DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Amerykańskie korporacje na pasku homolobby. Apple, PepsiCo, Nike, Microsoft i kto jeszcze?

Amerykańskie korporacje na pasku homolobby. Apple, PepsiCo, Nike, Microsoft i kto jeszcze?
fot. linder6580 / sxc.hu

Departament Sprawiedliwości wraz z szefami ponad 300 korporacji, w tym: Apple, PepsiCo, Nike, Microsoft, Johnson & Johnson i Goldman Sachs, zwrócił się do Sądu Najwyższego, by zabronił stanom stanowienia prawa zakazującego zawierania homoseksualnych „małżeństw”. Liderzy firm tłumaczyli, że takie przepisy uniemożliwiają prowadzenie biznesu, a nade wszystko godzą w „programy różnorodności”.

 

„W niektórych stanach, w których firmy prowadzą interesy, małżeństwo jest dostępne jednakowo dla wszystkich naszych pracowników i współpracowników. Są jednak stany, które zakazują małżeństw jednopłciowych i nie chcą uznawać tego typu związków zawartych w innym miejscu. Ten podwójny system obciąża naszą działalność. Powoduje niepewność prawną, wymusza zbędne koszty i komplikacje administracyjne, a także wymaga od pracodawców odmiennego traktowania pracowników” – czytamy w uzasadnieniu wniosku złożonego do Sądu Najwyższego.

 

Przedstawiciele korporacji twierdzą, że przepisy chroniące małżeństwo „utrudniają wzrost gospodarczy i innowacje”, rzekomo „zmuszając” korporacje do „cięższej pracy i większych inwestycji”. Biznesmeni twierdzą, że z powodu niejednolitych przepisów muszą tworzyć „złożone systemy administracyjne”. Przedsiębiorcy przekonują, że „firmy inkluzyjne”, to znaczy takie, które realizują „politykę różnorodności”, są „bardziej otwarte na nowe pomysły oraz możliwości i mniej skłonne do nadmiernego ryzyka w obliczu wyzwań, dlatego też są bardziej opłacalne”.

 

Szef National Organization for Marriage, Brian Brown, akcję korporacji kwituje krótko: - Te koncerny sprzedały miliony swoich konsumentów i pracowników, którzy wierzą, że małżeństwo może istnieć jedynie pomiędzy mężczyzną i kobietą. Brown obawia się, że wielu pracowników jawnie sprzeciwiających się legalizacji jednopłciowych „małżeństw” może być prześladowanych przez pracodawców. Tej grupie pracowników, tak jak prezesowi Mozilla Firefox – Brendanowi Eichowi – grozi zwolnienie z pracy.

 

- Te firmy działają irracjonalnie. Ulegają wpływowi 1,6 proc. populacji homoseksualnej i alienują 61 proc. społeczeństwa, które nie chce, by Trybunał odgórnie narzucił wszystkim stanom redefinicję małżeństwa. Korporacje powinny pozostać neutralne w wojnie kulturowej - dodaje Peter Sprigg z Family Research Council. Firmy te wniosły do Sądu Najwyższego petycję domagając się uchylenia prawa obowiązującego w 34 stanach, definiującego małżeństwo jako związek kobiety z mężczyzną.

 

Do tej pory jedynie w czterech stanach mieszkańcy zagłosowali za wprowadzeniem homoseksualnych „małżeństw”. Taką decyzję – narzucając ją obywatelom – podjęło dodatkowo osiem legislatur stanowych. „Małżeństwa” osób tej samej płci narzucane są obywatelom przede wszystkim przez sądy, które unieważniają przyjęte wcześniej przepisy stanowe.

 

Inicjatywę korporacji poparł wiceprezydent USA Joe Biden. - Tam gdzie jest odwaga, pasja i zaangażowanie, jest szansa na zmianę. Tam, gdzie jest chęć bezpośredniej konfrontacji z uprzedzeniami, fanatyzmem i homofobią, można odnieść sukces. Wierzę, że po tych wszystkich latach Amerykanie wreszcie chcą zrobić dobry uczynek – przekonywał w miniony piątek. 28 kwietnia Sąd Najwyższy wysłucha argumentów stron domagających się unieważnienia lub zachowania przepisów czterech kolejnych stanów, zakazujących wprowadzania homomałżeństw.

 

Źródło: breitbart.com., ignewsnetwork.com, AS.

 

 

 


DATA: 2015-03-10 07:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"asosin" - dzięki za informację.
ponad 4 lata temu / Marcus
 
Znalazłam ten wniosek, ale nie mogę tu podać linka, bo regulamin nie pozwala :/ Jeśli ktoś jest zainteresowany, to na stronie, z której wzięli powyższy artykuł - breitbart - wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "microsoft" i "marriage", artykuł o tym jest bodajże pierwszy na liście wyników; tam podają linka do samego wniosku. Lista jest interesująca: amerykański Amazon, Barnes&Noble, CBS Corporation, Colgate-Palmolive Company, etc.
ponad 4 lata temu / asosin
 
tak. proszę o listę tych firm. Spadną im dochody przez bojkot to się opamiętają.
ponad 4 lata temu / ela
 
Dobrze byłoby opublikować pełną listę tych 300 firm i w miarę możliwości bojkotować ich produkty.
ponad 4 lata temu / płatowiec
 
w głowach im się poprzewracało od nadmiaru władzy i mamony trzeba zapamiętać sobie nazwy tych firm i unikać ich produktów jak (sic!)ognia podczas zakupów
ponad 4 lata temu / Leaf427
 
A lucyperek kopytkami przebiera z niecierpliwości na spotkanie z sodomitami i ich poplecznikami.
ponad 4 lata temu / John Galt
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.