DZIŚ JEST:   31   MARCA   2020 r.

Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
 
 
 
 

Anglia posagiem Matki Bożej. Katolicy wracają do starego obrzędu po 600 latach

Anglia posagiem Matki Bożej. Katolicy wracają do starego obrzędu po 600 latach
fot. https://www.behold2020.com/press

29 marca 2020 odbędzie się ceremonia przekazania Anglii w wiano Matce Bożej. Brytyjscy katolicy przywracają średniowieczny zwyczaj po ponad 600 latach. „Historia pokazuje, że kiedy ludzie podporządkowują swoje życie woli Bożej, całe społeczeństwo ulega transformacji” – podkreślają.

 

„W 1381 r. Anglia została poświęcona Maryi przez króla Ryszarda II, tym samym będąc wyróżnioną dla niej spośród innych narodów. W tym roku, chrześcijanie z Anglii są wezwani do osobistego poświęcenia Maryi, biorąc jej przykład jako pierwszego apostoła Chrystusa” – czytamy na stronie organizatorów akcji „Behold: The Dowry. Ever Ancient, ever New” (ang. Ujrzyjcie: Posag. Zawsze starodawny, zawsze nowy).

 

Uroczystości zaplanowane na 29 marca będą polegać na ponownym złożeniu Anglii w wiano Matce Bożej, według obrządku króla Ryszarda II. Celem inicjatywy jest wymodlenie odnowy moralnej i duchowej całego narodu. „Historia pokazuje, że kiedy ludzie podporządkowują swoje życie woli Bożej, całe społeczeństwo ulega transformacji. Poprzez podjęcie zawierzenia w 2020 roku, możesz stać się częścią odnowy narodu, przyciągając nas, poprzez Maryję, bliżej woli naszego kochającego Pana” - czytamy na stronie organizatorów akcji.

 

Aktu ponownego zawierzenia będzie można dokonać w całym kraju; w szkołach, katedrach, kościołach, domach i gdzie tylko możliwe. Parafie, organizacje i szkoły katolickie mogą dołączyć do inicjatywy modlitewnej za pomocą strony internetowej. Dzieło ponownego zawierzenia Anglii Matce Bożej zostało poprzedzone dwuletnimi przygotowaniami. W tym czasie figura Matki Bożej znajdująca się w Walsingham – narodowym centrum maryjnym kraju, pielgrzymowała do każdej katolickiej katedry w Anglii; Liverpool, Brentwood, Belmont Abbey, Salford, Hallam, Shrewsbury, Middlesborough, Northampton, Southwark, Wschodnia Anglia, Portsmouth, Plymouth, Birmingham, Nottingham, Hexham i Newcastle, Leeds, Arundel i Brighton, Lancaster, Clifton i Westminster.

 

Samo zawierzenie polegać będzie na odmówieniu specjalnej wersji Anioła Pańskiego wraz z aktem zawierzenia Anglii Matce Bożej. Za inicjatywę odpowiada Katolickie Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham oraz agencje medialne Peter’s House i Anchor Studios.

 

Tradycja oddawania Anglii w wiano Matce Bożej sięga czasów św. Edwarda Wyznawcy (okres panowania 1042-1066) i stała się częścią średniowiecznej tradycji Anglii. Określenie Anglii jako „wiana Matki Bożej” zostało oficjalnie uznane przez papieża Leona XIII w 1893 r.

 

Źródło: behold2020.com / anchorstudios.co.uk

PR  

 


DATA: 2020-01-16 07:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
30
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chwała Ci Panie za ten dar .Wesprzyjmy Anglię i Wallia w tym Dziele
5 dni temu / Krystyna
 
To najlepsza wiadomość jaką mogłam usłyszeć. Chwała Panu i Amen!!!
1 miesiąc temu / Tak
 
Chwała Panu! Dobre wieści
2 miesiące temu / Mi
 
W Angli jest masoneria Protestantism I poganstwo, tak kobiety rozdaja komunie sw. Aby ponoc kaplanowi, tylko dlatego ze jest ich garstka. W Polsce na prawie kazdej parafi jest 2-3 kaplanow albo wiecej. W Polsce na 6000 tys ludzi do kosciola chodzi 40-60 ludzi na codziennej mszy SW. W Angli na parafie 200-250 osob do Kosciola na msze SW przychodzi 30 i to w malej skromnej parafi. Pomyslmy jaki to jest % pozalowania??? Maryja jest straszna I zwycieska. Kroluj nam Chryste!!!
2 miesiące temu / Tatry
 
Raduje się moje serce!
2 miesiące temu / A
 
BOGU DZIĘKI że nareszcie w Angli Zaczynają Ludzie myśleć... tak jak połowa "Poloków" jeszcze nie potrafi. Módlmy się o ŁASKĘ BOŻĄ DLA TYCH ZDEFORMOWANYCH MATERIALIZMEM....... i LGBT-yzmem...i IDIOTYZMEM. AMEN
2 miesiące temu / Nie jestem Nick
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.