DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Amerykański Urząd Skarbowy prześladował prawicę – teraz ma kłopoty

Amerykański Urząd Skarbowy prześladował prawicę – teraz ma kłopoty

Amerykański Urząd Skarbowy opublikował listę organizacji wobec których prowadził dodatkowe kontrole, albo opóźniał przyznanie statusu organizacji zwolnionej z obowiązku podatkowego. Znajduje się na niej 426 podmiotów. Urząd uczestniczy w licznych procesach sądowych, a konserwatyści domagają się dymisji osoby wyznaczonej przez prezydenta Baracka Obamę do oczyszczenia instytucji.


Na ujawnionej przez amerykański Urząd Skarbowy liście znajduje się 426 organizacji – zarówno ogólnokrajowych i znanych jak i lokalnych. To o wiele  więcej, niż twierdzono 3 lata temu, gdy opinia publiczna dowiedziała się o braku obiektywizmu wśród urzędników i nieprawidłowościach panujących w Urzędzie.


Jak zauważa Washington Times same nazwy grup wskazują na ich prawicowy charakter. 33 z nich mają w swojej nazwie słowo "patriotyzm", a aż 60 słowo "herbata", co wiąże się z prawicową i anty-establishmentową Tea Party. Liczba grup konserwatywnych jest zatem bardzo znacząca. Co ciekawe jednak, na liście znajdują się również lokalne oddziały Ligi Wyborców Kobiet.


Gdy nieprawidłowości w amerykańskim Urzędzie Skarbowym wyszły na jaw, prezydent USA Barack Obama powołał Komisarza John'a Koskinen'a do oczyszczenia instytucji. Jednak część republikańskich Kongresmenów twierdzi, że Koskinen nie wykonał należycie swojego zadania. Wzywają nawet do odwołania go ze stanowiska.


Niektóre organizacje, choćby te związane z Tea Party twierdzą, że nadal są szykanowane przez Urząd. Ten broni się przed sądem apelacyjnym w Waszyngtonie. To nie jedyna sprawa sądowa z udziałem amerykańskiej instytucji zbierającej podatki.


Jedna z organizacji konserwatywnych, "Call for action" twierdzi ponadto, że Biały Dom prosił Urząd Skarbowy o przekazanie tajnych danych dotyczących spraw podatkowych u konserwatystów. Jednak instytucja zaprzecza jakoby administracja Baracka Obamy prosiła o takie informacje lub je otrzymywała.mjend
DATA: 2016-06-07 07:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.