DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


No więc skoro można poprawiać pojęcia, to skorzystam z tego twojego łaskawego przyzwolenia. Nadal (tzn. mimo wyjaśnienia kiedyś że popełniasz błąd), do jednego wora nieprawidłowo wrzucasz dwie różne grupy metod: antykoncepcję i coś co ja nazwałem a-koncepcją. To może przyjmij w końcu do wiadomości, że to co nazywasz "antykoncepcją naturalną", a ja nazywam "a-koncepcją", NIE JEST odmianą antykoncepcji, dlatego termin "antykoncepcja naturalna" jest błędny. A w związku z tym, popraw sobie to pojęcie i nie powtarzaj więcej tutaj tego błędu.
ponad 2 lata temu / do trooper
 
@do trooper Widzę, że to Ty raczej nie pamiętasz, więc przypomnę.Pisałem, że obecnie w słowniku nie ma słowa akoncepcja ale dobrze, by było. Po drugie używajmy pojęć w takim znaczeniu jak jest w słowniku lub jak rozumuje 90% społeczeństwa, bo jak każdy będzie miał swoją definicję to się nie dogadamy. Po trzecie to nie znaczy, że nie należy poprawiać pojęć.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Już ci kiedyś wyjaśniałem czym się różni anty-koncepcja od a-koncepcji. Sprawiałeś wtedy wrażenie, że zrozumiałeś. Więc jak, pomyliłem się bo nie zrozumiałeś, czy zapomniałeś że zrozumiałeś?
ponad 2 lata temu / do trooper
 
Mamy więc narodziny nowego Kościoła, "Kościoła po głębszym rozeznaniu". W ten sposób można uwalić każde przykazanie. Trudno o bardziej książkowy przykład relatywizmu.
ponad 2 lata temu / Karol
 
Przypominam, że 1) "szklanka wody zamiast" też spełnia słownikowe definicje metody antykoncepcyjnej, a nie jest nią, 2) antykoncepcja jest zawsze przeciwna naturze, więc sztuczna - nie może być mowy o "naturalnej antykoncepcji".
ponad 2 lata temu / sp
 
@Solidarny Antykoncepcja (łac. anti- przeciw, conceptio-zapłodnienie)- zespół metod i środków służących zapobieganiu zapłodnieniu. Poza tym naturalna, bo nic nie "majstrujesz" przy organizmie. Podręcznik do biologii się kłania.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Chiodi wije się jak piskorz, jak wąż się ślizga i bredzi o innej formie otwarcia i gościnności (sic!)w kwestiach przyjmowania życia, tj.jasno wynikających z definicji sakramentu małżeństwa. Jego mataczenie można określić "Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek". A Chrystus mówił wyraźnie: Niech wasza mowa będzie tak-tak, nie-nie, a co nad to jest, od złego pochodzi. Śmierdzi piekłem na kilometr.
ponad 2 lata temu / Nickodem
 
Dlatego tak mówi Pan Bóg: Ponieważ rozum swój chciałeś mieć równy rozumowi Bożemu, oto dlatego sprowadzam na ciebie cudzoziemców - najsroższych spośród narodów. Oni dobędą mieczy przeciwko urokowi twojej mądrości i zbezczeszczą twój blask. (Ez 28, 6-7)
ponad 2 lata temu / sp
 
Właśnie za takie śliskie kawałki nienawidzę teologów i filozofów: " inna forma otwarcia i gościnności"
ponad 2 lata temu / Hanys
 
To wszystko jest bardzo proste. Z logiki wiemy, że "zdanie fałszywe powoduje dowolny osąd" (twierdzenie Dunsa-Szkota). Oznacza to, iż wystarczy JEDNO fałszywe zdanie w doktrynie, a można z niego wyprowadzić DOWOLNE wnioski. Wystarczy się tylko na to zdanie fałszywe powołać w ciągu logicznej argumentacji. Tak więc "Amoris Latetia" to taki kamień węgielny, na który bedzie można się powołać w KAŻDEJ sprawie, np. odrzucenia istnienia Boga. Teraz przykład z matematyki: załóżmy, że 2+2=5. Chcemy udowonić, że 1+3=6. A więc przekształcamy: 2+2=5 => 4=5 (-1) => 0=1 (*2) => 0=2 (+4) => 4=6 => 1+3=6 cbdu. Proste? Modernizm czekał na kontrowersyjne stwierdzenia w Amoris Latetia, które choć zapisane są niejednoznacznie (by nie było, że są sprzeczne z doktryną), to już ich interpretacja (jedna z wielu, ale kusząca) pozwala je odczytać jako zdania fałszywe, które to pozwala można uprawomocnić każdą herezję. Dlatego potrzebna jest wypowiedź ex. Catedra, by usunąć złą interpretację.
ponad 2 lata temu / aaa
 
To ci dopiero sensacja! Oto rozglaszaja, iz bl. Pawel VI w Encyklice "Humanae vitae" sie mylil i teraz ks. Prof. Maurizio Chiodi chce bl. papieza Pawla VI poprawiac! A ja mysle ze stosownie antykoncepcji, wylaczajacej dar zycia to po prostu masturbacja, tyle ze wzajemna z druga osoba! Idac to droga myslenia moze przyjsc taki dzien kiedy ks. Chiodi oglosi, iz masturbacja, to taka inna forma kochania samego siebie, wszak czlowiek ma prawo kochac samego siebie. Dlatego apeluje do wszystkich Polakow, tym bardziej wolajmy glosno, niech to dotrze do Watykanu i wszedzie tam gdzie jeszcze trzeba: precz z upowszechnianiem samogwaltu w szkolach, precz z demoniczna ideologia gender, precz ze smiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzolostwa, precz z legalna pornografia, precz z legalna prostytucja, precz z legalnymi klubami go go w Krakowie, poza tym precz z aborcja, precz z eutanazja, precz z pigulka aborcyjna dzien po, precz z szatanem i cywilizacja smierci!!! Z Panem Bogiem
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
Jak określić człowieka, który proteguje ewidentnego heretyka?
ponad 2 lata temu / Stefan
 
Dzięki takim wypowiedziom progresistów KK jak ks Chiodi wiemy kto jest,kto...Bóg wie co robi...Wilki w owczej skórze, swoje kły i pazury SAMI DEMASKUJĄ...Boże ratuj nasze Dzieci, by za fałszywymi nauczycielami NIE POSZLI i przez nich na wieki NIE ZBŁĄDZILI
ponad 2 lata temu / Megi
 
Przecież to było do przewidzenia. Moderniści nie poprzestaną, póki nie zniszczą Kościoła. A że nigdy go nie zniszczą (bo "bramy piekielne go nie przemogą") ataki nigdy nie ustaną. To co może dziwić, to ich narastająca bezczelność w ostatnich latach. Widocznie poczuli się pewnie.
ponad 2 lata temu / Kwiat
 
Kto niszczy Kościół tego zniszczy Bóg.
ponad 2 lata temu / ka
 
Spełniają się słowa Pana Jezusa, że Antychryst opanuje Kościół, ale go nie przemoże. Jezuici upadli moralnie nawołując do niemoralności jako do czegoś dobrego. Trooper naturalne metody planowania rodziny to nie antykoncepcja. Jeśli uznajesz choćby stosunek przerywany za naturalną metodę we współżyciu z żoną, to mylisz się, bo taki stosunek nie jest naturalną metodą planowania rodziny, Kościół do tej pory nie uznaje takich zachowań seksualnych za dobre, tylko egoistyczne, bo wykluczają poczęcie. Współżyć można tylko zatem w taki sposób, który jest otwarty dla Woli Bożej. Panu Bogu nie podoba się zabawa seksem, bo człowiek staje się wtedy niewolnikiem ciała. Świętość można otrzymać tylko, gdy duch będzie panował nad ciałem. Króluj nam Chryste!
ponad 2 lata temu / Yamamoto
 
Zawiłe i przez to groteskowe wypowiedzi. Zdania i abstrakcje wielokrotnie złożone. A sprawa jest prosta. "Cokolwiek czynicie, czyńcia na chwałę Bożą." Czy rozładowanie napięcia seksualnego dla samej tylko ulgi, miast kosztownej sublimacji i treningu opanowania pożądliwości jest rzeczywiście czynem dla Bożej chwały?
ponad 2 lata temu / space
 
Warto dojść, kto wymyślił określenie naturalna antykoncepcja. Antykoncepcja jest sprzeciwianiem się możliwemu naturalnemu skutkowi współżycia, jakim jest poczęcie dziecka. Powstrzymywanie się od współżycia niczemu się nie sprzeciwia. Wyrobiona umiejętność powstrzymywania się na określony czas od współżycia jest bardzo potrzebna w czasie choroby, po urodzeniu dziecka, w czasie dłuższych wyjazdów itp. Małżeństwa stosujące naturalną diagnostykę okresów płodnych w decydowaniu o czasie poczęcia dziecka rozwodzą się w ilości 0,7 procenta. Nie płacą za żadne środki formom czy lekarzom, zresztą wiedzą lepiej od nich, kiedy ich dziecko się poczęło, co ma ogromne znaczenie w przypadku opóźnionego porodu. Komu to wszystko przeszkadza?
ponad 2 lata temu / Solidarny
 
@mar 219 Jak nie stosujesz antykoncepcji? Czyli nie współżyjesz z żoną, aby nie mieć dzieci? A może stosujesz tzw. naturalne metody antykoncepcji zamiast sztucznych? Tylko wiesz zarówno w naturalnej i sztucznej antykoncepcji cel jest ten sam. Tak poorać i posiać, aby nic nie wykiełkowało. No ale kto powiedział, że nie można siać i orać dla przyjemności.
ponad 2 lata temu / trooper
 
Odpowiedzialność, otwartość i gościnność przywołana w kontekście antykoncepcji... Powiedz od razu, profesorku, że żeby przyjmować więcej imigrantów trzeba ograniczyć ludność miejscową.
ponad 2 lata temu / Wojtek
 
Franciszku, Emma Bonino, santo subitino!
ponad 2 lata temu / Obcy Astronom
 
Tylko dzięki temu że Kościół Święty nieustannie powtarza, że antykoncepcja jest grzechem, razem z żoną od kilku lat całkowicie zrezygnowaliśmy z niej. Zapewniam wszystkich, ŻE SIĘ DA!!! piszę to zwłaszcza do kapłanów, którzy twierdzą jak w tekście, że można by stosować antykoncepcję ?kiedy naturalne metody są niemożliwe do zastosowania lub niewykonalne, trzeba znaleźć inne formy odpowiedzialności?. pozdr.
ponad 2 lata temu / mar219
 
Niech ktoś światły mi wyjaśni na czym polega kontrola urodzeń: ty się rodzisz, ci dwaj się rodzą, tamtych czterech zawracać do domu Ojca?
ponad 2 lata temu / mkultra
 
jakby wszelkie robactwo i paskudztwo zostało wypuszczone z najciemniejszych i obskurniejszych zakątków i na żywot ludzki zostało nasłane...
ponad 2 lata temu / marcin
 
Długo i zawile trzeba bredzić, aby herezja wyglądała sensownie.
ponad 2 lata temu / Ar
 
Bardzo , bardzo fajny zespół dobrał sobie Papież Franciszek do SWOJEJ "Akademii",poczynając od szefa Mons.Sorondo! Latynoamerykańscy "specjaliści" od małżeństwa i miłości - do spółki ze "specjalistami" niemieckimi,holenderskimi i skandynawskimi! Polaków tam nie ma - na szcęście iNo , ale musi wypełnić się Pismo: "uderzę w pasterza, a owce rozproszą się." Na czele rady reformującej Kurię kardynał Maradiaga - ciągną się za nim przekręty finansowe z Hondurasu! A w nauczaniu - ekologia,zastępująca nawet teologię!
ponad 2 lata temu / gość
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.