DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2018 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Ani pomnika, ani tablicy informacyjnej. Wiedeń „podziękował” polskiemu królowi

Ani pomnika, ani tablicy informacyjnej. Wiedeń „podziękował” polskiemu królowi
mat. prasowe

Tablica z wizualizacją pomnika Jana III Sobieskiego zniknęła z cokołu, gdzie miał stanąć monument. Przyczyny pozostają nieznane. Polacy mieszkający w stolicy Austrii łączą zniknięcie tablicy ze zmianą w planach władz miasta. Niewykluczone zatem, że władze Wiednia zrezygnowały z planów postawienia monumentu.  

 

Na wzgórzu Kahlenberg 12 września, w 335. rocznicę bitwy pod Wiedniem miał stanąć monument upamiętniający wiktorię króla Jana III Sobieskiego. Na istniejącym już cokole obecnie znajdowała się tablica z informacjami o projekcie i jego historii, w języku polsku i niemieckim. Ustawiono ją trzy lata temu. Konstrukcja zniknęła między 13 a 16 lipca. Sprawę zgłoszono policji.

 

Upamiętniający polskie zwycięstwo pomnik powstał na podstawie porozumienia między miejskimi władzami stolicy Austrii i Krakowa. Kosztował 1,5 miliona złotych, a do jego powstania przyczyniły się dotacje osób fizycznych i polskich przedsiębiorstw.

 

Czyżby zatem władze Wiednia ugięły się pod polityczną poprawnością i nie chciały upamiętniać polskiego władcy, który wraz ze swymi husarzami uratował Wiedeń przed zdobyciem przez Turków? Oby tak nie było. Trudno bowiem o większy przejaw niewdzięczności.

 

Źródło: naszdziennik.pl

 

mjend


DATA: 2018-08-09 15:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak można to skwitować? Tchórzostwo i głupota.
4 miesiące temu / Krakusik
 
Nie wytykajcie islamizacji Austrii, bo u nas wcale nie jest lepiej. Wielce "patriotyczny" (nie)rząd pisowski (tfu!!!) nie przyjmie z UE tych kilku tysięcy pseudouchodźców, ale sprowadzi setki tysięcy (bo dziesiątki tysięcy już ściągnął), a w perspektywie kilku, kilkunastu lat, patrząc na tempo sprowadzania ukraińskich pracowników do Polski, zapewne i milionów imigrantów zarobkowych z muzułmańskich i nie krajów azjatyckich - całkowicie obcych nam cywilizacyjnie, etnicznie i kulturowo narodów. Zanim się oglądniecie, będziemy mieć multikulturalizm pełną gębą. Szybiej i głębiej niż Zachód.
4 miesiące temu / zgred
 
A niby jak to by miało być inaczej. Przecież niemiecka buta, co prawda Niemców cesarskich a nie tych z rzeszy, nigdy nie dopuści na wywyższenie innych, tym bardziej już nie Polaków. Polacy to złodzieje i tyle, chociaż dziś wiemy kto kradł. Kradły gangi pod ścisłą kontrolą Kremla w strukturach WSI i STASI. Tak po prostemu, to Prusacy z NRD okradały Niemcy,wynajęli do tego złodzieji, instruktorzy i odbiorcy pochodzili zaś z samej Rosji. I chociaż były granice, to łupy szły jeden za drugim przez wszystkie granice bez szwanku. Dzisiaj zaś Prusacy marzą o Kremlu, Angela M. ma Niemkę carycę Katarzynę za wzór. To nic innego jak hitlerowski plan Lebensraumu na wschodzie. I Polska znowu stoi w drodze!
4 miesiące temu / Janusz z Kolonii
 
Nietrudno o większy przejaw niewdzięczności. On zresztą się realizuje - Austria na własne życzenie do nie tak dawna pozwalała się islamizować na potęgę niwecząc w ten sposób realnie a nie symbolicznie wysiłek naszych przodków.
4 miesiące temu / Pokręć
 
Jakiej wdzięczności się spodziewać ? Polska zawsze była zdradzana i opluwana. Mało Wam teraz przykładów ? Idźcie na wybory i nie dajcie się omamić. Tylko w wyborach Wasza siła. A Polacy jak dzieci we mgle i 3 procent idzie na wybory. A gdzie reszta nie ma już mózgu ? Frekwencja się liczy i wasze głosy. To już ostatnia szansa dla Polski. Teraz albo nigdy ! Na wybory !
4 miesiące temu / Predator
 
"Trudno bowiem o większy przejaw niewdzięczności." To jest tylko symbol. Zaraz po bitwie wiedeńskiej, Jan III Sobieski prosił bezskutecznie władze Wiednia o miejsce w szpitalach dla rannych żołnierzy polskich. Taka jest wdzięczność "Zachodu", od pradawna.
4 miesiące temu / Rys
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.