Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Andrzej Pilipiuk: edukacja w dobie koronawirusa. Czy nauczyciele są jeszcze potrzebni? [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Epidemia koronawirusa stanowi ciekawy czas, w którym można sobie zadać pytania o stan polskiej edukacji, a konkretnie czy powszechny obowiązek nauczania może być realizowany poza placówkami szkolnymi. Czy to czas, aby przywrócić, rozpowszechnić i promować nauczanie domowe? O edukacji w dobie zarazy opowiada Andrzej Pilipiuk.

Czytaj także:
DATA: 2020-04-08 20:24:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Może ten czas jest potrzebny abyśmy nawzajem się docenili, docenili drugiego i jego wysiłek, docenili tak ostatnio poniewierany stan kapłański a przede wszystkim naszego Boga Ojca. Przez moment zdawało się, że Go nie ma, że nie jest potrzebny, że nic nie znaczy, że " jest coraz słabszejszy". A tu JAM JEST który JEST.
9 miesięcy temu / normal
 
Co z tego, że nauczyciele pracują teraz ciężej? Liczą się efekty. Bardzo szkoda mi uczniów, często sami muszą opanowywać materiał, rodzice niektórych właśnie boją się utraty pracy, nie mogą wyjść ze znajomymi, a w mediach ciągle widzą komunikaty o tym, ile osób zachorowało i umarło. To będzie pokolenie wiecznej depresji!!! Obudźcie się, nie przenoście gór na próżno tylko myślcie o tych dzieciach!
9 miesięcy temu / BP
 
Ten Pan naprawdę nie wie co mówi. Nauczyciele, może nie wszyscy, pracują teraz dużo, dużo więcej. Moja koleżanka, matematyczka w szkole średniej, codziennie także w soboty i niedziele od ok 7.00 do 21.00 z krótkimi przerwami na posiłek. Wczoraj po raz pierwszy dała się namówić na godzinny spacer. Pan mówi - nauczyciel zbędny. To dlaczego do mojej koleżanki piszą maile i dzwonią uczniowie klas maturalnych z prośbą o wytłumaczenie jakiegoś zadania, przecież mają rozwiazanie w internecie. Uczniom klas młodszych nie podała telefonu ale.godzinami odpisuje na maie tłumacząc i udzielając wskazówek. Szkoła wymaga zmian na pewno, ale nie likwidacji. Trzeba zmniejszyć ilość obowiazkowych zajęć w szkołach, zmienić bzdurne, przeciążone programy, naukę zawodu przenieść do jakichś centrów z nowoczesnym sprzętem lub do pracodawców. Ale bez człowieka, NAUCZYCIELA zadne nauczanie nie ma szans.
9 miesięcy temu / Graza
 
Nic i nikt nie zastąpi nauczyciela. Zostali potraktowani rok temu tak jak lekarze rezydenci. Dzisiaj widać jak ważną pełnią rolę.
9 miesięcy temu / Sylwestra
 
@Asie: tan pan zdaje się nie odróżniać nauczania zdalnego od domowego, a jedno ma się nijak do drugiego. Temu pierwszemu raczej bliżej do nauczania indywidualnego. A stwierdzenie, że nauczyciel przez internet może nauczać nawet kilka tysięcy uczniów jest utopią. Lekcja on-line to nie chat, zawsze znajdzie się uczeń, który ma problem z opanowaniem materiału i trzeba mu dodatkowo poświęcić czas. W przypadku jednego nauczyciela na kilka tysięcy uczniów jest to niewykonalne.
9 miesięcy temu / margeritta
 
Pan nie wie co mówi. Przykre, ale prawdziwe.
9 miesięcy temu / Asia
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 129 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.