DZIŚ JEST:   25   SIERPNIA   2019 r.

XXI Niedziela zwykła
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
 
 
 
 

„Anonimy” i „donosy”? Opozycja żąda dymisji wiceministra po pełnej emocji debacie sejmowej

„Anonimy” i „donosy”? Opozycja żąda dymisji wiceministra po pełnej emocji debacie sejmowej
fot. Tomasz Adamowicz/FORUM

Każdy Polak przyzwyczaił się, że dyskusje między politykami Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, niezależnie czy w Sejmie czy w mediach, często kończą się emocjonalnym sporem wolnym od argumentów. Nie inaczej było w czwartkowy wieczór podczas głosowania nad zmianami w prokuraturze. Teraz opozycja domaga się dymisji wiceministra Patryka Jakiego.

 

Powodem niezadowolenia polityków Platformy Obywatelskiej jest przytoczenie przez Patryka Jakiego ciężkich zarzutów natury moralnej podnoszonych przeciwko posłowi PO Robertowi Kropiwnickiemu. Kropiwnicki w trakcie dyskusji nad zmianami w prokuraturze zadawał politykom formacji rządzącej liczne pytania. Gdy na mównicę wszedł opolski poseł z partii Solidarna Polska (koalicjant PiS), padły mocne słowa.

 

- Sytuacja jest trudna, bo poseł Kropiwnicki wychodzi na mównicę i mówi wielokrotnie o standardach. Problem polega na tym, że mieszkańcy okręgu pana posła Kropiwnickiego skarżą się, że pan poseł Kropiwnicki w swoim mieszkaniu prowadzi agencję towarzyską - stwierdził Patryk Jaki.

 

Na takie tezy opozycja odpowiedziała okrzykami „Zejdź z mównicy!”. - Prawda w oczy kole – skwitował Jaki. Prowadzący debatę marszałek Sejmu Marek Kuchciński poprosił posła PiS o zakończenie swojej wypowiedzi.

 

- Takim ludziom oddaliście władzę w prokuraturze, ludziom, którzy posługują się anonimami, którzy posługują się donosami jako dowodami w sprawie, takim ludziom oddaliście prokuraturę – powiedział poseł Sławomir Neumann. - Żądamy od pani premier, aby w trybie natychmiastowym zdymisjonowała takiego urzędnika - dodał szef klubu PO. Zdaniem samego Kropiwnickiego oskarżenia go o prowadzenie agencji towarzyskiej są "kłamliwe".

 

W ubiegłym roku lokatorzy kamienicy, w której znajduje się mieszkanie Roberta Kropiwnickiego alarmowali, że znajduje się w nim agencja towarzyska. Wtedy też dziennikarze wpolityce.pl badali sprawę. Poseł PO nie wyraził życzenia by odnieść się do podnoszonych przez lokatorów i dziennikarzy kwestii.


 

Źródło: tvn24.pl/wpolityce.pl

MWł 


DATA: 2016-01-29 09:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Od kiedy to PO taka święta, że zarzut prowadzenia w mieszkaniu agencji towarzyskiej uznaje za wielką potwarz? A jak sami mówili że ich "mieszkanie" to "państwo istniejące teoretycznie" czy "ch.d. i kamieni kupa" - to już było w porządku?
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.