DZIŚ JEST:   26   MARCA   2019 r.

Św. Dyzmasa (Dobrego Łotra)
Św. Małgorzaty Clitherow
 
 
 
 

Stanisław Michalkiewicz komentuje sejmowe głosowanie nad paktem fiskalnym

Amputacja suwerenności

Amputacja suwerenności
fot. Maciej Debala / NCzas / FORUM

Pakt fiskalny to kolejna już amputacja suwerenności politycznej państw należących do UE. Podejrzewam, że obecny kryzys w strefie euro jest wygodnym pretekstem do budowy IV Rzeszy, tym razem przy użyciu środków pokojowych – stwierdza na łamach PCh24.pl Stanisław Michalkiewicz.


Zaakceptowany dziś przez Sejm pakt fiskalny jest porozumieniem dotyczącym zarówno uczestników strefy euro, jak i krajów do niej nienależących, o poddaniu się kurateli ze strony Komisji Europejskiej w zakresie spraw finansowo-budżetowych. Jest to kolejna już amputacja suwerenności politycznej państw należących do UE. Podejrzewam, że obecny kryzys w strefie euro jest wygodnym pretekstem do budowy IV Rzeszy, tym razem przy użyciu środków pokojowych.

 

Niektórzy ludzie uważają, iż Polska powinna przyjąć pakt fiskalny i poddać się kurateli KE ze względu na fatalną jakość rządów i zawiadywania naszymi finansami przez rządzących. Tacy zwolennicy paktu fiskalnego uważają, że tylko pod tego typu „opieką” można będzie uzdrowić polską sytuację. Kto wie, może to i prawda. Jednak ja zwróciłbym uwagę na to, że suwerenność traci się raz na zawsze. Dlatego zdecydowanie lepiej byłoby własnymi siłami doprowadzić do sanacji finansów publicznych.


Warto zapytać, dlaczego rząd i Donald Tusk tak parł w kierunku przyjęcia paktu? Po pierwsze, być może po prostu tak mu kazano. Po drugie, pan premier już dawno wszedł na ścieżkę, będącą równią pochyłą, na której końcu jest całkowita utrata suwerenności lub jeszcze coś gorszego. Oczywiście zabrał na tę ścieżkę ze sobą nas i całą Polskę.

 

 

not. luk


DATA: 2013-02-22 09:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

o \'IV Rzeszy\' mówi ktoś kto jest za legalizacją negowania zbrodni nazistowskich
ponad 5 lat temu / JAQ
 
Wydaje misie, ze to jest jedynie zabezpieczenie przed dorwaniem sie do wladzy psychopatow i szalencow, ktorzoy z Polski zrobiliby cos gorszego niz teraz jest w Grecji
ponad 6 lat temu / ixso
 
Nie ma takiej możliwości, żeby obywatele innego państwa dbali o nas. Będzie lepiej tylko wtedy jak się pogoni sprzedawczyków a obcych odetnie od rządzenia naszym krajem.
ponad 6 lat temu / chłopzewsi
 
Program pokojowego podporządkowania Europy jest pomysłem ogłoszonym przez Carla Goerderera, niedoszłego kanclerza III Rzeszy. W tym programie szczególne miejsce zajmowała Polska i Bałkany. M.in. III Rzesza odpowiadać miała za bezpieczeństwo polskiej granicy wschodniej... na Bugu. Goerderer w końcu kanclerzem nie został, bo Hitler zdusił pucz Staufenberga.
ponad 6 lat temu / sz
 
złodziej zawsze zmienia firmę to jest nazwę -dzieci mają rację
ponad 6 lat temu / adam
 
Ja od dawna wiem, że Tusk jest prowadzony na smyczy. Wystarczy pozbierać wszystkie zdarzenia m,in. gospodarcze,które zaistniały w czasie rządów obecnego premiera i jego >zaufanych< pracowników a będziemy mieli dość ciekawy obraz, który nie napawa optymizmem.
ponad 6 lat temu / marekb54
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.