DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Projekt Madagaskar prowadzony przed wojną. Wypędzenia z Warszawy w 1485/1525 roku. Dążenia niepodległościowe żydów na terenach Polski - autonomia. My nie przepadaliśmy za sobą i wcale nie musimy i teraz za sobą przepadać :
1 miesiąc temu / Jack
 
Pan Prezydent nie wie co to jest Narod Polski ????? jak mozna nazywac inne narodowosci Polakami ??? sa po przyjeciu obywatelstwa tylko obywatelami RP, Narodem sa ci co maja polska narodowosc....
ponad 2 lata temu / Polan
 
PWN: nacjonalizm ?postawa i ideologia uznająca interes własnego narodu za wartość najwyższą? C o w tym złego???!!! Niestety niektórzy mylą (robią to świadomie?) nacjonalizm z szowinizmem.
ponad 2 lata temu / PrPr
 
A ja myślałem że nacjonalizm to umiłowanie własnej ojczyzny. Dziwne jest to, że po wyroku z Wrocławia w sprawie kukły prezydent Dudkiewicz też piętnował nacjonalizm. Dziwne, zawsze w odniesieniu do tego samego narodu. Niedługo PAD każe nam w kabałe wierzyć.
ponad 2 lata temu / Józek
 
ale na obowiązkowe szczepienia jest miejsce?
ponad 2 lata temu / lolo
 
a czy jest miejsce na zdradę której dopuścił się duda?
ponad 2 lata temu / Kpt. Żbik
 
Ten tekst czuć miłością do narodów radzieckich, dobrze zresztą przetestowaną przez Polaków.
ponad 2 lata temu / Aż strach
 
To szokujące " Amerykańscy Żydzi krytycznie o Marszu Niepodległości" a prezydent powtarza o antysemityźnie.. kogo reprezentuje??? Dlaczego nie powiedział,że to antypolonizm??????
ponad 2 lata temu / Polak
 
W Polsce nie ma zgody na wszechobecny wyzysk fianasowy NAJWYŻSZY W HISTORII NOWOŻYTNEJ panie prezydencie.Nie ma mowy na rzeź dzieci w lonach matek no i na Obce armie szczegolnie takie ktore podpalaja świat
ponad 2 lata temu / Arek
 
W Polsce nie ma miejsca na bolszewickie rządy, panie Dudek! I w Polsce nie ma miejsca na armię z generałami po kursach GRU, tak samo jak nie ma miejsca na wakansy w odbudowanej przez min. Macierewicza armii!
ponad 2 lata temu / Janusz z Kolonii
 
No cóż Unia Wolności wiecznie żywa.
ponad 2 lata temu / Roni
 
W katolickiej Polsce przede wszystkim nie ma miejsca na morderstwa niewinnych w majestacie prawa panie prezydencie !
ponad 2 lata temu / Andrem
 
Pan Prezydent jak się wydaje nie rozróżnia między dwoma odrębnymi pojęciami: nacjonalizmem i szowinizmem.
ponad 2 lata temu / igor
 
Popatrzmy na to w prawdzie: nacjonalizm rozumiany jako narodowy egoizm jest zlem i jako taki musi byc zdecydowanie potepiony, gdyz jego owoce sa demoniczne, jego owoce to przemoc i przesladowania innych. Lecz ten sam nacjonalizm rozumiany jako patriotyzm jest z kolei dobry, rodzi dobre i blogoslawione owoce, jak milosc do ojczyzny, jak sluzba ojczyznie w poszanowaniu innych ludzi i narodow. Wniosek jest zatem klarowny i jednoznacznie prosty, ze problem nie lezy tu w slowie nacjonalizm ale w konkretnej postawie kazdego czlowieka. Ta postawa jest zatem albo dobra albo po prostu zla!
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
@sap Likwidacja przemysłu futrzarskiego świadczy o holokauście Polaków? A co, będziesz robił futra z Polaków? Tak jak kiedyś Niemcy mydło?
ponad 2 lata temu / PAD
 
Pan preztdent używa języka tych, którzy chcą nam wyprać mózgi. Czym innym jest bowiem nacjonaluzm, a czym innym jest szowinizm. Dziś pojęcie nacjonalizm stosuje się zamiennie z tym drugim. Jest to czysta manipulacja i oznaka, że Pan Prezydent nie ma w tym przypadku pojęcia o czym mówi.
ponad 2 lata temu / Homo desovieticus
 
... wyrywającemu z pod panowania narodu podrzędne grupy, klasy i organizacje celem sztucznego łączenia ich z analogicznymi czynnikami, należącemi do składu innych narodów. Stąd stanowisko wrogie, jakie nacjonalizm zajmuje wobec socjalizmu (p. socjalizm). Dla nacjonalizmu naród jest odrębnym i swoistym organem, który w wielkiem ugrupowaniu narodów ma własny cel do spełnienia. Ten cel ogółowi uświadomić i jemu służyć ? oto program nacjonalizmu.
ponad 2 lata temu / Nasa
 
Podręczny Słownik Polityczny ? Joachim Bartoszewicz, rok wydania 1923. NACJONALIZM ~ oznacza kierunek polityczny, którego przewodnią zasadą jest służenie interesowi narodu, jako całości. Uważając naród za osobę moralną, za organizm polityczny wyższego rzędu, posiadający własne zadania i cele, a więc własną rolę historyczną do spełnienia. Nacjonalizm dąży do zapewnienia narodowi największej spoistości i siły, do podporządkowania jego interesowi interesów podrzędnych i ubocznych i do ułatwienia mu jego historycznego pochodu (p. naród). Nacjonalizm żąda więc państwa narodowego, stałości i spoistości władz, ciągłości politycznych zamierzeń, harmonijnej kombinacji ścierających się wewnętrznie czynników dla osiągnięcia dobra powszechnego, zdecydowanej i jasnej postawy zewnętrznej dla należytego wykonania przeznaczonej narodowi roli historycznej. Nacjonalizm przeciwny jest internacjonalizmowi, rozbijającemu jedność narodu...
ponad 2 lata temu / Nasa
 
Pan Prezydent zapomnial o ANTYPOLONIZMIE! Szkoda ..ta wypowiedzia stracil czesc zaufania i sympatii Polakow .
ponad 2 lata temu / Magnus ze Sztokholmu
 
ale jest miejsce na zabijanie poczętych i nienarodzonych Polaków
ponad 2 lata temu / Dobrze panie Prezydencie
 
Panie Duda: Kto mordował Żydów w Pogromie Kieleckim???? Proszę o odpowiedź tylko bez wykrętów.
ponad 2 lata temu / antek
 
PAD: "W Polsce ludzie doskonale wiedzą, co to znaczy nazizm, co to znaczy nienawiść i mordowanie ludzi z tego powodu, że pochodzą z takiego, a nie innego narodu." Chyba role się odwróciły. Przymus szczepionkowy, obowiązująca ustawa aborcyjna, likwidacja polskiej własności, sprzedaż ziemi nie-polakom, wysyłanie młodzieży za granicę za chlebem, likwidacja polskich gałęzi przemysłu np. ostatnio futrzarskiego, likwidacja polskiego rolnictwa za przyzwoleniem prezydenta, zezwolenie na dominację światowych korporacji nad Polską i Ustawa 1066 świadczą o holokauście Polaków z rąk obecnych okupantów.
ponad 2 lata temu / sap
 
Kiedy Pan Prezydent zabierze się za zwalczanie antypolonizmu w Polsce i na świecie? Czekam cierpliwie, bo jak na razie nie zrobił nic z tym problemem, natomiast zbyt często zwalcza antysemityzm, którego w Polsce nie ma. Jeśli Pan Prezydent nie wypowie się WYRAŹNIE przeciw antypolonizmowi, to dzisiaj już utracił mój głos w kolejnych wyborach. Proponuję Panu Prezydentowi, aby zabrał się za zwalczanie rasizmu i przerośniętego nacjonalizmu w Izraelu. Dlaczego Pana Prezydenta nie razi nacjonalizm izraelski?
ponad 2 lata temu / Prawdziwy Polak
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.