DZIŚ JEST:   22   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Dziadka
Św. Wincentego Pallottiego
Św. Wincentego, męczennika
 
 
 
 

Anglia w grudniu zakończy lockdown. Kraj wróci do trzypoziomowej skali restrykcji

Anglia w grudniu zakończy lockdown. Kraj wróci do trzypoziomowej skali restrykcji
Fotograf: POOL/Archiwum: Reuters/FORUM

2 grudnia w Anglii przestanie obowiązywać lockdown. Premier Boris Johnson ogłosił powrót kraju do trzypoziomowego sytemu restrykcji. Będą one jednak nieco ostrzejsze niż te obowiązujące przed zamknięciem kraju.

 

Premier z optymizmem patrzył w przyszłość upatrując sukcesu w „przełomie w leczeniu, w testach i szczepionkach”. Jak ocenił, „w przyszłym roku odniesiemy sukces” w walce z koronawirusem. Anglia od 2 grudnia skończy z trwającym cztery tygodnie lockdownem. Obywatele będą mogli swobodnie opuszczać domy i spotykać się w z więcej niż jedną osobą spoza własnego gospodarstwa domowego.

 

Otwarte zostaną też sklepy sprzedające inne towary niż te pierwszej potrzeby. Ruszą punkty usługowe, usługi fryzjerskie, kosmetyczne, jak również siłownie i obiekty rekreacyjne. Odżyje też sfera kultu – nabożeństwa z udziałem wiernych zostaną wznowione. Zaś na imprezach sportowych będą mogli pojawić się kibice. W ograniczonej formie zaczną działać bary, restauracje.

 

Anglia przejdzie na system trzystopniowych restrykcji – uzależnionych od skali zagrożenia wirusem. Poziom pierwszy, to np. zachęta do pracy w domu i ograniczenie zgromadzeń do sześciu osób. Poziom drugi, to ograniczenie owych spotkań tylko do przestrzeni otwartych i ograniczenie działalności lokali podających alkohol (mogą go serwować tylko wraz ze znaczącymi posiłkami). Poziom trzeci, to jeszcze szerszy zakaz spotkań i lokale działające w systemie „na wynos” oraz zamknięte hotele i miejsca rozrywki.

 

Decyzje jaki o tym poziom ograniczeń będzie obowiązywał w danej części kraju zostaną podjęte 26 listopada. Władze Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej mają też rozmawiać o świętach Bożego Narodzenia pod kątem poluzowania restrykcji – w grę wchodzi pozwolenie na spotkanie mieszkańców kilku gospodarstw domowych.

 

Źródło: interia.pl

MA


DATA: 2020-11-24 07:55
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.