DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Ani kroku wstecz! Wspólna deklaracja Polski i Węgier w sprawie budżetu UE

Ani kroku wstecz! Wspólna deklaracja Polski i Węgier w sprawie budżetu UE
Fotograf: Jacek Szydłowski, Archiwum: Forum

Premier Polski Mateusz Morawiecki i premier Węgier Viktor Orban podpisali w czwartek wspólną deklarację w sprawie trwających deklaracji budżetowych w Unii Europejskiej. – Węgry nie przyjmą propozycji nie do przyjęcia dla Polski, razem będziemy walczyć – podkreślił premier Węgier. 

 

Podpisana deklaracja, to kluczowy element czwartkowej wizyty w Budapeszcie premiera Morawieckiego.

 

 

 

Rozmawialiśmy o bardzo ważnych sprawach – chodzi o niezależność i suwerenność naszych ojczyzn – przyznał w trakcie popołudniowej konferencji prasowej premier Węgier. – Chce się połączyć kwestię praworządności z kwestiami ideologicznymi, a nie faktycznymi – przekonywał Orban. 

 

Ten kryzys epidemiczny jest wyjątkowej natury. On ma groźne implikacje, dlatego w lipcu, podczas szczytu UE, postanowiliśmy zaaplikować specjalne instrumenty, większy budżet, by pomóc krajom gospodarczo poturbowanym. Oczywiście dyskusje były długie, ale zakończyły się sukcesem całej UE – przypomniał z kolei szef polskiego rządu. 

 

To było w lipcu. Dzisiaj jednak stajemy wobec nowego wyzwania, nowego zupełnie mechanizmu, który przez swoją arbitralność, polityczność stosowania, motywowane politycznie decyzje może doprowadzić i niechybnie by doprowadził do rozczłonkowania Unii Europejskiej, a może nawet do rozpadu Unii - tym mechanizmem jest arbitralnie interpretowane rozporządzenie dotyczące tak zwanej praworządności, a w rzeczywistości rozporządzenie, które ma odnosić się do budżetu, ale pod tym pretekstem odnosi się do innych spraw – tłumaczył Morawiecki. 

 

To jest niezwykle niebezpieczne dla spójności całej Europy, to jest złe rozwiązanie, które grozi rozpadem Europy, rozpadem Unii Europejskiej w przyszłości – podkreślał szef polskiego rządu. 

 

Jeśli będzie taka potrzeba, to nie zawahamy się użyć prawa weta dla dobra całej UE – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki. 

 

Źródło: Polsat News, polsatnews.pl

TK


DATA: 2020-11-26 16:55
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak trzymać !!
1 miesiąc temu / Monika
 
Węgry to jednak jest klasa sama w sobie, na skalę europejską, jeśli nie światową! Polska nie powinna zejść poniżej wyznaczanego przez Węgry poziomu! @t napisał: "Niemcy sterują Brukselą z tylnego siedzenia i narzucają UE własną patologię." I ma rację. Pozostaje tylko ustalić, kto steruje z jeszcze bardziej tylnego siedzenia Niemcami, by się dowiedzieć, kto w ogóle tym całym światowym dziadostwem steruje przeciw interesom poszczególnych narodów, społeczeństw, krajów, państw, wspólnot, kościołów, itd. itp. Nie lękajcie
1 miesiąc temu / się!
 
Brawo!
1 miesiąc temu / Sedum
 
Morawiecki o Orban myślą, że nikt nie pamięta kiedy w lipcu dokładnie na to się zgodzili. Na lipcowym szczycie zgodzili się na mechanizm przestrzegania praworządności jako kryterium rozdziału funduszy. Dlaczego teraz się wycofują?
1 miesiąc temu / gosc
 
Tak niedawno odzyskaliśmy wolność nie dajmy się sprzedać.Kocham moja ojczyznę .Obudźcie się ludzie,cywilizacja śmierci nas chce dopaść nie pozwólmy na to.
1 miesiąc temu / Karolka
 
Niemcy sterują Brukselą z tylnego siedzenia i narzucają UE własną patologię.
1 miesiąc temu / t
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.