DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


To u nas nie jest jeszcze tak najgorzej... to bardzo bolesne, że wierni w Ameryce Łacińskiej są pozbawiani prawa do tradycyjnej Mszy. Biskupi nic sobie nie robią z dokumentów papieskich i próśb swoich wiernych , to skandal i Watykan powinien jakoś zareagować!
11 dni temu / Tina
 
@Ryś Nawet z tego artyukułu wynika, że nie jest prześladowana na całym świecie.
14 dni temu / sorcier
 
Tradycyjnej mszy zakazuja, a paciamamy promuja
14 dni temu / A.G.
 
@Skoczek Jak mówi arabskie przysłowie: Skoro góra nie chce do Mahometa, to znaczy Mahomet musi iść do góry. Idź tam gdzie odprawiają Msze po łacinie i tam chodź do kościoła.
14 dni temu / trooper
 
IBP i FSSP mają po kilku księży w Polsce, trzeba czekać na święcenia kleryków. I tak IBP obsługuje więcej miejsc niż norma, bo zasadniczo księża powinni mieszkać razem. No i muszą mieć zielone światło na start od Biskupa diecezji. Żeby biskup polowy został tradsem, mielibyśmy polepszoną sytuację w całym kraju
14 dni temu / @Skoczek
 
W samym Krakowie, mieście wielu świętych też nie jest rozpieszczana.
14 dni temu / @Ryś
 
"Kolejny przypadek: biskup odrzuca wszystko, co posiada jakiś związek z Tradycją... " Czy przez to mam rozumieć, że ten biskup odrzuca takie dogmaty jak Niepokalne Poczęcie i Wniebowzięcie NMP i wiele innych, bo te Prawdy Wiary pochodzą z Tradycji Świętej.
14 dni temu / Czytelnik
 
Jak się stara o taka msze w parafii to spotyka się z ogromnym ostracyzmem. Sam wiem po sobie: 3 razy próbowałem w swojej parafii, w dwóch kolejnych pytałem, w dwóch parafiach w swoim rodzinnym mieście i nic. Zawsze podkreślałem ze kupie za swoje mszał i pomogę ze wszystkim. Dwa maile do instytutu dobrego pasterza z prośba o pomoc również zostały zignorowane. A kiedy juz masz dosc i jeździsz do FSSPX to wielkie oburzenie. Nie wiem czy państwo się tez z tym spotkaliście? Narzeka się, ze ludzie się nie garna i nie interesują życiem religijnym. A jak sa chętni to sa olewani, po czym kiedy nikt się nimi nie interesuje i ich potrzebami duchowymi nazywani sa schizmatykami. Jestem również ciekawy jak byście zrobili wywiad z jakims biskupem lub może jeszcze wyżej i zadali pytanie czemu wiernych ignoruje w kontekście prawa kanonicznego: ?an. 214. Wiernym przysługuje prawo sprawowania kultu Bożego, zgodnie z przepisami własnego obrządku, zatwierdzonego przez prawowitych pasterzy Kościoła, jak również p
14 dni temu / Skoczek
 
Tradycyjna liturgia jest prześladowana na całym świecie.
14 dni temu / Ryś
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.