DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Angela Merkel w Polsce: wypracowaliśmy wspólne stanowisko wobec Rosji

Angela Merkel w Polsce: wypracowaliśmy wspólne stanowisko wobec Rosji
fot. tvp.info/ screenshot

Kanclerz Niemiec na konferencji prasowej poświęconej wnioskom ze spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim zaznaczyła, że wypracowano spójne stanowisko dotyczące polityki zagranicznej wobec Rosji. Dodatkowo, wskazała na potrzebę zacieśniania współpracy z państwami spoza UE. Ani słowa nie poświęcono kwestii reparacji wojennych.

 

Podczas spotkania polskiego premiera z niemiecką kanclerz w Warszawie poruszono wiele kwestii. Tematem rozmów były m.in. brexit, spójna polityka zagraniczna, bezpieczeństwo energetyczne czy współpraca w dziedzinie współczesnych technologii i innowacji. Wśród poruszanych tematów zabrakło tych związanych z reparacjami po II wojnie światowej czy szerszego omówienia planów budowy gazociągu Nord Stream 2.

 

Anglea Merkel podkreśliła, że dla państw UE bardzo istotne jest wypracowanie wspólnej polityki zagranicznej wobec Afryki, Chin czy państw Europy Wschodniej. Jej zdaniem, spójne stanowisko zdołano uzyskać wobec polityki Kremla. Dodatkowo, zarówno Niemcy jak i Polska widzą Ukrainę jako kraj, który pełni istotną rolę buforową i któremu należy zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo energetyczne.

 

Niemieckiej kanclerz zależy na wzmacnianiu siły gospodarczej zarówno poprzez prowadzenie odpowiedniej polityki energetycznej oraz intensywne wspieranie rynku innowacji i współczesnych technologii. Niemcy pragną nadrobić zaległości w dziedzinie energetyki poprzez budowę gazoportu LNG. Angela Merkel wraz z Mateuszem Morawieckim wspólnie złożyli kwiaty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.

 

Źródło: polskieradio.pl / telewizjarepublika.pl
PR


DATA: 2018-11-02 19:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Skoro się wycofuje i nie będzie kandydować to musi jeszcze pozapinac wszystkie sprawy na ostatni guzik,zgoda na nonstream 2 wycofanie się z odszkodowań za straty wojenne oddanie władzy swoim czyli PO w zamian otworzą montownie silników do hulajnóg i rowerów przepraszam za ironię pozdrawiam
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
Zgoda.
ponad 1 rok temu / do Fort Trump
 
Mówisz "nas" z perspektywy sługusów czerwonoarmistów, tak? To chociaż przyjmij do wiadomości że dla wielu Polaków (np. Żołnierzy Wyklętych) koniec w higienicznej niemieckiej mydelniczce nie był gorszą perspektywą od tego co ich spotkało - końca z przestrzeloną potylicą w bezimiennym dole.
ponad 1 rok temu / do August
 
do do August: Nie mamy też powodu do wdzięczności Ameryce, Brytyjczykom ani żydom. Roosevelt, Churchill na równi ze Stalinem zadecydowali o radzieckiej okupacji Polski. To samo robią teraz.
ponad 1 rok temu / Fort Trump? Pretekst do wojny z Rosją
 
Gdyby nas Armia Czerwona nie wyzwoliła bujalibyśmy się w higienicznej mydelniczce.
ponad 1 rok temu / August do do August
 
Czy to wszystko?
ponad 1 rok temu / Zbigniew
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.