DZIŚ JEST:   30   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Amsterdam: władze odcinają finanse słynnemu muzeum. Ma zbyt „biały” i „zachodni” personel

Amsterdam: władze odcinają finanse słynnemu muzeum. Ma zbyt „biały” i „zachodni” personel
C messier / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Ukryty na strychu XVII-wiecznej amsterdamskiej kamieniczki tajny kościół „Ons’ Lieve Heer op Solder” („Nasz umiłowany Pan na strychu”) jest jednym z najstarszych muzeów miasta. Teraz placówka może zostać zamknięta, bo lewicowe władze miasta nie chcą jej finansować. Powód zaskakuje.

 

Oficjalnie miasto tłumaczy się brakiem środków. Nie jest jednak tajemnicą, że lewicowi włodarze Amsterdamu mają za złe muzeum, że to nie dba wystarczająco o „różnorodność kulturową i inkluzję”, a wśród personelu jest za mało osób o nie-białym kolorze skóry i mających zupełnie inne pochodzenie niż holenderskie.

 

Muzem – jeśli nic się nie zmieni – utraci środki na swoje funkcjonowanie, co w połączeniu z kryzysem związanym z koronawirusem może oznaczać jego koniec.

 

Warto przypomnieć, że mowa o jednym z najstarszych muzeów miasta. I jednym z najsłynniejszych. „Nasz umiłowany Pan na strychu” jest świadkiem prześladowań katolików przez protestantów, a w każdą pierwszą niedzielę miesiąca – już od 70 lat – jest tam odprawiana Msza święta.

 

Czy muzeum zniknie z mapy Amsterdamu? Jest szansa na jego ocalenie. Okazuje się bowiem, że decyzją władz miasta oburzona jest opinia publiczna. Nieocenioną pomocą może być także nacisk międzynarodowy.

 

To jak potraktowano amsterdamskie muzeum, wpisuje się w dyktat środowisk LGBT+, który odczuwamy także w Polsce. Muzeum „Ons’ Lieve Heer op Solder” dokumentuje prześladowania wykluczonej mniejszości, bowiem w dzisiejszym Amsterdamie katolicy to zaledwie kilka procent, a wszystkich chrześcijan jest ok 20 proc. Zatem zgodnie z lewicowymi i unijnymi hasłami ich dziedzictwo kulturowe winno być chronione. Tak nie jest. Po raz kolejny widać, że hasła o równości, inkluzywności, tolerancji itd. obowiązują tylko wobec swoich – „równiejszych” i „właściwych ideowo”, a nie wobec wszystkich obywateli.

 

Źródło: Adoptuj Kościół w Holandii 

MA


DATA: 2020-08-09 08:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak to mówią: "ale im chodzi tylko o to, żeby mogli się odwiedzać w szpitalach"... No właśnie, różnorodność...tylko to chrześcijaństwo takie dziwnie chrystocentryczne, a o Krysznie chrześcijanie nie chcą nauczać. A Chrystus Pan też urodził się jako jeden człowiek, o jednym konkretnym kolorze skóry - straszne, prawda ? Pozostaje tylko ironia, smutne czasy.
1 miesiąc temu / Józef z Tallin
 
@kateheta To nie jest sprawiedliwe. Powinien oprócz białego i czarnego być jeszcze żółty i czerwony a najlepiej jeszcze mulat i metys no i te osoby winny reprezentować wszystkie znane genderystom płcie czyli więcej niż dwie. Oprócz homo i hetero jeszcze bi. Wtedy może będzie ''sprawiedliwie'' Chociaż, co na to zoofile ? Czy nie poczują się zdyskryminowani ?
1 miesiąc temu / F1
 
Proponuje tym myślicielom "sprawiedliwy" parytet: jeden biały pracownik i jeden czarny, jeden wierzący jeden ateista, jeden niekarany i jeden karany, jeden gej i jedna lesbijka. Itp, itd...
1 miesiąc temu / katecheta
 
W Polce w reklamach puszczanych w TV też już coraz więcej kolorowych. Ostatnio to zjawisko wyraźnie przybiera na sile. Przyzwyczajają tłuszczę do tego co ma nadejść aby się nie buntowała...
1 miesiąc temu / multi-srulti
 
Za dużo białego. I ani jednego pomarańczowego, zielonego, fioletowego czy khaki. Oburzające. Jak widać, ludziom naprawdę odbija z dobrobytu. Idioci.
1 miesiąc temu / lol
 
Pan minister KiDN ma pieniądze, ale na wspieranie księcia C.- swojego brata w "Kunszcie Hiramowym", a nie na ratowanie zagranicznych kościołów.
1 miesiąc temu / @Krzysztof Scie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.