DZIŚ JEST:   23   MARCA   2019 r.

Św. Tyburcjusza z Mongrovejo
Św. Józefa Oriola
 
 
 
 

Amnesty International: homozwiązki w Irlandii załatwione, teraz czas na aborcję!

Amnesty International: homozwiązki w Irlandii załatwione, teraz czas na aborcję!
fot. sxc / hu

„Amnesty International odhaczyła w Irlandii homomałżeństwa, teraz bierze się więc za aborcję” – zauważa Giuseppe Nardi. Liberalizacja prawa aborcyjnego to oficjalny cel kolejnej kampanii tej organizacji.

 

Giuseppe Nardi zwraca uwagę, że Amnesty International krótko po referendum w sprawie związków osób tej samej płci rusza z kolejną kampanią. Tym razem lobbuje na rzecz upowszechnienia „prawa” do aborcji. Jak informuje „The Guardian”, Amnesty zorganizowała w Dublinie konferencję, na której irlandzkie prawo aborcyjne oceniane było jako skandaliczne. Prawo to traktować ma – zdaniem „obrońców praw człowieka” – kobiety jako „naczynia do noszenia dzieci”, zagrażając ich życiu i zdrowiu.

 

Irlandzkie prawo aborcyjne dopuszcza mordowanie nienarodzonych jedynie w przypadku zagrożenia życia matki. - Każdego dnia gwałcone są prawa człowiek kobiet i dziewcząt, bo konstytucja traktuje je jako naczynia do noszenia dzieci  – powiedziała sekretarz generalna Amensty International, Salil Shetty. - Kobiety i dziewczęta potrzebujące aborcji są traktowane jak przestępcy, stygmatyzowane i zmuszane do wyjeżdżania za granicę, narażając na poważne ryzyko swoje zdrowie psychiczne i fizyczne – dodała.

 

„Irlandia musi poprawić konstytucje i usunąć ochronę płodu” – czytamy z kolei w oświadczeniu wydanym przez Amnesty International.

 

Źródło: katholisches.info, „The Guardian”

pach

 


DATA: 2015-06-16 14:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"naczynia do noszenia dzieci - powiedziała sekretarz generalna Amensty International, Salil Shetty" - ciekawe czy do swojej matki zwraca się per "rondelku"...
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
Konstytucje kazdego kraju chca i powinny chronic kobiety w szczegolnosci kobiety w ciazy i kazde zycie poczete. To wlasnie homolobbystyczne grupy bezczelnie nazywaja kobiety naczyniami do noszenia dziecka oraz nie uznaja praw dzieci poczetych, dla nich to jest nic ktore mozna zabic i zrobic z tym co sie chce. To dopiero jest przestepsto zdemonizowanych grup ktore oglupiaja ze dzialaja w interesie kobiet a robia dokladnie odwrotnie. polskie feministki tez tak sie daly oglupic i cofnac z wiedza do poganstwa.
ponad 3 lata temu / 5. Nie zabijaj - mozesz oddac do okna dziecka
 
Amnesty International - kolejna banda degeneratów.
ponad 3 lata temu / DNA
 
A mnie interesuje kiedy wg. tych specjalistów człowiek przestaje być płodem? W 3-cim m-cu, 6-stym, 9-tym, w wieku roku, dwóch lat, 10-ciu lat i czy od pewnego poziomu wiekowego nie będzie dochodzić jako kryterium kwalifikujące do aborcji ocena poglądów. W końcu istnieje już taki termin jak "aborcja pourodzeniowa". Właściwie to czas życia człowieka zaczyna dzielić się na dwa okresy: aborcyjny i eutanazyjny. Etapów pośrednich nie ma.
ponad 3 lata temu / ma
 
Każdego dnia gwałcone jest prawo dzieci do życia, bo feministki wyżej cenią sobie prawo do "własnego brzucha" niż życie własnego dziecka.
ponad 3 lata temu / Iw
 
Piotr. A kiedy ty sobie mozg naprawisz i przestaniesz brednie wypisywać tutaj? Wracaj na Onet,albo portal towarzysza Lisa.
ponad 3 lata temu / as
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.