DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Amerykańskie dowództwo w Europie przeniosło swą siedzibę z Niemiec do Poznania

Amerykańskie dowództwo w Europie przeniosło swą siedzibę z Niemiec do Poznania
Zdjęcie ilustracyjne. FOT.Krzysztof Zatycki/FORUM

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że taktyczne dowództwo szczebla dywizyjnego Armii USA przeniosło swą siedzibę z Niemiec do Poznania. W komunikacie podano również informację, że chodzi o jednostkę dowodzącą wojskami USA rozmieszczonymi w ramach akcji Atlantic Resolve. Do Poznania przetransportowano już cały sprzęt, a pracę rozpoczął już personel placówki.


Operacja przeniesienia dowództwa do Poznania została zakończona z dniem 29 kwietnia br. „W ubiegłym tygodniu ponad 100 żołnierzy przeniesiono z bazy w Baumholder (Niemcy) do Poznania w celu wzmocnienia dowodzenia siłami rotacyjnymi USA (...), prowadzącymi operacje na terenach, na których Armia USA nie utrzymywała wcześniej znaczącej obecności (...)” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.


W informacji zauważono, że od czasu aneksji Krymu w 2014, obecność oddziałów bojowych, a także oddziałów zaplecza logistycznego rozmieszczonych w związku z realizacją operacji Atlantic Resolve, zwiększyła się „w celu zapewnienia rotacyjnej, trwałej obecności w ramach inicjatywy zwiększenia bezpieczeństwa europejskiego”. Relokacja Mission Command Element ma podnieść zdolności manewrowania wojskami – tłumaczy st. sierż. Brent M. Williams, rzecznik Mission Command Element dla operacji Atlantic Resolve.


„Prowadzony przez Armię USA w Europie program „Rok Realizacji” zainicjował w 2017 roku zwiększenie rotacyjnej obecności sił USA w Europie, na którą złożyły się: przybycie rotacyjnej bojowej brygady pancernej oraz brygady lotnictwa bojowego jak też regionalne oddziały logistyczne rozmieszczone dla wspacia zadań związanych z operacją Atlantic Resolve” – napisano w komunikacie DGRSZ.

 

 

Źródło: dgrsz.mon.gov.pl, wprost.pl

WMa

DATA: 2017-05-06 19:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pomogą banderowcom mordować Polaków?
ponad 3 lata temu / ist
 
mac: NATO stworzyło ISIS świadomie i dobrowolnie wpuściło bojowników ISIS do Europy. Robi to nadal mimo zamachów . NATO jest wojskowym narzędziem dla wyrżnięcia białego człowieka. Trump-kandydat na prezydenta chciał ograniczenia roli NATO i pokoju, lecz po wyborach został spacyfikowany przez amerykański przemysł wojny. To kolosalne pieniądze, dlatego będzie wojna totalna globalna.
ponad 3 lata temu / ba.n
 
@sten. Koleś, Polska dla nich znaczy tyle co Apacze albo Murzyni w Kongo. Jeszcze trochę a operację "Most Back" będzie można zacząć. Korea Południowa, Japonia czy Niemcy to inna bajka, żaden Żyd nie tęskni za Japonią lub Koreą a za Polską i owszem. Zgadnij gdzie tych synów szatana USAmani ewakuują w razie zapaści Izraela? No gdzie? Żeby kombinować z Ameryką trzeba mieć Polityków a nie ciepłe kluchy i drobnych "cwaniaczków".
ponad 3 lata temu / agricola
 
Marcin piszesz bzdury wojska rosyjskie nie wkroczą na terytorium Polski.Rosjanie użyją rakiet balistycznych z głowicami jądrowymi które spadną na Warszawę ,Poznań,Toruń ,Bydgoszcz itd a nie na Nowy Jork , Wojsk,a amerykańskie przybyły o 70 LAT za późno jeszcze wtedy USA nie było tak zepsute jak obecnie,USA obecnie jest Imperium które prowadzi wojny.USA WLK Brytania sprzedały kraje Europy Środkowo-Wschodniej Stalinowi.Natomiast Francja jest sprzedajna."WŚRÓD PRZYJACIÓŁ WILKI ZAJĄCA ZJADŁY""PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ POZNAJE SIĘ W BIEDZIE" "HISTORIA JEST NAUCZYCIELKĄ ŻYCIA"
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Wojna jest nieunikniona. Amerykanie pamiętają dobrze jak wyglądał podział Europy po II wojnie światowej. Tym razem nie zrobią tego samego błędu i dlatego stawiają granicę znacznie dalej na wschód. Gdyby tak było w 1945 roku, to nie bylibyśmy pod butem sowieckim przez cały ten czas. Rosjanie maja tę samą strategię od wieków - zająć ile się da, a później negocjować. Tym razem kraju nad Wisłą tak łatwo nie zajmą.
ponad 3 lata temu / Marcin
 
Zabawne dla tych co piszą o obcych wojskach czyli nie jesteśmy w NATO.Poczytajcie sobie co niemcy piszą ryczą bo ich amerykanie opuszczają.
ponad 3 lata temu / mac
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.