DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Amnesty International rusza z nową akcją. Chce „powszechnego prawa do aborcji”

Amnesty International rusza z nową akcją. Chce „powszechnego prawa do aborcji”
fot. Szymon Zmarlicki / Foto Gosc / FORUM

Amnesty International – organizacja, która podkreśla, że celem jej działalności jest zapobieganie naruszeniom praw człowieka, właśnie zainicjowała nową politykę aborcyjną. Domaga się od rządów przestrzegania „powszechnego prawa do aborcji”, czyli uśmiercania dzieci poczętych aż do narodzin bez powodu. Grupa chce upowszechnienia dyskryminującej aborcji selektywnej ze względu na płeć.

 

AI – to międzynarodowa organizacja pozarządowa znana m. in.  z pisania listów do rządów państw łamiących prawa człowieka, by zaniechały tych działań. W 1977 r. przyznano jej Pokojową Nagrodę Nobla za „wkład w umacnianie podstaw wolności, sprawiedliwości, a tym samym pokoju na całym świecie”.

 

Zgodnie z nową polityką aborcyjną, grupa podkreśliła, że oprócz prowadzenia kampanii na rzecz pełnej „dekryminalizacji” aborcji na całym świecie, będzie wzywać rządy do uznania „powszechnego dostępu do bezpiecznych aborcji dla wszystkich ludzi, którzy ich potrzebują”. Innymi słowy, każda kobieta, która zajdzie w ciążę i nie będzie chciała urodzić dziecka, powinna mieć zapewnioną możliwość jego uśmiercenia.

 

Organizacja chce także „dekryminalizacji” aborcji, czyli usunięcia wszelkich odnośników w kodeksie karnym, przewidującym kary za uśmiercanie dzieci poczętych. Zniknąć mają wszelkie ograniczenia, utrudniające w jakikolwiek sposób dostęp do aborcji. Radykalizm żądań przejawia się także w tym, że aborcja ma być dostępna praktycznie przez całą ciąże kobiety z dowolnego powodu, a nawet bez przyczyny.

 

Organizacja – wbrew faktom – twierdzi, że „nie zajmuje stanowiska, kiedy zaczyna się życie ludzkie”. Jednak jej nowa polityka głosi, że prawo do życia zaczyna się dopiero po urodzeniu. Grupa dodaje, że istnieją przepisy, takie jak ograniczenia ciążowe, ale, podobnie jak wszystkie inne zabezpieczenia, „nie powinny one być domyślnie uznawane za rozsądne”. Dodano, że nie należy ograniczać aborcji selektywnej ze względu na płeć i chociaż tego typu działania mogą wynikać ze stereotypów płciowych, czy być wynikiem dyskryminacji, to jednak „ograniczenie dostępu do bezpiecznej aborcji nie jest odpowiedzią na dyskryminację strukturalną”.

 

„Amnesty International nadal wzywa do pełnej dekryminalizacji aborcji, niezależnie od powodu” - czytamy. Grupa chce także zakazać lekarzom prawa do odmowy wykonania aborcji, wzywając rządy do zmuszenia pracowników służby zdrowia do udziału w procederze aborcyjnym.

 

Zaktualizowana polityka organizacji „uznaje aborcję za powszechną praktykę na całym świecie oraz za niezbędny element opieki w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, a także samoopieki we wszystkich kontekstach”. Na stronie organizacji czytamy, że: „Dostęp do bezpiecznej aborcji jest niezbędnym elementem sprawiedliwego i równego społeczeństwa, a także jest integralną częścią realizacji pełnego zakresu praw człowieka”.

 

Zaktualizowana polityka dotyczącą aborcji „jest zgodna z ewoluującymi przepisami i standardami dotyczącymi praw człowieka. Polityka przygotowuje organizację do podjęcia silniejszej kampanii i rzecznictwa wokół aborcji oraz do lepszego wspierania lokalnych ruchów promujących prawa seksualne i reprodukcyjne” – czytamy. Innymi słowy organizacja nie tylko będzie wspierać ruchy proaborcyjne, ale także realizujące politykę genderową, czyli wszelkie organizacje promujące „prawa” tzw. mniejszości seksualnych np. sodomitów.

 

AI dodaje, że około 47 tys. kobiet umiera każdego roku w wyniku szukania niebezpiecznych aborcji. „Ta globalna tragedia nie skończy się, dopóki aborcja nie zostanie w pełni zdekryminalizowana i stanie się dostępna, a także przystępna dla wszystkich” – wyjaśniono.

 

„Nasza zaktualizowana polityka została opracowana w porozumieniu z ekspertami ds. praw człowieka, świadczeniodawcami usług medycznych i ruchem Amnesty oraz oparta na latach badań i zaangażowania kobiet i dziewcząt, których życie zostało zniszczone przez restrykcyjne przepisy. Będziemy nadal żądać od rządów poszanowania autonomii reprodukcyjnej i prowadzić kampanię na rzecz bezpiecznego dostępu do aborcji dla każdego, kto jej szuka, bez dyskryminacji, przymusu i piętna” – informuje AI na swojej stronie.

 

Zaktualizowana polityka została zatwierdzona przez Międzynarodową Federację Położników i Ginekologów (FIGO), która reprezentuje krajowe stowarzyszenia lekarzy ze 132 krajów i terytoriów. „Międzynarodowe normy prawne i standardy dotyczące aborcji przeszły znaczną ewolucję w ciągu ostatniej dekady” - czytamy. „Zgodnie z tymi zmianami Amnesty International zaktualizowała swoje stanowisko, aby zapewnić sobie lepszą pozycję do kwestionowania pełnego zakresu naruszeń praw człowieka spowodowanych kryminalizacją aborcji, opowiadania się za usunięciem wszelkich barier dla bezpiecznej aborcji oraz promowania reprodukcji, gender i sprawiedliwości gospodarczej” - dodano.

 

Uznaje się, że każda osoba mogąca zajść w ciążę ma „prawo do aborcji”. Dodano, że decyzje dotyczące ciąży i aborcji mają bezpośredni wpływ na pełne spektrum praw człowieka. Stąd wzywa się do usunięcia wszelkich kar z przepisów i zasad karnych, do zaprzestania karania kobiet, dziewcząt i wszystkich osób w ciąży, pracowników służby zdrowia i innych osób za świadczenie usług aborcyjnych. Wzywa się też do zreformowania prawa i polityki ograniczającej dostęp do aborcji w określonych okolicznościach. „Potwierdza się, że ​​ochrona praw człowieka zaczyna się od urodzenia, zgodnie z prawem międzynarodowym” – napisano, odmawiając ochrony dzieciom poczętym. „Aborcja nie jest odosobnionym problemem. Odmawianie ludziom prawa do podejmowania decyzji dotyczących własnego ciała utrwala nierówności płciowe oraz ekonomiczne, utrwala piętno i dyskryminację” – dodano.

 

Dalej dowiadujemy się, że: „Prawo międzynarodowe nie uznaje odmowy świadczenia opieki zdrowotnej z powodu sumienia lub przekonań religijnych za prawo człowieka”. Stwierdzono, że „pracownicy służby zdrowia muszą zawsze zapewniać opiekę, niezależnie od osobistych przekonań lub zastrzeżeń, w nagłych przypadkach… Obejmuje to m.in. opiekę poaborcyjną, ratującą życie. Amnesty wyjaśnia, że ​​organizacje zajmujące się prawami człowieka w coraz większym stopniu „uznają szkody wyrządzone przez prawa ograniczające aborcję” i naciskają na „pełną depenalizację aborcji… dla wszystkich ludzi”.

 

Zgodnie z misją Amnesty International, założonej przez prawnika Petera Benensona w 1961 roku, grupa miała przede wszystkim walczyć o prawa więźniów sumienia. Z biegiem czasu misja organizacji została rozszerzona o kompetencje w zakresie praw człowieka. Organizacja w miarę ekspansji odeszła od podstaw promowania godności wszystkich ludzi i stała się głównym propagatorem aborcji.

 

W 2007 roku Amnesty International oficjalnie ogłosiła zaangażowanie w sprawę depenalizacji aborcji na całym świecie”. Po znaczącej krytyce nowego stanowiska, grupa przekonywała, że sprzeciwia się jedynie kryminalizacji aborcji i nie „promuje aborcji jako uniwersalnego prawa”. W 2018 roku, po latach agresywnej promocji aborcji, organizacja odegrała wiodącą rolę w kampanii na rzecz zniesienia ósmej poprawki w Irlandii, legalizując aborcję.

 

Po raz pierwszy od powstania w 1961 roku, AI ogłosiła, że aborcja jest „prawem człowieka”. Delegaci organizacji zagłosowali za aktualizacją polityki, by „wezwać państwa nie tylko do depenalizacji aborcji, ale także do zagwarantowania szerokiego dostępu do bezpiecznej i legalnej aborcji, która w pełni szanuje prawa wszystkich kobiet, dziewcząt i osób, które mogą zajść w ciążę”.

 

Matka Teresa z Kalkuty mawiała: Każdy kraj, który akceptuje aborcję, nie uczy swoich ludzi kochać, ale używać przemocy, by dostać to, czego chce. Tak zwane prawo do aborcji nastawiło matki przeciwko dzieciom, kobiety przeciwko mężczyznom. Zasiało przemoc i niezgodę w sercu najbardziej intymnych relacji międzyludzkich.

 

Źródło: righttolife.org.uk, amnesty.org

AS

Czytaj także:
DATA: 2020-10-05 11:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wszystko na tym świecie się degeneruje. I pomyśleć, że Amnesty International było kiedyś pomocne w walce z komuną. A teraz szczyty lewackiej demagogii i bełkot: "...wszystkich kobiet, dziewcząt i osób, które mogą zajść w ciążę". A jakież to "osoby" mogą oprócz kobiet i dziewcząt zachodzić w ciążę? Z Panem Bogiem
21 dni temu / Stefan
 
@mężczyzna naprawdę sądzisz że 500zł alimentów miesięcznie na dziecko to dla ojca wystarczająca odpowiedzialność przy matce zajmującej się 24h dziennie dzieckiem i wychowując je 18 lat? Poza tym jakby kobiety miały oparcie w ojcach i zapewnienie jakiejkolwiek pomocy innej niż finansowej przy dziecku byłoby znacznie mniej decyzji o aborcji
21 dni temu / Kobieta
 
AMNESTY staje się zbrodniczą organizacją. Dla dobra ludzkości należy ją zdelegalizować a jej pracowników i aktywistów jako groźnych dla społeczeństwa ludzi reedukować dopóki ich myślenie nie zostanie oczyszczone z tej diabelskiej i zbrodniczej i lewackiej, w najgorszym wydaniu, ideologii
21 dni temu / Ajero
 
Myślę że następnym krokiem będzie ogólne prawo do urodzenia dziecka czyli pozwolenie na ciążę. Dzieci urodzone bez pozwolenia będą... nielegalne
21 dni temu / Ppppp
 
taka naprawdę to nie jest skierowane do cywilizowanego świata tylko tak gdzie kobiety są traktowane jak rzecz, poza tym tak wychowujcie żeby żadna kobieta nie podejmowała takiej decyzji ,bo wygląda ze zawiedliście i szukacie winy na zewnątrz
21 dni temu / ale
 
A gdzie jest ojciec tego nienarodzonego dziecka? Dlaczego tylko kobieta, jednoosobowo ma prawo decydować o zabiciu potomstwa. A prawo ojca do dziecka? Czy ono istnieje tylko w przypadku gdyby jednak zdecydowała się urodzić i trzeba będzie płacić alimenty? A przy podejmowaniu decyzji o zabójstwie Twojego nienarodzonego dziecka nikt nawet nie wspomni o ojcu. O jego cierpieniu...
21 dni temu / Mężczyzna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.