DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Anarchiści znów demolowali francuską stolicę

Anarchiści znów demolowali francuską stolicę
Fot. Zuma Press / Forum

Sobotnie manifestacje w miastach Francji stały się dla lewicowych bojówkarzy okazją do ich ulubionego zajęcia, czyli demolowania mienia oraz starć z policją. Dotkliwie odczuli to tym razem mieszkańcy stolicy.

 

 

„W sobotę w dziesiątkach miast Francji odbyły się manifestacje przeciwko ustawie o globalnym bezpieczeństwie i – na apel związków zawodowych – przeciw ubóstwu. W Paryżu doszło do starć z policją. Zatrzymano ponad dwadzieścia osób” – informuje Polsat News.

 

Krótko po rozpoczęciu marszu w stolicy, szacowanego pod względem liczebnym na około 5 tysięcy uczestników, zamaskowani „zadymiarze” rozpoczęli demolowanie sklepów, banków i wiat przystankowych oraz podpalanie samochodów.

 

W starciach z policją używali m.in. materiałów wyniesionych z budowy i oślepiających laserów. Na jednej z ulic wznieśli barykadę. W zorganizowany sposób atakowali funkcjonariuszy, po czym błyskawicznie rozpraszali się w okolicy. Byli zamaskowani. Po raz kolejny spowodowali poważne straty u przedsiębiorców, którzy próbują odbudować swoje biznesy, np. gastronomiczne, po okresie tak zwanego lockdownu.

 

„Zadymiarzy eksperci nazywają zawodowcami do walki z policją i sugerują, że niektórzy przybywają specjalnie na gościnne występy z Belgii i Niemiec. Zdaniem specjalistów, a wśród nich historyka ruchów społecznych Sylvaina Boulouque’a, nie są to tylko lewaccy anarchiści lub młodzież z tzw. trudnych przedmieść, zamieszkałych przez imigrantów z Afryki, ale wszelkiego rodzaju szumowiny, pragnące się wyżyć” – komentuje Polsat News.

 

Zwykłych Francuzów do wyjścia na ulice zmobilizowała m.in. uchwalona niedawno w błyskawicznym tempie ustawa o „globalnym bezpieczeństwie”. Jeden z jej przepisów zakłada karę do roku więzienia i 45 tysięcy euro grzywny za „publikację twarzy lub cechy umożliwiającej identyfikację” policjanta w celu wyrządzenia mu szkody. Taki artykuł faktycznie uniemożliwia filmowanie policjantów podczas interwencji.

 

 

Źródło: Polsat News

RoM

 

 

 

 

 

 


DATA: 2020-12-05 22:57
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"ŁAPKA DANA ,TEMAT CIEKAWY ,BROŃMYU POLSKI EUROPĘ I ŚWIĘTE MIEJSCA NASZE SAKRAMENTAMI ,RÓŻAŃCEM NOWENNĄ POMPEJAŃSKĄ JAK TEŻ I PRAWNIE WŁADZĄ I WOJSKIEM ZATEM,BORŃMY POLSKIEJ ARMI I STRAŻY KOŚCIOŁA JAK TEŻ NASZE SŁUŻBY POLSCE,MÓDLMY SIĘ ZA NICH I LEKARZY I DOKTORÓW I BY BÓG NIE POZWOLIŁ PRAWNIE NAS ZNIEWOLENIA W TYM MILENIUM I PRZYSZŁYM MÓDLMY SIĘ W 8GRUDNIA NA GODZINE ŁASKI BOŻEJ 12-13 Z WIARĄ MOŻEMY WYPROSIĆ "
1 miesiąc temu / KATOLIKUS
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.