DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Andrzej Duda: „Niech żyje Polska!” Prezydent podziękował wyborcom za wysoką frekwencję

Andrzej Duda: „Niech żyje Polska!” Prezydent podziękował wyborcom za wysoką frekwencję
FOT.ASW /ArtService/FORUM

- Wygrać przy 70 proc. frekwencji to niebywała sprawa – powiedział Andrzej Duda, który wedle sondaży wygrał wybory prezydenckie i pozostanie na stanowisku na kolejne 5 lat. Swoje przemówienie rozpoczął od hasła „niech żyje Polska”.

 

W drugiej turze wyborów prezydenckich ponownie padł rekord frekwencyjny. W wyborach udział wzięło bowiem 68,9 proc. osób uprawnionych do głosowania. Prezydent Andrzej Duda, wskazał, że zwycięstwo przy tak licznym zaangażowaniu wyborców, to „niebywała sprawa”.

 

Andrzej Duda pogratulował Rafałowi Trzaskowskiemu jego wyniku, a także jego wyborcom za udział w wyborach. Prezydent wiele mówił o jedności, wzajemnym zrozumieniu i szacunku wobec osób o innych poglądach. Sam przeprosił za to jeśli kogoś uraził w czasie kampanii. Prezydent zaprosił Rafała Trzaskowskiego wraz z małżonką na godz. 23.00 do Pałacu Prezydenckiego, by podać sobie rękę i ten uścisk zakończył kampanię. Zachęcał też obywateli do podejmowaniu gestów jedności i szacunku.

 

W tym apelu prezydenta wsparła jego córka, Kinga Duda. Jak mówiła, bez względu na różnice, wszyscy jesteśmy równi i wszyscy zasługujemy na szacunek. Apelowała, by czynić tak, by „nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu”. - Nikt nie zasługuje na to, żeby być obiektem nienawiści, absolutnie nikt – podkreśliła. Głos podczas wieczoru wyborczego zabrała także Pierwsza Dama, która wyraziła swój sprzeciw wobec posługiwania się tzw. fake newsami i zaapelowała o wzajemny szacunek i tolerancję.

 

Andrzej Duda w sposób szczególny dziękował osobom, które wspierały go podczas kampanii –szczególnie za wsparcie ze strony rodziny - za przeprowadzone spotkania i odbyte rozmowy. - Proszę państwa, z całego serca przede wszystkim chcę podziękować Agatce, Kindze i moim rodzicom. Wiecie jak to jest, wiecie szanowni państwo, jak to jest, jak ktoś ma silne oparcie w domu, to może wygrać wszystko i najgorszy trud, największy trud jest w stanie unieść - mówił. Obiecał też, że chce nadal rozmawiać z rodakami, będzie ich słuchał i realizował zgłaszane postulaty.

 

Jak mówił, w najbliższym czasie Polska będzie musiała mierzyć się ze skutkami kryzysu i obiecał, że jako prezydent będzie czynił wszystko co w jego mocy, by ograniczyć negatywne skutki pandemii. Wśród aktualnych zadań Andrzej Duda wymienił powstanie koalicji dla polskich spraw, która zrzeszać ma osoby z różnych środowisk, dla których rodzina, polska wspólnota, tradycja, historia są ważnymi sprawami.

 

- Chciałbym żeby powstała koalicja dla polskich spraw, koalicja dla polskich wartości. Zachęcam do tej koalicji cały czas. Będę czynił wszystko, żeby ona rzeczywiście powstała, aby politycy dzisiaj reprezentujący różne opcje polityczne i ludzi, którzy ich wspierają, dla których ważne są takie wartości, jak rodzina, nasza polska wspólnota, nasza kultura, tradycja, historia, bohaterstwo i duma, byli razem w tych najważniejszych sprawach, żebyśmy się nawzajem wspierali, żebyśmy pokazywali pod tym względem, że jesteśmy jednością – mówił.

 

 

MA


DATA: 2020-07-13 07:02
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Można m.in.cos dla Polski uzyskać w ameryce. Niekoniecznie wszystko.
26 dni temu / fk
 
Pyrrusowe zwycięstwo moim zdaniem. Przy właściwym podejściu do wykorzystania jednak tylko nie w sposób cyniczny.
26 dni temu / fk
 
Ze zwycięstwa trzeba się cieszyć ale dla obozu rzadzacego nie dość że kampania była długa to wcale się nie skończyła bo w ameryce wybory chyba też mają znaczenie dla obu.
26 dni temu / krug
 
Daliśmy fory kopo /w tym Bosakowi bo oni, Konfederacja, NICZYM się nie różnią od lewaków/ i zwyciężyliśmy. Dzięki Bogu!
26 dni temu / magis
 
O jacy ludzie są łatwowierni...
26 dni temu / Kasandra
 
50 % elektoratu pana Bosaka poparla pana Trzaskowskiego. Wstyd.
27 dni temu / Second
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.