DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2019 r.

Boże Ciało
Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Amnesty International zaniepokojone ujęciem feministki profanującej obraz Matki Bożej

Amnesty International zaniepokojone ujęciem feministki profanującej obraz Matki Bożej
Zdjęcie ilustracyjne (akcja Amnesty International w sprawie Pussy Riot. 17.08.2012). FOT.Filip Blazejowski/FORUM

Lewicowa organizacja Amnesty International wyraziła zaniepokojenie zatrzymaniem przez policję Elżbiety Podleśnej, podejrzanej o rozwieszanie profanujących obraz Matki Bożej plakatów. Feministce postawiono zarzut obrazy uczuć religijnych.

 

W ostatnich dniach miała miejsce profanacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, na którym złota aureola został zastąpiona tęczową. Zamieszczenie homoseksualnego symbolu na wizerunku Najświętszej Maryi Panny po raz kolejny bezcześci wizerunek i cudowny obraz z Jasnej Góry. Plakaty przedstawiające sprofanowany wizerunek Matki Bożej dystrybuowała lewicowa aktywistka, która za swój czyn została zatrzymana przez policję. Teraz swoje zaniepokojenie aktywnością organów ścigania wyraziła Amnesty International.

 

„Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, że Elżbieta Podleśna, polska aktywistka na rzecz praw człowieka, została wczoraj zatrzymana pod zarzutem obrazy uczuć religijnych, po tym jak wróciła z wizyty organizowanej przez Amnesty International w Belgii i Holandii” – czytamy na stronie internetowej www.amnesty.org.pl.

 

Lewicowa organizacja nie skrytykowała zachowania feministki, która obraziła uczucia milionów katolików w Polsce. Co więcej, zdaniem Barbory Cernusakovej, zatrzymanie aktywistki i postawienie jej zarzutów obrazy uczuć religijnych ma być rzekomo niezgodne ze standardami międzynarodowymi.

 

„Obawiamy się, że Elżbieta została zatrzymana za swój pokojowy aktywizm. Amnesty International wzywa polskie władze do zaprzestania nękania pokojowych demonstrantów i aktywistów w Polsce, w tym przez arbitralne zatrzymania osób, które bronią swoich praw. Władze muszą powstrzymać się od niezgodnego ze standardem międzynarodowym ograniczania prawa do swobodnego wyrażania swoich poglądów” – mówi Barbora Cernusakova.

 

Warto przypomnieć, że Amnesty International nie stanęło w obronie życia i zdrowia Alfiego Evansa, który na skutek decyzji lekarzy w szpitalu w Liverpoolu zmarł, ponieważ nie pozwolono na jego leczenie poza granicami kraju. Lewicowa organizacja w kuriozalny sposób tłumaczyła wówczas, że nie zna sprawy Alfiego Evansa, dlatego nie może się zaangażować.

 

„Rozumiemy emocje związane ze sprawą Alfiego Evansa. Rozumiemy, że dla rodziców jest to tragiczna sytuacja i decyzja sądu może być dla nich nie do zaakceptowania. Nie mamy jednak możliwości zaangażowania się, nie mamy wglądu w sytuację chłopca i nie znamy wszystkich okoliczności” – tłumaczyła Amnesty International.

 

 

Źródło: amnesty.org.pl

WMa

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ: "Dlaczego katolik nie powinien wspierać Amnesty International?"

 

 


DATA: 2019-05-10 20:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W polsce mamy inne standardy,niesamowite jaki atak jest na Polske widac go z kazdej strony.
1 miesiąc temu / Mr
 
A nie obraziła uczuć religijnych? To skrajna aktywistka lewactwa, uprawiająca politykę.
1 miesiąc temu / Zbigniew
 
Czekamy wreszcie na WYROK. Dosyć kpienia z prawa. Niech te wszysytkie lewicowe organizacje i fudacje >ida na drzewo prostować banany< . To jest właśnie przykład jak pod prymitywnymi hasłami lewicy - budowy społeczeństwa Obywatelskiego ROZWALA się PORZĄDEK PRAWNY. Dziwne , że Kościół też w tym uczestniczy. Nie ma zgody na MY - OBYWATELE i wyrażanie opinii w IMIENIU WSZYSTKICH. Relacje międzyludzkie kształtuje PRAWO a nie jakaś organizacja np. Amnesty International żyjąca z grantów ONZ / UE. i realizująca ich WYTYCZNE.
1 miesiąc temu / iskierka
 
Ludzie lewicy albo sa oszustami albo sa oszukiwani.
1 miesiąc temu / Trąbolot
 
Naprawdę nie widzicie różnicy pomiędzy uszkodzeniem bądź próbą uszkodzenia świętego obrazu pamiętacie przypadek rzucania żarówką wypełnioną farbą w stronę obrazu MBCz a stworzeniem jakiegoś kolażu na jego temat? A jeśli teraz w głowie wizualizuję sobie wykonanie podobnej pracy na temat Jezusa, Buddy, Mahometa czy Śiwy? Za taką myślozbrodnię też należy ścigać, karać i zabierać komputery, bo a nuż zaraz włączę w moim komputerze GIMPa i zacznę moje wyobrażenia przetwarzać w rzeczywistość?
1 miesiąc temu / Stachu
 
Moim zdaniem to debilnie głupia organizacja. Winny ma ponieść zasłużoną karę-śmierci a nie winny nie siedzi w wiezieniu .Ta niejaka Podleśna powinna siedzieć w wiezieniu a jednocześnie w piekle ,i o to powinny się postarać współwięźniarki oraz wychowawcy-strażnicy to nie jest senatorium ...
1 miesiąc temu / pol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "68149"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.