DZIŚ JEST:   26   CZERWCA   2019 r.

Św. Zygmunta Gorazdowskiego,
Św. Jana i Pawła, męczenników
 
 
 
 

Andaluzja: rząd chce powstrzymać homopropagandę w szkołach. To początek walki z gender

Andaluzja: rząd chce powstrzymać homopropagandę w szkołach. To początek walki z gender
fot. flickr.com

Prawicowi politycy w Andaluzji chcą ułatwić rodzicom walkę z próbami indoktrynacji dzieci treściami ideologicznymi genderyzmu.

 

W hiszpańskiej Andaluzji rządzi koalicja Partii Ludowej (Partito Popular) i Obywateli (Ciudadanos). Ma nieformalne wsparcie prawicowego ugrupowania Vox. To właśnie w porozumieniu z nim zaproponowano teraz instrumenty, które mają wesprzeć walkę z ideologią gender.

 

Władze zwiększyły teraz zakres rodzicielskiej kontroli nad edukacją dzieci w placówkach oświatowych, umożliwiając im wycofanie swoich podopiecznych z zajęć dodatkowych, jeżeli te są sprzeczne z ich poglądami. Intencją jest przede wszystkim wzmocnienie walki z ideologią gender, którą lewica próbuje nachalnie wprowadzać do szkół.

 

Na stronie internetowej partii Vox pojawił się wzór deklaracji dla rodziców. „W związku z możliwością, że mój syn/moja córka wbrew mojej woli i moim zasadom oraz wartościom moralnym, będzie indoktrynowany treściami planu nauczania z pomocą ideologii gender […] zwracam się do Państwa z prośbą, by Państwa instytucja uzyskiwała moją wyraźną zgodę przed [organizacją] debat, warsztatów czy aktywności, które dotyczą kontrowersyjnych tematów społecznych lub seksualności”, czytamy w piśmie.

 

Partia Vox przez swoich lewicowych krytyków uznawana jest za „skrajną prawicę”. Ugrupowanie sprzeciwia się nie tylko ideologii gender, ale też cywilizacji śmierci, w tym mordowaniu dzieci nienarodzonych; krytykuje też ostro liberalną politykę migracyjną.

 

Pod koniec kwietnia odbędą się w Hiszpanii wcześniejsze wybory. Vox może liczyć na około 10 proc. głosów, co oznacza, że ma szansę na wejście w skład koalicji rządowej.

 

Źródło: jungefreiheit.de

Pach


DATA: 2019-03-15 09:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Deklaracja dla rodziców to za małe wsparcie. Powinien być ustawowy zakaz i penalizacja karno-finansowa. Inaczej to jest pozorowana pomoc. Można było wyrzucić szkołę Sorosa, można odważniej chronić dzieci.
3 miesiące temu / grimm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "66869"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.