraszyły partii rządzącej, która od miesięcy nie jest w stanie zakończyć sporu.

 

Należałoby tu przypomnieć marsze KOD-u, na których tylko w stolicy – wedle różnych szacunków gromadziło się 60-100 tys. ludzi, a których PiS nie powinien mieć problemu zakwalifikować do grona nienawistników i przeciwników Polski. Czy PiS ustąpił? Nie! Partia Jarosława Kaczyńskiego wycofała się za to po Czarnych Protestach, które w sumie – w około 150 miejscowościach – zgromadziły niespełna 100 tys. osób.

 

W tej sytuacji nie sposób przyjąć tłumaczenie, że rzeczywista szansa na przyjęcie obywatelskiej ustawy (biorąc pod uwagę niepokoje społeczne) była żadna. Bo przecież ministrowi nie mogło chodzić o siłę głosów PiS w parlamencie.


 

Źródło: TV Trwam, wpolityce.pl

MA


DATA: 2016-10-10 15:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Szokujące i obrzydliwe faryzejstwo p. Macierewicza w sprawie głosowania w Sejmie w sprawie aborcji właściwie nie zaskoczyło mnie. Poznałem już kiedyś jego stosunek do ochrony życia, kiedy w wywiadzie u red. Skowrońskiego na pytanie, czy śmierć ok. 600 tys. Irakijczyków (w tym tysięcy kobiet i dzieci) była uzasadnioną ceną zaprowadzenia w tym kraju "zachodniej demokracji" (skąd ktokolwiek ma takie prawo do uszczęśliwiania innego narodu!) natychmiast odpowiedział twierdząco bez cienia wahania (patrząc na reaktora jak niewinne dziecię). Albo ten podobno "żarliwy katolik" ma potworny światopogląd albo jest poważnie chory psychicznie i nie jest w stanie odróżniać dobra od zła!!!
ponad 2 lata temu / Tosiek-Lechita
 
czy jedzie z nami lekarz? nic więcej nie można dodać - czekam tylko aż wypłynie że Ordo Iuris to "ruscy agenci"
ponad 2 lata temu / Zona
 
ONI są zawodowymi politykami,tak naprawdę nie interesują mnie MOJE 2 biliony złotych za 20 lat królowa płaci mięsniakom 15euro za godzinę ,olewam ten rząd -następny też
ponad 2 lata temu / szadrach
 
@Janusz z Kolonii: akcja tłumaczenia Polakom, czyli gadamy, gadamy, gadamy, a dzieci jak były tak dalej są mordowane, mordowane, mordowane. Gdyby PiS naprawdę chciał ograniczyć aborcje, mógł chociaż zlikwidować mordowanie dzieci z zespołem Downa. To już by obniżyło ilość "legalnych" morderstw o połowę, a wytrąciłoby argumenty zwolennikom mordowania. Ale nie, PiS wolał uwalić cały projekt, byle dalej dzieci mordowano, mordowano, mordowano.
ponad 2 lata temu / r
 
Ta inicjatywa miala wg. ludzi PiSu, dziennikarzy ich popierajacych, a takze niemieckich mediow, rozwalilaby rzad, partie PIS i doprowadzilaby do wladzy partie milosci, moze nawet TUssEK przyjechalby, nowoczesny Pjetru i kto tam jeszcze by sie dokopali do wladzy. Wtedy ten projekt, jezeli w ogole udaloby sie go przeforsowac, zastapiony projektem "czarnych szmat" idacych na czele dziabelskiego czarnego marszu. Mysle, ze maja racje! Nie da sie od razu zaprowadzic dobrego prawa, kiedy to przez dziesiatki lat prano mozgi Polakow propaganda zla! Musi dojsc do akcji poprzedzajacych takie zmiany, poprzez tlumaczenie Polakom, co dobre, a co zle! Niestety duzo ludzi nie rozroznia juz, co dobre, a co zle i dalo sie wmowic, ze wszystko jest skomplikowanie i szare.
ponad 2 lata temu / Janusz z Kolonii
 
Oto czym jest wielbione i wyznawane przez PiS judeochrześcijaństwo. Ani odwagi, ani wiary, ani prawdy. Służba szatanom.
ponad 2 lata temu / @
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.