DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2019 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Amerykańskie rozczarowanie w związku z decyzją prezydenta Dudy

Amerykańskie rozczarowanie w związku z decyzją prezydenta Dudy
Rex Tillerson. Fot. REUTERS / Joshua Roberts / File Photo

Sekretarz stanu Stanów Zjednoczonych Rex Tillerson w swym wtorkowym oświadczeniu wyraził rozczarowanie faktem podpisania przez polskiego prezydenta nowelizacji ustawy o IPN.

 

Sekretarz stanu w komunikacie pisze o „rozczarowaniu” Stanów Zjednoczonych. „Wejście tego prawa w życie wpłynie negatywnie na wolność słowa i badań naukowych” – to reakcja jednego z najważniejszych urzędników administracji Donalda Trumpa. Takie stanowisko dziwi tym bardziej, że krzywdzące Polskę stwierdzenia padające w badaniach naukowych nie będą penalizowane w myśl poprawek wprowadzonych do nowelizacji pod naciskiem strony izraelskiej.  

„Stany Zjednoczone ponownie podkreślają, że sformułowania typu polskie obozy śmierci są bolesne i mylące” – pisze Tillerson w oświadczeniu. „Takie historyczne nieścisłości piętnują Polskę, naszego bliskiego sojusznika, i muszą być zwalczane w sposób, który chroni podstawowe wolności. Wierzymy, że otwarta debata, nauka i edukacja są najlepszymi sposobami przeciwdziałania wprowadzającym w błąd sformułowaniom” – przeczytać można w komunikacie.

 

Wieczorem prezydencki minister Krzysztof Szczerski poinformował, że Andrzej Duda spełnił swą przedpołudniową zapowiedź i podpisał nowelizację, odsyłając ją zarazem do Trybunału Konstytucyjnego, który zbadać ma m.in., czy nowe prawo nie narusza zasady wolności słowa.

 

Źródło: rmf24.pl

RoM


DATA: 2018-02-08 08:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Widzicir Ludzie co sie stało w Polsce...jak szybko zadziałała Agentura rusko/niemiecka....było tak blisko w sprawie zaćiśnienia stosunków Polsko-Amerykańskich...(Ale do tego dojść nie mogło-interesy Niemiec/Rosji uległy by załamaniu(potajemna wizyta kaczynskiego u merkel)...i szybko nagła wymiana Rządu...wszystko runeło:kaczynski:smoleńsk wytłumaczyć potrwa latami(a miałobyć na wiosnę),WSI-aneks nie ujrzy światła dziennego+załamanie stosunków Polsko-Amerykańskich...i Nagel słychać głosny o współpracy braterskiej z niemcami i rosją...teraz już wiećie o co tu chodzi
ponad 1 rok temu / Alojz
 
Jeśli już ktoś ma być rozczarowany to POLACY , których dobre serce i naiwność wiele razy jest WYKORZYSTYWANA . A w szczególe to Ameryka jest opanowana przez Żydów na różnych stopniach administracji państwowej,sądów .Należy zauważyć że to oni trzymają kasę w >bankach< i potrafią zjednywać polityków. Zatem straszenie , że się obrażą Amerykanie dotyczy tych pochodzenia żydowskiego.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Nic dodać i nic ująć. Cały świat to zakłamanie. Nie znamy faktów. Może to i źle, a może dobrze. Zobaczymy. Polska jest w strefie zgniotu. Teraz należy budować armię. Ze słabym nikt się nie liczy. Zobaczcie niby taka mała Korea Północna a się jej boją. Bo mają armię. A co ma Polska ? Nachodźcy nakryją Polskę czapkami. Jak tu przyjdzie kilka milionów. To się dopiero zacznie. A lemingi dalej śpią.
ponad 1 rok temu / Predator
 
Broń nas Panie Boże od fałszywych przyjaciół.
ponad 1 rok temu / Wojciech
 
Polacy są głęboko rozczarowani brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem. Podpisana ustawa wyraźnie wyjmuje z niej badania naukowe
ponad 1 rok temu / Abc
 
Polacy też są głęboko rozczarowani antypolską polityką USA. Mam nadzieję, że nasi politycy zrewidują swoje wasalne postępowanie. Polska powinna natychmiast wycofać się z brudnych wojenek prowadzonych przez USA pod przykrywką szerzenia demokracji i podziękować rotacyjnym marionetkom, bo w razie prawdziwego konfliktu z Rosją i tak były by one natychmiast wycofane do Niemiec.
ponad 1 rok temu / Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.