DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Anglicy ignorowali gang pakistańskich gwałcicieli

Anglicy ignorowali gang pakistańskich gwałcicieli
By Ronaldccwong at en.wikipedia [Public domain], from Wikimedia Commons

Policja i władze angielskiego miasta Rotherham tolerowali działanie grupy pakistańskich gwałcicieli. Bandyci między 1997 a 2013 rokiem regularnie, niezagrożeni interwencją wymiaru sprawiedliwości, molestowali setki dzieci. Według wstępnych informacji, poszkodowanych zostało ponad 1400 dzieci.


W ciągu szesnastu lat gang pakistańskich imigrantów w Rotherham molestowało i zgwałciło ponad 1400 dzieci. Ofiary były bite, bandyci dokonywali zbiorowych gwałtów, grozili ofiarom bronią palną, oblewali benzyną grożąc przy tym spaleniem żywcem. Policja wiedziała o wielu takich przypadkach, traktując ofiary z pogardą. Pakistańskiemu gangowi przeciwstawiali się rodzice dzieci, co kończyło się aresztowaniem – ale ojców potencjalnych ofiar.


Policjanci twierdzili, że w przypadku z każdego z doniesień stosunek seksualny posiadał dobrowolny charakter.


„Nikt tak naprawdę nie zna prawdziwej skali problemu molestowania dzieci w Rotherham. Według naszych ostrożnych szacunków, między rokiem 1997 a 2013 wykorzystanych seksualnie zostało około 1400 dzieci. Były one porywane, bite, grupowo gwałcone, przewożone do innych miast i miasteczek na północy Anglii, a następnie zastraszane” – ujawnia w raporcie profesor Alexis Jay, kierująca w przeszłości szkocką opieką społeczną. „Istnieją przypadki dzieci, które były oblewane paliwem i grożono im podpaleniem. Dzieciom grożono bronią, zmuszano do obserwowania brutalnych gwałtów i mówiono, że zostaną tak zgwałcone jeśli tylko komuś powiedzą o tym, co widziały” – czytamy.


„Co do opieki społecznej, skala i waga problemu były pomniejszane przez kierownictwo wyższego szczebla. Na poziomie operacyjnym, policja nie traktowała priorytetowo przypadków molestowania seksualnego dzieci, wiele spośród ofiar było traktowanych z pogardą. Policja nie podejmowała żadnych działań w związku z nadużyciami” – podkreśla prof. Jay.


Policja i władze lokalne starannie ignorowały problem bojąc się… posądzenia o rasizm. Sprawcami byli imigranci z Pakistanu. „Niektórzy członkowie rady miejskiej uważali, że to jednorazowe problemy, które same miną. Urzędnicy opisywali ich nerwowe zachowanie w chwili, w której podejmowana była kwestia pochodzenia etnicznego sprawców” – czytamy w raporcie. Ze stanowiska zrezygnował jedynie przewodniczący rady, jej członkowie nie ponieśli żadnych konsekwencji.


Przez lata policja tolerowała działalność grupy gwałcicieli, ofiary traktując jako „niewiarygodne”, bądź dają im do zrozumienia, że nie zasługują na ochronę prawa. Problem wyszedł na jaw w roku 2010, wraz z wyrokiem skazującym pięciu mężczyzn, oskarżonych o molestowanie nastolatek. Aktualnie policja z Rotherham prowadzi 32 różne sprawy, w ciągu ostatnich 12 miesięcy zatrzymanych zostało 15 osób. Podobne dochodzenia toczą się w Rochdale, Dderby i w Oksfordzie.Źródło: BBC/ telegraph.co.uk

mat


DATA: 2014-08-27 16:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Poczytajcie o tzw. "Loverboys" w WB - ich jest setki jak nie tysiące.
ponad 6 lat temu / Tiberias
 
Camerona i jego homonazistowskich towarzyszy powinni pomolestować albo zgwałcić
ponad 6 lat temu / Antyadolf
 
Takich to do obozu pracy i żeby zarabiali na tych których skrzywdzili ...
ponad 6 lat temu / mr_kane
 
Nawet policja musiała tolerować przestępstwa w imię multikulti. Po prostu ...Brak słów.
ponad 6 lat temu / Kamil
 
Takie słowa jak rasizm, islamofobia, homofobia zostały wymyślone, aby uczciwym ludziom zamknąć usta.
ponad 6 lat temu / ***
 
"Niektórzy członkowie rady miejskiej uważali, że to jednorazowe problemy, które same miną" - kolejny dowód na zidiociałość politpoprawnych cywilizowanych oświeceńców. XXI wiek - wiekiem głupoty.
ponad 6 lat temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.