Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

Amoris laetitia. O co chodzi?


Wobec nieustających pytań i wątpliwości katolików, związanych z narastającym w Kościele chaosem, odpowiadamy na pytania i szeroko przypominamy problemy jakie wywołało opublikowanie i recepcja adhortacji Amoris Laetitia. Publikujemy autorski program Krystiana Kratiuka „Ja, katolik”, gdyż coraz częściej na portalu PCh24.pl piszemy o sprawach, o których nie sądziliśmy, że kiedykolwiek będziemy musieli dyskutować w gronie katolików. To nasza odpowiedź na wzbudzający w niejednym katolickim sercu lęk i poczucie niepewności kryzys.

 

 


DATA: 2017-12-17 11:02:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

A czego sie lekasz? Ze ktos poszedl do komuni.rozwiedzony! Lutra trzeba.
ponad 1 rok temu / Marcin
 
Nie rozchodzi się o małżeństwo, a o to by wskazać, że papież rzeczywiście abdykował - zostawia wolną rękę w kwestii oceny moralnej - na razie episkopatom, biskupom. Na razie na dalsze etapy demokratyzacji jest za wcześnie. Ale sprawa zapoczątkowana kilkadziesiąt lat temu właśnie dojrzewa. Stąd muszą mieć przyczynek do tego by to wprowadzić. A gdyby tak prof. Bartyzel, x prof. Guz, prof. Kucharczyk, i inne znamienite postaci, wydadzą wspólne oświadczenie, które wprost wskaże, że o to się rozchodzi? A zniszczenie małżeństwa to tak przy okazji. Bo jak teraz ktoś pozostawiony przez współmałżonka ma wytrwać w czystości? Powie sobie w sercu, skoro Kościół mówi, że mogą przystępować do komunii, to ja nie będę się zamęczał, szukam (kolejnego) partnera/ki. Tak właśnie odrzuca się podstawę cywilizacji łacińskiej: monogamiczne, dozgonne małżeństwo (tak F. Koneczny).
ponad 1 rok temu / PK
 
Bardzo dobre, krótki i treściwe podsumowanie tego kryzysu jaki wywołała ta feralna Ahortacja.
ponad 1 rok temu / thorgi
 
Krystian Kratiuk, on - katolik
ponad 1 rok temu / M
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 105 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.