DZIŚ JEST:   25   MAJA   2019 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Antoni Macierewicz: ładunek wybuchowy w Tupolewie nie mógł zostać zainstalowany w Warszawie

Antoni Macierewicz: ładunek wybuchowy w Tupolewie nie mógł zostać zainstalowany w Warszawie
Fragment oderwanego skrzydła (10 kwietnia 2010). By Serge Serebro, Vitebsk Popular News (Own work) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

Goszczący w Radiowej Jedynce były minister obrony narodowej skomentował nowe doniesienia związane z okolicznościami katastrofy smoleńskiej. Zdaniem Antoniego Macierewicza ładunek wybuchowy w polskim samolocie został zamontowany w Rosji, a nie w Polsce.

 

Niedawno „Gazeta Polska” informowała o zarejestrowaniu przez warszawskie kamery lotniskowe – tuż przed 10 kwietnia – nieprawidłowości w pracy Biura Ochrony Rządu. Z doniesień tygodnika wynika także, że materiał wideo prezentuje nieznane osoby dokonujące pewnych czynności przy lewym skrzydle Tu-154M.

 

Nie ma podejrzeń, by materiał wybuchowy był wkładany wtedy na lotnisku w Warszawie – stwierdził w Polskim Radiu szef podkomisji smoleńskiej.

 

W ocenie byłego ministra obrony narodowej nie można twierdzić, że wtedy zainstalowano w polskim samolocie ładunek wybuchowy. Zdaniem Antoniego Macierewicza do takiego działania konieczny jest demontaż skrzydła.

 

Ładunek musiał więc zostać podłożony w rosyjskiej Samarze, gdzie Tupolew był serwisowany kilka miesięcy przed katastrofą – wynika ze słów Antoniego Macierewicza, który opierając się na ekspertyzie Franka Taylora nie ma wątpliwości, że skrzydło samolotu zostało rozerwane w wyniku eksplozji. Były minister zauważa jednak, że montaż ładunku musiał odbyć się wcześniej niż w chwili zarejestrowanej przez kamery.

 

 

Źrodło: Polskie Radio / tvp.info

MWł

 

 


DATA: 2018-02-24 09:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Macierewicz, ładunek został zamontowany już na linii produkcyjnej i czekał na specjalną okazję
ponad 1 rok temu / Qwe
 
do: do pl. Ameryka nam nie jest w stanie pomóc, nawet gdy by miała takie intencje. Ameryka jest niemal całym wojskiem skupiona w Azji. Poza tym, co do intencji Ameryki wobec nas, to mamy wiele niejasności. Ostatnie wydarzenia pokazują ile jest wart nasz sojusz. Kwintesencja taka: Z Ameryka czy bez, to i tak nas dopadną a my jesteśmy i będziemy bezbronni. Neutralność w tą czy w tamtą nic nie zmieni. Naszą jedyną szansą by było stworzyć silny sojusz z krajami które dzielą to samo zagrożenie. No ale te kraje raczej są zajęte upokarzaniu się Berlinowi i Moskwie. No a Polska-Ratlerek na smyczy Ameryki pozwolenia na taki sojusz od Ameryki nie dostanie. Dopadną nas, tyle w temacie.
ponad 1 rok temu / Nongrata
 
Ładunek wybuchowy zainstalowany kilka miesięcy wcześniej w Samarze mógł być wykryty przy okazji jakiegokolwiek badania samolotu lub przy banalnej awarii. Nastąpiłaby totalna dekonspiracja. Poza tym kto w Samarze wiedział, że kiedyś tym samolotem będzie leciał Lech Kaczyński? Jeśli taki ładunek był, to zainstalowano go na krótko przed lotem, na Okęciu.
ponad 1 rok temu / TZ.
 
Chcesz się oprzeć na Niemczech? Stanie się ich kolonią - to ma być ta "neutralność"? A po paru(dziesięciu) latach - stanie się częścią Kalifatu Niemieckiego. Dziękuję bardzo za taką "neutralność".
ponad 1 rok temu / do Skanderbeg
 
Poważałem Antoniego do czasu gdy zobaczyłem go na jakieś paradzie wojskowej w ..... Kijowie
ponad 1 rok temu / Roman
 
@do pl. Nieprawda. Czasy się zmieniły. Gospodarczo już jesteśmy częścią Niemiec. Przede wszystkim, powinniśmy dążyć do deeskalacji, zanim Amerykanie z Żydami nas nie obrobią co do grosza. Niemcy złożyły propozycję polityczną, tylko że w Polsce nie ma poważnego polityka, który mógłby z nimi zagrać. Albo pachołki jak POpaprańcy i ichnie odpady, albo przygłupy (jak Waszczykowski, albo ludzie robiący robotę agenturalną
ponad 1 rok temu / Skanderbeg
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "58495"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.