DZIŚ JEST:   27   LISTOPADA   2020 r.

NMP Cudownego Medalika
Św. Wirgiliusza, biskupa
Św. Józefa Pignatellego
 
 
 
 

Andrzej Duda: poważnie rozważyłbym podpisanie ustawy o związkach partnerskich

Andrzej Duda: poważnie rozważyłbym podpisanie ustawy o związkach partnerskich
Fotograf: Radosław NAWROCKI, Archiwum: Forum

Gdyby chodziło o status osoby najbliższej ułatwiający takie sprawy, jak wzajemne wspieranie się, troskę, dowiadywanie się o stan zdrowia, to jako prezydent podpisanie takiej ustawy poważnie bym rozważył – powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” prezydent Andrzej Duda, zapytany, czy podpisałby ustawę o legalizacji związków partnerskich.

 

Prezydent wskazał, że rozważyłby podpisanie takiej ustawy, gdyby dotyczyła ona wszystkich osób żyjących w tzw. związkach nieformalnych. Podkreślił, że osobiście ma kontakt z osobami LGBT.

 

Zapewniam, że w Pałacu Prezydenckim jestem często odwiedzany przez osoby, które mają inną orientację seksualną niż moja. Nie stanowi to dla mnie najmniejszego problemu, nie wpływa w żaden sposób na mój stosunek do kogokolwiek – tłumaczył prezydent.

 

Andrzej Duda odniósł się również do uchwał samorządów dotyczących „stref wolnych od LGBT”. Jego zdaniem w przypadku tego typu inicjatyw „nie mamy do czynienia z łamaniem praw człowieka”. – Twórcy tych uchwał podkreślają, że nie są one podejmowane przeciwko ludziom, ale są skierowane przeciwko konkretnej ideologii. Ja jednak takich uchwał bym nie popierał – zapewnił prezydent.

 

Źródło: tygodnik „Wprost”

TK


DATA: 2020-02-03 10:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W taki razie ja rozważę czy w I turze nie zagłosować na Krzysztofa Bosaka. Najpierw związki partnerskie, potem homomałżeństwa, a potem adopcja dzieci. Nie można ustąpić nawet na milimetr bo jak dasz LGBTowcom palec to zaraz będą chcieli całą rękę.
9 miesięcy temu / Paweł
 
Tym gorzej to o nim świadczy, że oficjalnie unika jednoznacznej odpowiedzi. To jest haniebne. W takiej sytuacji uprawniona jest interpretacja: aprobuje, lecz nie chce się do tej akceptacji przyznać publicznie. Zapewne z wyrachowania politycznego, bo przecież PiS to populiści.
9 miesięcy temu / @czytelnik
 
Powiedzenie, że "zastanowiłby się poważnie" nie oznacza aprobaty dla związków homoseksualnych. Zmanipulowanie wypowiedzi prezydenta jest haniebne!
9 miesięcy temu / czytelnik
 
Zdrada
9 miesięcy temu / Koleś
 
Konfederację wybrało ponad jeden milion dwieście pięćdziesiąt tysięcy Polaków. A przecież ponad połowa Polaków nawet nie wiedziała, że takie coś istnieje:D Bardzo wielu nie głosowało na Konfederację bo dali sobie wmówić, że to będzie ,,głos stracony,, i nie wejdą do Sejmu. Pan Bosak złożył już oświadczenie, że jako prezydent nie podpisze żadnych podwyżek podatków czy akcyz. Zabawne jest to, iż pis nawet z psl nie mogliby przełamać jego głosu sprzeciwu, musieliby ,,dobierać głosy od lewicy,, a po takim czymś to w następnych wyborach już mało kto by na nich głosował:D A niby czemu miałby Bosak nie wygrać w pierwszej turze? przecież ci z po wiedzą, że ich kandydata nie ma szans:D Bosak wybrany przy wsparciu po, bo jednak przeciw pis? Może być ciekawie:D
9 miesięcy temu / szpulas11
 
Jeśli wygra Kidawa mamy Kondominium rosyjsko niemieckie pod żydowskim zarządem. Jeśli wygra Duda mamy dokładnie to samo. Kto nie rozumie niech szuka, słucha i wreszcie zacznie myśleć, kojarzyć. Wszystko jest jawne, oczywiste. Dla istnienia Polski jedyny wybór to Bosak.
9 miesięcy temu / wybór Bosak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.