DZIŚ JEST:   04   CZERWCA   2020 r.

Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
Św. Franciszka Caracciolo
Św. Optata z Mileve
 
 
 
 

Antoni Macierewicz: Polska zwiększy zaangażowanie wojskowe w Afganistanie

Antoni Macierewicz: Polska zwiększy zaangażowanie wojskowe w Afganistanie
Antoni Macierewicz. fot.Zuma Press/FORUM

„W razie potrzeby Polska zwiększy zaangażowanie wojskowe w Afganistanie, ale nie będzie ono miało charakteru bojowego”, powiedział w poniedziałek Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej.

 

Minister odpowiadał na pytania dziennikarzy w związku z jego wizytą w Stanach Zjednoczonych. Poinformował, że tematami polsko-amerykańskich rozmów były prowokacyjne działania ze strony Korei Północnej i Rosji oraz „sytuacja na obszarach, na których terroryzm zagraża bezpieczeństwu międzynarodowemu i gdzie USA są zaangażowane”.

 

Macierewicz zaznaczył również, że Stany Zjednoczone „przygotowują nową strategię” i w celu jej realizacji zwrócą się do innych krajów, m.in. Polski o pomoc.

 

- Będziemy rozważali tę kwestię i udział wojsk polskich w niekinetycznych działaniach, chociaż ta kwestia nie została sprecyzowana. (…) Mówimy o udziale niekinetycznym, szkoleniowym, doradczym – powiedział szef MON.

 

Minister odniósł się również do dyskusji na temat reformy NATO. - Najważniejsze z naszego punktu widzenia, żeby był stały, jasny, sprecyzowany łańcuch dowodzenia, który jeśli chodzi o nasze interesy, powinien opierać się na dowództwie dywizyjnym elbląskim i dowództwie korpuśnym szczecińskim – powiedział. Dodał, że „sprawa dowództwa wielonarodowej dywizji w Elblągu też jest zaaprobowana, ale jej realizacja będzie zależała od tego, czy uda osiągnąć pełną gotowość tego dowództwa w czerwcu przyszłego roku”.

 

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK

 
DATA: 2017-09-25 17:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"naszego sojuszu z US który całkiem dobrze zabezpiecza nas przed Rosyjską agresją" - Rosja, jesli na nas napadnie, to na pewno przez obszar (lub z obszaru) okręgu królewieckiego i Białorusi (może Litwy i Ukrainy też), a NIE poprzez teren Afganistanu.
ponad 2 lata temu / Ernst
 
Jak to panie Macierewicz? Rosja zagraża a pan wysyłasz polskich żołnierzy do dalekiego Afganistanu?
ponad 2 lata temu / bój się Boga!
 
jaki my Polacy mamy w tym interes, aby pchać się do kraju na drugim końcu świata ? odpowiedź może być tylko jedna : jesteśmy sługusami masonerii
ponad 2 lata temu / ed
 
Przyłączenie się do niesprawiedliwej wojny masonów i narażanie w ten sposób Polaków na śmierć, woła o pomstę do nieba. Macierewicz, jak sam oświadczył, ściągnął wojsko amerykańskie do Polski po to, żeby Polacy brali udział w niesprawiedliwej wojnie po stronie Ameryki. W miejsce żołnierzy polskich mają nas bronić stacjonujący tu Amerykanie wpadający do rowów pod byle pretekstem. Nie jest sprawiedliwą wojna NWO ani o amerykańską satanistyczną dominację nad światem, ani o komunistyczną chińską. Nie powinniśmy w niej brać udziału w żaden sposób.
ponad 2 lata temu / ms
 
Kościół dzieli wojny na sprawiedliwe i niesprawiedliwe. Wojny w Iraku, Afganistanie, Syrii, które prowadzi Ameryka i jej koalicjanci (w tym Polska) są wojnami niesprawiedliwymi. Przeciwny agresji na Irak był papież Jan Paweł II. Gdyby to jeszcze były wyprawy krzyżowe, mające na celu odzyskanie tych ziem dla wiary Chrystusowej lub chociaż obronę żyjących tam chrześcijan... Ale nie są. W Iraku obalono legalny rząd, zaprowadzono krwawy chaos. To samo robi się teraz w Syrii. To są imperialistyczne wyprawy, mające polityczne cele, w wyniku których giną setki tysięcy ludzi, a chrześcijan systematycznie ubywa. Przywódcy kraju, którzy uważają się za katolików i publicznie przyjmują Komunię św., nie powinni wysyłać żołnierzy na wojny niesprawiedliwe, aby zabijali niewinnych ludzi. Albo wierzymy w Boga, albo w sojusz ze Stanami Zjednoczonymi, albo w Ewangelię Jezusa Chrystusa, albo w politykę Pentagonu. Polityczna hipokryzja nie jest w obliczu Boga żadnym usprawiedliwieniem.
ponad 2 lata temu / TZ.
 
Tak samo USA zabezpiecza nas jak byliśmy zabezpieczani przed wojną. Drogi kolego, jesli by doszło do konfliktu z Rosją to jak uczy Historia, wszyscy będą nam pomagać jak już nie będzie kogo ratować, a jeszcze będzie coś do splądrowania. Zobacz ile pieniędzy zostało by w kraju, gdybyśmy nie wysyłali wojsk gdzie nas nie chcą. USA chce za wszelka cenę skonfrontować kogoś z Rosją. A najlepiej jeszcze z Chinami.
ponad 2 lata temu / @King
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.