DZISIAJ JEST
SOBOTA 19 SIERPNIA
Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
Św. Jana Eudesa
Św. Sykstusa III, papieża
Imieniny obchodzą:
Bolesław, Julian, Juliusz
 
 
PRAWA STRONA INTERNETU
wyszukiwarka
 
 
 
 

Angela Merkel zapowiada dodatkowe dotacje dla uchodźców. „Niemcy wielkodusznym krajem”

Data publikacji: 2017-08-12 10:00
Data aktualizacji: 2017-08-12 10:45:00
Angela Merkel zapowiada dodatkowe dotacje dla uchodźców. „Niemcy wielkodusznym krajem”
fot. Lukasz Kobus/Forum

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała, że przekaże dodatkowe środki na działalność Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji. W rozmowie z szefem tej instytucji oraz wysokim komisarzem ONZ przyznała, że na takie cele „nie może zabraknąć środków”. Niemiecka dotacja wyniesie 50 mln euro. Dzięki tej decyzji, podczas spotkania Niemcy zostały uznane „najbardziej wielkodusznym krajem”, który zajmuje się uchodźcami.


Deklaracja poważnego wsparcia dla Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji padła podczas spotkania Angeli Merkel z szefem instytucji – Williamem Lacy Swingiem oraz wysokim komisarzem ONZ ds. uchodźców – Filippo Grandim. Kanclerz Niemiec podkreśliła, że to Europa jest odpowiedzialna za warunki w jakich żyją imigranci, dlatego należy zapewnić im jak najlepsze warunki pobytu. Z kontekstu rozmowy wynika, że w szczególności chodzi o imigrantów zatrzymanych w ostatnim czasie przez libijskie służby, które uniemożliwiły ich dotarcie do Europy. Pontony z imigrantami zostały zawrócone i skierowane do obozów dla uchodźców na terenie Libii.


Podczas spotkania wysoki komisarz ONZ ds. uchodźców Filippo Grandi zaapelował do wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej, aby te wspólnie ustaliły jeden kierunek polityki migracyjnej. Z kolei William Lacy Swing powiedział, że decyzja Angeli Merkel jest wizjonerska, a same Niemcy są „najbardziej wielkodusznym krajem” biorąc pod uwagę kwestie wsparcia uchodźców.


Szefowa niemieckiego rządu mówiła również, że konieczne jest zagwarantowanie imigrantom humanitarnych warunków, dlatego na działalność Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji nie może zabraknąć pieniędzy. Co ciekawe, Angela Merkel wyraziła także chęć zawiązania porozumienia pomiędzy Unią Europejską a Libią, które organizacyjnie będzie przypominało to zawarte z Turcją.

 

 

Źródło: aa.com.tr, dw.com

WMa
 
baner
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
POLECANE FILMY

KOMENTARZE
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

..
yt
Karoń i Michalkiewicz mówią jak jest. YTube: Polityczne Podsumowanie Tygodnia - Michalkiewicz: UE to po prostu inna nazwa IV Rzeszy (cz.2)
Leszek
Dzięki jej hojności migranci islamscy będą tam teraz dosłownie walić drzwiami i oknami. Niemcy są już skończone jako suwerenny naród. Pozostanie po nich tylko proch i pył. Ten kraj to jakiś dziwoląg.
trop
Brzeski: "Nie można wprowadzić wojsk niemieckich do Polski ponieważ armia niemiecka skapitulowała, ale IIWŚ między Polską a III Rzeszą nie jest zakończona". https://www.youtube.com/watch?v=sTTKj7LkD4o
jac
ue czyli satany zjednoczone europy podległe satanom zjednoczonym (usa)
odszkodowania
"Co ciekawe, Angela Merkel wyraziła także chęć zawiązania porozumienia pomiędzy Unią Europejską a Libią, które organizacyjnie będzie przypominało to zawarte z Turcją." Niech ona sobie zawiera porozumienia, ale nie w naszym imieniu i za nasze pieniądze. W pełni zgadzam się ze wszystkimi moimi poprzednikami.
tj
Islamskie wojsko przeciw Polsce. Niemcy są już bezwolni, ułożeni pod potrzeby rządu światowego.
Arek
A Ty niemiecki podatniku charuj ...
filo
Nie ma żadnego interesu niemieckiego do sprowadzania uchodźców niepiśmiennych i niewykształconych do Niemiec. Pani Merkel wydaje się robić to co jej każe większy od niej chlebodawca. To ma zniszczyć Europę ojczyzn i Niemcy jako naród w tej strategii również skazani są na wymarcie. Dla wyższych celów.
incuss
Kierunek polityki migracyjnej może być tylko jeden- cała islamska inwazja robiąca desanty od strony morza WON. Pani Merkel chciała chyba tym zakpić z reparacji wojennych wobec Polski. Europa Zachodnia (no, Wschodnia również) brnie w błędach wręcz szatańsko. Polska za swe winy moralne cierpiała wiele, przyjęła swój krzyż. Dostaliśmy ostro popalić, ale dzięki temu nie musimy się wstydzić swojej historii i możemy spojrzeć w oczy każdemu narodowi. Oni z kolei maskowali swoje winy, pogłębiając je jeszcze. Dekady życia w dobrobycie, połączone z szyderstwami wobec naszego narodu, tylko pogłębią ich ostateczny upadek. Jak widać upór jest ogromny, nawet teraz, gdy doprowadzają (świadomie jak dla mnie, nie mam wątpliwości) do upadku naszą cywilizację, nadal trzymają się swoich błędów.
Angelaobiecała
No to 15 milionów Polaków leci do niemiec po dotacje.
Mataleo
Tylko żeby zachowały fundusze na reparacje względem Polski. Praworządność to przecież podstawa.
pg
Niemcy są "wielkoduszni", tylko że oddają co najwyżej z tego, co im zbywa. A pieniądze mają dzięki udanemu projektowi Grossraumwirtschaft, czyli gospodarczego podporządkowania sobie całej Europy. Nie udały się poprzednie projekty GRW (Mitteleuropa, Lebensraum) prowadzone siłowo, więc poszli po rozum do głowy i "zjednoczyli" Europę pod swoją hegemonią i pod swoje interesy, do tego jeszcze "dobrowolnie" i "oddając" do dyspozycji państw członkowskich różne fundusze, które w rzeczywistości są niewielkim kosztem uzyskania przez Niemcy olbrzymich korzyści. Ale tak naprawdę Niemcy są głupi i nic ich historia nie nauczyła, tzn. że próby narzucenia przez nich hegemonii zawsze kończą się spektakularnymi klęskami. Zamiast spokojnie czerpać korzyści z gospodarczej przewagi w ramach GRW / UE, zachciało im się przekształcić ten twór w potwora realizującego obłąkańczą ideologię. I mamy teraz Europę, która na własne życzenie zmierza ku samozagładzie, a Niemcy na czele tego peletonu.
Harley
Ładna mi wielkoduszność, kiedy naraża się Europejczyków, w tym własnych obywateli na okrutną śmierć
!?
poznamy wielkodusznosc Niemiec jako zadajacy odszkodowan za IIWS, nie wieszcze, zobaczymy jak wiekodusznosc zamieni sie na wielka-dusznosc....
Paragraf
Lewacki bełkot...
Krzychu
Skoro takie wielkoduszne to dlaczego nie zapłacą Polsce za zniszczenia wojenne?
..
 
..
..
INFORMUJ
Wiesz o ważnym wydarzeniu?
Nie ma go na naszym portalu? Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
..
 
...

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.