DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Angielski egzorcysta: halloween sprzyja utracie wiary w rzeczywistość piekła

Angielski egzorcysta: halloween sprzyja utracie wiary w rzeczywistość piekła
fot. goodfreephotos.com / CC0 / Public Domain

Ks. Jeremy Davies, egzorcysta z Londynu nie ma wątpliwości, że celebracja halloween może powodować utratę wiary w rzeczywistość piekła i złych duchów. Zdaniem kapłana, niewinne zabawy mogą mieć dalekosiężne konsekwencje. „W ostateczności wiedzie to do utracenia chrześcijańskiej wiary” – przekonuje na łamach „National Catholic Register”.

 

Według posługującego od 1974 r. kapłana, zagrożenia wynikające z celebrowania halloween można podzielić na dwie grupy. Pierwsza dotyczy utraty wiary w piekło. „Zaczynają od niewinnych zabaw, co może prowadzić ludzi do utraty wiary w diabła i złe duchy, i w konsekwencji zaniku chrześcijańskiej wiary” – podkreśla.

 

W tym kontekście przypomniał wypowiedź generała zakonu jezuitów o. Arturo Sosa Abascala, który określił diabła mianem „rzeczywistości symbolicznej”. Jego zdaniem, takie poglądy „stoją w totalnej sprzeczności ze Słowem Bożym i wiarą katolicką”. „To pokazuje jak głęboko mogą upaść ludzie wstępujący na ścieżkę modernizmu (…) jeżeli jest prawdą że to powiedział, to postawił się poza Kościołem” – stwierdził kapłan.

 

W wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika „El Mundo”, przełożony zakonu jezuitów stwierdził: „Chrześcijanie wierzą, że zostaliśmy stworzeni na wzór i podobieństwo Boga, a Bóg jest wolny, ale On zawsze wybiera czynienie dobra, bo cały jest dobrocią (…). Stworzyliśmy sobie symboliczne figury takie jak diabeł, żeby symbolizowały zło. Również kondycja społeczna może reprezentować tę postać, ponieważ są ludzie działający na rzecz zła, ponieważ znajdują się w środowisku, w którym trudno jest postępować inaczej”.

 

Drugie zagrożenie wynika z faktu fascynacji złem. „Lekkomyślność w tej materii jest zgubna: pogrywanie ze złem jakby go nie było, jest tak naprawdę zapraszaniem go do swojego życia” – przekonuje ks. Davies. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku okultyzmu. Poprzez podobne praktyki człowiek otwiera się na działanie złego ducha. Egzorcysta podkreśla, że nawet najbardziej błahe zabawy mogą prowadzić do poważnych problemów duchowych. „Nie musisz zagłębiać się w nie za bardzo, by okazały się dla ciebie śmiertelne” – mówi. W tych sprawach bowiem nie ma gradacji. Niewinność drobnych praktyk okultystycznych to „inteligentne zwiedzenie”, które jest dziełem samego ojca kłamstwa.

 

Źródło: ncregister.com

PR

   


DATA: 2019-10-31 14:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cukierek albo psikus,a za 10 lat:Portfel albo kosa
8 miesięcy temu / ewa
 
Za dużo małpujemy z zachodu, fastfoody, styl życia czy durne święta typu halloween. Oczywiście wielu chce sie beztrosko bawić, ale akurat w naszej tradycji Dzień Wszystkich Świętych to skupienie, pamięć o Zmarłych odwiedzanie cmentarzy etc. Głupkowaty zabawy na tą okoliczność nie są naszą tradycją.
8 miesięcy temu / Michu.
 
Natomiast zetknięcie się z nauczaniem posoborowym, które jest między innymi zaprzeczeniem Syllabusa, sprzyja utracie wiary w ogóle.
8 miesięcy temu / Paulos
 
Znany mi egzorcysta,choć zmarły parę lat temu,w jednym z kazań stwierdził wprost: -93% księży nie wierzy w istnienie diabła. Niestety,rzeczywistość potwierdza to w 100%... Dlatego pytanie: -Jak odpowiedzą przed Panem ci właśnie kapłani-niedowiarkowie,gdy On spyta,ilu pomogli duszom chcącym uwolnić się od złych duchów? Aż strach myśleć... O.Gabriel Amort`h takim kapłanom zazwyczaj mawiał: -Drogi kolego,albo się doucz,albo zmień zawód. Każde słowo w tej wypowiedzi na wagę złota.
8 miesięcy temu / francescoi
 
Niebezpieczeństwo utraty wiary w piekło i diabła? U kogo? Kto "w świecie" wierzy w piekło? "Na zachodzie" nawet księża nie wierzą to za ks Glasem a możemy wręcz domniemywać że nawet papież nie wierzy...
8 miesięcy temu / Wojtek
 
Zbójecka kultura ,z takich zwyczajów może wyrosnąć ,bo "czym skorupka za młodu nasiąknie tym ..." więc rzeczywiście z pozoru "niewinne zabawy" mogą mieć także dalekosiężne konsekwencje ...
8 miesięcy temu / gość
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.