DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Antoni Macierewicz: pielgrzymka nie może być traktowana jak wydarzenie polityczne

Antoni Macierewicz: pielgrzymka nie może być traktowana jak wydarzenie polityczne
Antoni Macierewicz. FOT.:EU2017EE Estonian Presidency [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

Pielgrzymka nie może być traktowana jak tłumne wydarzenie poświęcone działaniom politycznym czy innego typu. To jest poświęcenie poszczególnych ludzi, a także zespołów ludzkich na rzecz ojczyzny, na rzecz całego narodu, na rzecz wiary, która nas wszystkich jednoczy – mówił w czwartek na antenie Radia Maryja Antoni Macierewicz, odnosząc się do rozwiązania przez policję 365. pielgrzymki z Łowicza do Częstochowy.

 

Macierewicz zwrócił uwagę, że genezą 365. pielgrzymki z Łowicza do Częstochowy jest „podziękowanie za obronę Jasnej Góry”. Sam także podziękował za modlitwę i prosił o dalsze posługi dla całego kraju.

 

Pielgrzymka, która przez te wszystkie 365 lat co roku nieustannie zdążała do Matki Boskiej na Jasną Górę z podziękowaniem, prośbami, wdzięcznością a także z modlitwą o jedność Polski, polskiego narodu, o jedność polskiej wiary, o naszą siłę duchową, która dzięki związku z katolicyzmem, z chrześcijaństwem, tradycji narodowej nie tylko przetrwała, ale była zdolna odeprzeć wszystkie zagrożenia, jakie przed Polską i narodem polskim stały. Nie zawsze i nie wszyscy rozumieli – i nie zawsze rozumieją – jak ważna jest siła duchowa – powiedział marszałek senior IX kadencji Sejmu RP.

 

Pielgrzymka nie może być traktowana jak tłumne wydarzenie poświęcone działaniom politycznym czy innego typu. To jest poświęcenie poszczególnych ludzi, a także zespołów ludzkich na rzecz ojczyzny, na rzecz całego narodu, na rzecz wiary, która nas wszystkich jednoczy. Warto o tym pamiętać i to rozumieć, i nie narażać ludzi na interwencję, która czasami wręcz może szokować, może wstrząsać ludźmi, którzy poświęcają swój czas, swój wysiłek. Czasami wraz z dziećmi, z osobami starszymi dla dobra całego narodu – wskazał poseł PiS.

 

źródło: radiomaryja.pl

TK

Czytaj także:
DATA: 2020-05-29 13:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

z Pielgrzymką Łowicką przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Po co?
1 miesiąc temu / Pokazał się "
 
Drogi panie Marszałku! Raportuję, że w pielgrzymce uczestniczą wyłącznie ruskie onuce, wrogowie jedynej słusznej opcji, konfederaci - innymi słowy zaplute karły reakcji. Jednocześnie składam na Pańskie ręce wniosek o jej rozwiązanie - jako wydarzenia o charakterze wrogim i politycznym. Z poważaniem, Dominik K.
1 miesiąc temu / Dominik K.
 
Co powiedział to powiedział, ale zagłosował poprawnie.
1 miesiąc temu / @Lustro
 
Paweł- coś jak Konfederacja i jej lider- Korwin Mikke który powiedział niedawno ze nie można zakazać aborcji eugenicznej bo będą się rodzić potworki
1 miesiąc temu / Lustro
 
"działaniom politycznym i innego typu" co za bełkot,,,, no ja przynajmniej nie rozumiem co ten człowiek chciał powiedzieć. do rozwiązania pielgrzymki doszło za tzw. Dobrej Zmiany i to wy - PiS jak i wy towarzyszu Macierewicz ponosicie za to odpowiedzialność,,,,
1 miesiąc temu / komuna+sio
 
Nie sądzę, żeby to była pochwała pielgrzymki. Raczej zganienie jej jako przejawu walki z jedynie słuszną opcją i metodami jej działania. Cały PiS.
1 miesiąc temu / Paweł
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.