DZIŚ JEST:   22   LUTY   2019 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Ani pomnika, ani tablicy informacyjnej. Wiedeń „podziękował” polskiemu królowi

Ani pomnika, ani tablicy informacyjnej. Wiedeń „podziękował” polskiemu królowi
mat. prasowe

Tablica z wizualizacją pomnika Jana III Sobieskiego zniknęła z cokołu, gdzie miał stanąć monument. Przyczyny pozostają nieznane. Polacy mieszkający w stolicy Austrii łączą zniknięcie tablicy ze zmianą w planach władz miasta. Niewykluczone zatem, że władze Wiednia zrezygnowały z planów postawienia monumentu.  

 

Na wzgórzu Kahlenberg 12 września, w 335. rocznicę bitwy pod Wiedniem miał stanąć monument upamiętniający wiktorię króla Jana III Sobieskiego. Na istniejącym już cokole obecnie znajdowała się tablica z informacjami o projekcie i jego historii, w języku polsku i niemieckim. Ustawiono ją trzy lata temu. Konstrukcja zniknęła między 13 a 16 lipca. Sprawę zgłoszono policji.

 

Upamiętniający polskie zwycięstwo pomnik powstał na podstawie porozumienia między miejskimi władzami stolicy Austrii i Krakowa. Kosztował 1,5 miliona złotych, a do jego powstania przyczyniły się dotacje osób fizycznych i polskich przedsiębiorstw.

 

Czyżby zatem władze Wiednia ugięły się pod polityczną poprawnością i nie chciały upamiętniać polskiego władcy, który wraz ze swymi husarzami uratował Wiedeń przed zdobyciem przez Turków? Oby tak nie było. Trudno bowiem o większy przejaw niewdzięczności.

 

Źródło: naszdziennik.pl

 

mjend


DATA: 2018-08-09 15:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak można to skwitować? Tchórzostwo i głupota.
6 miesięcy temu / Krakusik
 
Nie wytykajcie islamizacji Austrii, bo u nas wcale nie jest lepiej. Wielce "patriotyczny" (nie)rząd pisowski (tfu!!!) nie przyjmie z UE tych kilku tysięcy pseudouchodźców, ale sprowadzi setki tysięcy (bo dziesiątki tysięcy już ściągnął), a w perspektywie kilku, kilkunastu lat, patrząc na tempo sprowadzania ukraińskich pracowników do Polski, zapewne i milionów imigrantów zarobkowych z muzułmańskich i nie krajów azjatyckich - całkowicie obcych nam cywilizacyjnie, etnicznie i kulturowo narodów. Zanim się oglądniecie, będziemy mieć multikulturalizm pełną gębą. Szybiej i głębiej niż Zachód.
6 miesięcy temu / zgred
 
A niby jak to by miało być inaczej. Przecież niemiecka buta, co prawda Niemców cesarskich a nie tych z rzeszy, nigdy nie dopuści na wywyższenie innych, tym bardziej już nie Polaków. Polacy to złodzieje i tyle, chociaż dziś wiemy kto kradł. Kradły gangi pod ścisłą kontrolą Kremla w strukturach WSI i STASI. Tak po prostemu, to Prusacy z NRD okradały Niemcy,wynajęli do tego złodzieji, instruktorzy i odbiorcy pochodzili zaś z samej Rosji. I chociaż były granice, to łupy szły jeden za drugim przez wszystkie granice bez szwanku. Dzisiaj zaś Prusacy marzą o Kremlu, Angela M. ma Niemkę carycę Katarzynę za wzór. To nic innego jak hitlerowski plan Lebensraumu na wschodzie. I Polska znowu stoi w drodze!
6 miesięcy temu / Janusz z Kolonii
 
Nietrudno o większy przejaw niewdzięczności. On zresztą się realizuje - Austria na własne życzenie do nie tak dawna pozwalała się islamizować na potęgę niwecząc w ten sposób realnie a nie symbolicznie wysiłek naszych przodków.
6 miesięcy temu / Pokręć
 
Jakiej wdzięczności się spodziewać ? Polska zawsze była zdradzana i opluwana. Mało Wam teraz przykładów ? Idźcie na wybory i nie dajcie się omamić. Tylko w wyborach Wasza siła. A Polacy jak dzieci we mgle i 3 procent idzie na wybory. A gdzie reszta nie ma już mózgu ? Frekwencja się liczy i wasze głosy. To już ostatnia szansa dla Polski. Teraz albo nigdy ! Na wybory !
6 miesięcy temu / Predator
 
"Trudno bowiem o większy przejaw niewdzięczności." To jest tylko symbol. Zaraz po bitwie wiedeńskiej, Jan III Sobieski prosił bezskutecznie władze Wiednia o miejsce w szpitalach dla rannych żołnierzy polskich. Taka jest wdzięczność "Zachodu", od pradawna.
6 miesięcy temu / Rys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.