DZIŚ JEST:   21   SIERPNIA   2018 r.

Św. Piusa X, papieża
Św. Apolinariusza
 
 
 
 

Angela Merkel z wizytą w USA. Donald Trump zachował dystans i nie podał ręki

Angela Merkel z wizytą w USA. Donald Trump zachował dystans i nie podał ręki
REUTERS/Jim Bourg
#WASZYNGTON    #IMIGRANCI    #DONALD TRUMP    #NATO    #ANGELA MERKEL    #WSPÓŁPRACA    #NIEMCY    #SPOTKANIE    #BERLIN    #HANDEL    #USA    #HANDSHAKE

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przebywa z wizytą w Stanach Zjednoczonych, która stała się okazją do pierwszego, oficjalnego spotkania z prezydentem Donaldem Trumpem. Politycy poinformowali, że rozmowy dotyczyły kwestii polityki zagranicznej, współpracy między Berlinem a Waszyngtonem, a także wolnego handlu. Donald Trump z dużym dystansem podszedł do rozmów z Angelą Merkel, której jak wychwyciły kamery telewizyjne, nie chciał podać ręki podczas sesji fotograficznej.


Wizyta Angeli Merkel w Stanach Zjednoczonych była pierwszą okazją do wspólnego spotkania z wybranym w zeszłorocznych wyborach prezydentem Donaldem Trumpem. Spotkanie miało się odbyć we wcześniejszym terminie, ale w związku z trudnymi warunkami atmosferycznym, przełożono je i doprowadzono do skutku dopiero w piątek. Jak poinformowali politycy, podczas spotkania rozmawiano na temat polityki zagranicznej, kwestii wolnego handlu, a także współpracy między Berlinem a Waszyngtonem. Media informują, że poruszono również problem konfliktów panujących na świecie oraz temat kryzysu imigracyjnego.


Donald Trump podczas konferencji prasowej podkreślił, że Stany Zjednoczone nadal będą niezwykle silnie angażowały się w Sojusz Północnoatlantycki NATO. Dodał jednak, że będzie wymagał od poszczególnych krajów członkowskich zaangażowania i partycypacji finansowej, która jest wspólnym zobowiązaniem wszystkich państw NATO. Prezydent USA mówił również, że polityka handlowa powinna być sprawiedliwa, a imigracja jest „przywilejem, a nie prawem”. Podkreślił również, że priorytetem dla jego administracji jest bezpieczeństwo obywateli.


Komentatorzy polityczni obserwujący konferencję prasową i oficjalną, publikowaną w mediach część rozmów zauważyli, że podczas wspólnej sesji fotograficznej, Angela Merkel zaproponowała Trumpowi wspólny uścisk dłoni. Prezydent USA pozostał jednak niewzruszony i nie zareagował na propozycję niemieckiej kanclerz.

 

The.

Looks.

On.

Their.

Faces.

Merkel: “Do you want to have a handshake?”

Trump: [crickets. scene.] pic.twitter.com/LLFxuyGDY0

— Bradd Jaffy (@BraddJaffy) 17 marca 2017

 

Źródło: wpolityce.pl, Reuters, Twitter

WMa

 

DATA: 2017-03-17 21:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@do Wolnościowiec: Zauważ rozróżnienie: jawny grzesznik (jak Merkel) od niejawnego grzesznika (osoba prywatna, której nie znam za dobrze). Owszem, wszyscy są grzesznikami, ale pamiętajmy o katolikach będących w stanie łaski uświęcającej - o nich nie wolno mówić "grzesznicy", bo ich grzechy są im odpuszczone. Dlatego np. mimo że nie zawsze się zgadzam z naszym rządem, każdemu bym uścisnął dłoń, gdyż nie są to grzesznicy, bo zawsze - w każdą niedzielę i święta - przystępuje w niemal pełnym składzie do Komunii Świętej.
ponad 1 rok temu / Wolnościowiec
 
Czyli albo przyznajesz że nie jesteś prawdziwym chrześcijaninem, albo nie masz w sobie konsekwencji. Bo podajesz rękę ludziom o których wiesz że są grzesznikami (gdyż KAŻDY człowiek jest grzesznikiem), a napisałeś: "Prawdziwy chrześcijanin nie powinien grzesznikowi podawać ręki".
ponad 1 rok temu / do Wolnościowiec
 
Czy Makrela jest kobietą? Jaka kobieta zrobiłaby to co ona swoim rodakom? Zresztą jej przynależność do narodu niemieckiego też stoi pod znakiem zapytania, tak jak przynależność Tuska, Schetyny, Dutkiewicza czy Gronkiewicz-Walc do Narodu Polskiego.
ponad 1 rok temu / kobieta
 
Co maja ustalenia soborów do wniosków historycznych?
ponad 1 rok temu / Aga
 
Makrela miała dużo poprawności przed wyborem T na prezydenta. Teraz on ją potraktował jak ona jego. M. myśli że to europka, jedno się mówi Polakom w oczy a drugie pozostałym i na koniec czyni się jeszcze inaczej. Byle dla dojczland uber ales, ajn kartofel das ist alles.
ponad 1 rok temu / Władysław
 
Tramp to Być. Jak można niepodać kobiecie ręki.
ponad 1 rok temu / Gogo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.