DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Andrzej Duda: jeżeli epidemia będzie dalej szalała, termin wyborów może być nie do utrzymania

Andrzej Duda: jeżeli epidemia będzie dalej szalała, termin wyborów może być nie do utrzymania
Jerzy Dudek / Forum

„Oczywiście mam nadzieję, że będą warunki do właściwego przeprowadzania wyborów, ale gdyby się tak działo, ze epidemia będzie szalała i będziemy musieli trzymać takie ograniczenia jak do tej pory to ja myślę, że wtedy termin wyborów może być nie do utrzymania” – powiedział prezydent Andrzej Duda w programie „Gość Wiadomości”.

 

„Wybory są bardzo ważnym elementem bo zapewniają ciągłość władzy. Proszę pamiętać, ze Konstytucja jasno określa prezydencką kadencją; to jest pięć lat. Nikt z nas nie wie co się będzie działo 10 maja czyli za półtora miesiąca. Mam nadzieję, że już po świętach ta sytuacja będzie się uspakajała i będziemy wracać do normalnego życia. Oczywiście mam nadzieję, że będą warunki do właściwego przeprowadzania wyborów, ale gdyby się tak działo, ze epidemia będzie szalała i będziemy musieli trzymać takie ograniczenia jak do tej pory to ja myślę, że wtedy termin wyborów może być nie do utrzymania” – oznajmił w rozmowie z Adrianem Klarenbachem.

 

„Natomiast ja bardzo liczę na to, że wybory uda się przeprowadzić. Bardzo ważne jest to żeby sytuacja była stabilna jeżeli chodzi o funkcjonowanie państwa, kwestie władzy i ustroju. Podobna dyskusja trwa obecnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie nie kto inny jak Demokraci – choćby Joe Biden w jednym z wywiadów mówił, że wybory w Stanach nigdy nie były przekładane, wybory prezydenckie odbywały się w czasie wojny secesyjnej w 1864 r., że odbywały się w trakcie I wojny światowej, kiedy szalała epidemia grypy hiszpanki, odbywały się w trakcie Wielkiego Kryzysu w USA, II wojny światowej. Argumentował, że nie ma żadnego powodu by dzisiaj odkładać czy przekładać wybory. Mówił o wyborach jako fundamencie demokracji, fundamencie funkcjonowania państwa” – podkreślił.

 

„Jeżeli będzie sytuacja że tych wyborów nie będzie się dało przeprowadzić w normalny sposób no to ich nie będzie się dało przeprowadzić i trzeba do tego podejść spokojnie” – zakończył.

 

Źródło: Twitter.com / tvp.wiadomości

PR

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:




DATA: 2020-03-29 09:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie zauważyłem, żeby szalała epidemia, za to z pewnością szaleje władza.
2 miesiące temu / Bystrzak
 
@Logika: Zmieniłeś nick z @ala wilk? Bo twój wpis ma taki sam stopień inteligencji. A może pracujesz w mediach Kurskiego, Sakiewicza, Karnowskich? Dodaj jeszcze ruskie onuce i wszyscy będziemy w domu.
2 miesiące temu / patton
 
hal- a po co mam głosować na nowego koalicjanta Platformy Obywatelskiej - Konfederację ??? Żeby jeszcze lepiej kradli i rozdawali obcym ,byle nie Polakom??
2 miesiące temu / Logika
 
@L ze wsi:D
2 miesiące temu / szpulas11
 
To wszystko jest bardzo proste i logiczne. PiS zrobi wszystko, żeby utrzymać wybory w maju. Po pierwsze zablokowana jest kampania wyborcza kontrkandydatów Dudy. Po drugie nastroje społeczne są takie, że "wspaniały rząd i prezydent, który w tych trudnych czasach tak o nas dba". Po trzecie jak ludzie za 2-3 miesiące bardzo boleśnie odczują skutki obecnych działań rządu poparcie dla pis i Dudy spadnie diametralnie. Z tych powodów pis zrobi wszystko, byleby wybory odbyły się zanim ludzie się otrząsną z całej sytuacji. Oczywiście z uczciwością nie ma to wiele wspólnego, ale jakby nie było oni odwołują się do Piłsudskiego, którego postępowanie też często nie szło w parze z uczciwością. polecam książkę Piłsudski sfałszowana biografia, metody pis coraz bardziej przypominają opisane w tej książce
2 miesiące temu / Polka
 
NWO i tak by weszło i tak. Wystarczy poczytać księgę Objawienia żeby wiedzieć ze to musi sie stać, nie zależnie od wyborów. Pan o którym mowa w artykule tak sie przyczynił "onym" że warto go przetrzymać dłużej. ..
2 miesiące temu / @hal
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.