DZIŚ JEST:   04   SIERPNIA   2020 r.

Św. Jana Marii Vianneya
Św. Rajnera ze Splitu, męczennika
 
 
 
 

Andrzej Duda w niemieckiej prasie: kwestia reparacji wojennych nie jest rozstrzygnięta

Andrzej Duda w niemieckiej prasie: kwestia reparacji wojennych nie jest rozstrzygnięta
Jerzy Dudek / FORUM

W wywiadzie udzielonym niemieckiemu „Bild am Sonntag” prezydent Andrzej Duda wyraził przekonanie, że kwestia reparacji wojennych nie została dotąd rozstrzygnięta, a polskie straty nie zostały zrekompensowane. – To jest kwestia prawdy i odpowiedzialności – powiedział.

 

Goszczący na łamach „Bild am Sonntag” prezydent Duda odpowiedział na pytanie dotyczące niemieckich reparacji wojennych na rzecz Polski. - Moim zdaniem kwestia reperacji nie jest rozstrzygnięta; w polskim parlamencie, w Sejmie, tematem tym zajmuje się grupa ekspertów. Posłowie będą nad tym debatować i podejmą decyzję co dalszych działań – powiedział.

 

Prezydent dopytywany o problem przypomniał ekspertyzy poczynione na zlecenia prezydenta Lecha Kaczyńskiego, które wskazywały, że „straty poniesione przez Polskę podczas wojny nigdy nie zostały zrekompensowane”. Wyliczenia te dotyczyły zniszczeń Warszawy. Niemniej, jak zauważył, „także dotychczasowe ustalenia parlamentarnej grupy ekspertów potwierdzają, że poniesione przez nas straty nie zostały zrekompensowane”. - Jest to zatem kwestia prawdy i odpowiedzialności – dodał.

 

Mimo niezałatwionych spraw, co podkreślił Andrzej Duda, „umówiliśmy się z Prezydentem Frankiem-Walterem Steinmeierem, że nasze kraje wspólnie upamiętnią wybuch II wojny światowej wywołanej napaścią na Polskę Niemiec”. Chodzi o obchody 80 rocznicy niemieckiej agresji w 2019 roku.

 

Źródło: tvp.info

MA


DATA: 2018-10-28 15:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pieniadze z reperacji beda w sam raz na socjal i renty dla przybyszow kulturowych ubogadzaczy przenikajacych przez niemozliwa do sforsowania ani wypatrzenia granice schengen.
ponad 1 rok temu / Nick
 
Willy Brandt, wiedziony wyrzutami sumienia, poza protokołem padł w 1970 r.na kolana przed pomnikiem ofiar w getcie. Akurat tam. Świat zachwycił się gestem pokory niemieckiego kanclerza. Niemcy się nie zachwycili. Może wspólne obchody wypadałoby zacząć od powtórzenia tego gestu przez Prezydenta Steinmerera przed pomnikiem ofiar Powstania Warszawskiego lub Rzezi Woli? Drugim krokiem powinien być zwrot zrabowanych dzieł sztuki. A i po tym widzę jeszcze wiele kroków na drodze wynagradzania krzywd, choć to niemożliwe. Zabili mi Dziadka.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 
Ofiara i napastnik mają wspólnie upamiętnić zbrodnię? Najlepszym upamiętnieniem byłyby chociaż symboliczne odszkodowania, chociażby dla potomków obrońców poczty polskiej w Gdańsku i zwrot majątku Związku Polaków w Niemczech
ponad 1 rok temu / Toni
 
Jak można tak kłamać?
ponad 1 rok temu / Niedobrze mi
 
Jeśli szkopy uważają, że polskie roszczenia są bezzasadne, to stoją w jednym szeregu ze swoimi hitlerowskimi dziadkami!!!! Należy wykorzystać wszystkie możliwe instrumenty, które daje unia i wycisnąć złodziejskie niemcy DO OSTATNIEGO EUROCENTA należnego Polsce za niemieckie zbrodnie II wojny światowej. Szkopy upaśli się na trupie Polski!!!! BANDYCI!!!!!
ponad 1 rok temu / Kefas1277
 
Oczywiście. Niemcy wiedzą co jest grane. Duda i POPiS będą kłamać do końca. Za to Niemcy i Zydzi im płacą.
ponad 1 rok temu / Rabi
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.