DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

Anglia i Walia zawierzają się Maryi prosząc o nawrócenie i ponowną ewangelizację tej ziemi

Anglia i Walia zawierzają się Maryi prosząc o nawrócenie i ponowną ewangelizację tej ziemi

29 marca mieszkańcy Anglii i Walii zawierzą kraj i samych siebie Maryi, prosząc o nawrócenie i ponowną ewangelizację tej ziemi. W obliczu walki z pandemią koronawirusa akt oddania się w opiekę Matce Chrystusa nabiera szczególnego znaczenia. Duchowe przygotowania do tego wydarzenia trwają od dwóch lat.


Zawierzenie na pewno się odbędzie – podaje episkopat Anglii i Walii. I chociaż pandemia koronawirusa uniemożliwia nam dokonanie tego aktu w kościele, niezmiennie pozostajemy z Chrystusem i sobą nawzajem w łączności duchowej. Dlatego osobistego zawierzenia siebie Maryi można będzie dokonać w każdym miejscu, indywidualnie i w rodzinie, wraz z kapłanami, którzy będą w tym czasie modlić się w kościołach i katedrach.

 

Kościół katolicki w Anglii podkreśla, że „Akt Zawierzenia” będzie czymś więcej niż tylko ceremonią religijną. O ile przyłączy się do niego wystarczająca liczba osób może wywrzeć duży duchowy wpływ na kraj.

 

Jak podkreśla Sanktuarium Matki Bożej w Walsingham: Anglia została wyrwana ze swojej starożytnej katolickiej wiary przez Henryka VIII w czasach Reformacji, i jeszcze nie spełniła swojego katolickiego przeznaczenia.

 

Istnieją przepowiednie kilku świętych, mówiące o tym, że Anglia odegra znaczącą rolę w Kościele, a jej oddanie Maryi przyniesie wielką odnowę. Św. Jan Vianney zapowiedział, że Kościół w Anglii odzyska swój starożytny blask. Z kolei św. Dominik Savio w 1856 roku prosił św. ks. Jana Bosko o przekazanie wiadomości ówczesnemu papieżowi Piusowi IX, mówiąc, że „Bóg przygotowuje wielki triumf dla Kościoła w tym kraju”. Dominik wyjaśnił ks. Bosko, że miał wizję, w której widział mglistą równinę i usłyszał głos mówiący: „To jest Anglia”. Potem zobaczył zbliżającą się do niego postać w pontyfikalnych szatach, trzymającą w dłoni ogromną, płonącą pochodnię, i ponownie usłyszał głos: „Ta pochodnia jest wiarą katolicką, która ma oświecić Anglię”.

 

Po raz pierwszy Anglia zawierzyła się Maryi pod koniec XIV wieku. W obliczu olbrzymich politycznych zawirowań król Ryszard II zawierzył kraj Matce Chrystusa, oddając go pod Jej obronę. Anglię nazywano wówczas „posagiem Maryi”.

 

Aktu zawierzenia siebie i Anglii Matce Chrystusa dokonają także Polacy zjednoczeni w parafiach Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii.

 

Źródło: Vaticannews.va

Pach


DATA: 2020-03-24 08:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To jest mój kościół w Cardiff do którego chodzę, mam to szczęście i wielką łaskę, że jest blisko mojego domu. Przepiękny, cudowni Księża. Sami zobaczcie, polecam gorąco. [link You Tube, Cardiff Oratory]
8 miesięcy temu / Magda
 
,,Dane opublikowane 13 czerwca przez brytyjski Departament Zdrowia ujawniły, że liczba uśmiercanych dzieci w wyniku aborcji w 2018 r. wzrosła o 4 procent w stosunku do poprzedniego roku i wyniosła ponad 200 tys." A dziś?
8 miesięcy temu / hmm
 
Bog jest miloscia i nasza jedyna wyrocznia i jako jedyny cie nie zawiedzie...
8 miesięcy temu / Adam
 
We wstępie do artykułu jest wyraźnie napisane: "Duchowe przygotowania do tego wydarzenia trwają od dwóch lat". Na pewno jednak pandemia spowoduje, że do aktu zawierzenia przystąpi znacznie więcej osób.
8 miesięcy temu / @kibicuję im
 
Bardzo ładnie,słusznie czynią!Tylko cały czas odnoszę wrażenie,że jak trwoga to do Boga i dręczy mnie pytanie czy gdyby nie zaraza to też by tak uczynili w tej Anglii i Walii i w innych krajach,które do niedawna wojowały z Bogiem i Kościołem?Kiedy narody tamtejsze wymierają w tempie niespotykanym od bardzo dawna,wtedy przypominają sobie o Matce Przenajświętszej?Hiszpania,Portugalia,teraz Wyspy,kto następny ponownie upadnie na kolana i wielkim głosem będzie wołać "Panie,Panie!!!"?I czy Pan Bóg odpowie na to wołanie czy powie nie znam cię.Oby nie było już dla nich wszystkich odrobinkę za późno,oby te akty zawierzenia,pokuty,modlitwy powszechne zostały wysłuchane,oby ten czas straszny był dla tych wszystkich krajów chwilą trwałego nawrócenia.Życzę im tego z całego serca,bowiem jeśli Bóg z nami,to któż przeciwko nam.
8 miesięcy temu / kibicuję im
 
Ave Maria gratia plena!
8 miesięcy temu / Ave
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.