DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Amerykański urząd imigracyjny aresztował irackich chrześcijan. Teraz zamierza ich deportować

Amerykański urząd imigracyjny aresztował irackich chrześcijan. Teraz zamierza ich deportować

Amerykański urząd imigracyjny tylko w niedzielę zatrzymał ponad 100 chrześcijan irackich w wyniku nalotu w stanie Michigan. Zatrzymane osoby – legalnie przebywające w USA – mają być deportowane do ojczyzny. Chrześcijanie podobnie jak jazydzi są eksterminowani przez dżihadystów IS i inne bojówki muzułmańskie w Iraku.


Przedstawiciele urzędu imigracyjnego pojawili się bez ostrzeżenia w domach chaldejskich chrześcijan i popularnej restauracji Ishtar w Sterling Heights w stanie Michigan.

 

Zatrzymani byli przeważnie legalnymi rezydentami Stanów Zjednoczonych (mieli zieloną kartę). Niektórzy spędzili tu większość życia. Nahren Anweya, która wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych z rodziną jako młoda dziewczyna i obecnie ma około 30 lat twierdzi, że zatrzymano łącznie prawie 200 osób. W większości to Chaldejczycy lub chrześcijanie asyryjscy. 

 

Akcja urzędników imigracyjnych odbywała się w atmosferze płaczu i wrzasków. Ludzie nie wiedzieli, co się dzieje. Jak podaje portal WorldNetDaily urzędnicy byli nieubłagani i zatrzymali wszystkich chrześcijańskich Irakijczyków, którzy byli notowani z zamiarem ich deportacji, nawet jeśli wychowywali się w kraju od wielu lat. 

 

Jeden z nich, Wisam miał 49 lat i legalnie mieszkał w Stanach Zjednoczonych od 11 roku życia. Mężczyzna został skazany na niecały rok więzienia ponad 20 lat temu za pobicie czterech innych mężczyzn, którzy wyzywali i zaczepiali jego dziewczynę. Ponieważ uderzył pierwszy, toteż jemu postawiono zarzuty. Po opuszczeniu zakładu karnego znalazł pracę, prowadził ustabilizowane życie. Nigdy jednak nie wystarał się o obywatelstwo.

 

Rodzina Nahren Anweya uciekła z Iraku w 1989 roku.

 

Społeczność chaldejska w stanie Michigan napisała na swojej stronie: „Bezbożni politycy rasistowscy prześladują # Chaldejczyków w Sterling Heights”.

 

Na Facebooku organizacja zamieściła film z niedzielnych nalotów. Chrześcijanie skarżą się, że teraz prócz zmagania się z „rasistowskim burmistrzem” Sterling Heights Mikiem Taylorem, który chce zbudować mega meczet, dodatkowo znoszą prześladowania „bezlitosnych władz federalnych”, które zmuszają ich do powrotu do Iraku, gdzie muzułmanie zniszczyli miasta i wsie Chaldejczyków. „Obama pozwolił muzułmańskim tchórzom zniszczyć Irak i Trump kończy robotę. BEZLITOŚNI politycy, którzy nie mają pojęcia o rzeczywistości” – stanowi jeden z wpisów wspólnoty chaldejskiej.

Chaldejczycy ubolewają, że Trump zezwolił 120 tysiącom „DREAMers” na pobyt w Stanach Zjednoczonych, pomimo ich nielegalnego statusu, utrzymując kontrowersyjny program DACA z czasów Obamy.

 

Program DREAM (Deferred Action for Childhood Arrivals) to program oddalający deportację imigrantów, którzy przyjechali do USA jako nieletni. Dotychczas, ponad 700 tys. osób skorzystało z tego programu. Osoby objęte tym programem określane są mianem DREAMersów. Oprócz oczywistej korzyści możliwości pozostania w USA, osoby zakwalifikowane mogą także otrzymać pozwolenie na pracę.

 

Nathan Kalasho, dyrektor szkoły w Madison Heights twierdzi, że wielu Chaldejczyków, takich jak Wisam, których Amerykanie chcą deportować do Iraku są tak amerykańscy, że nawet nie znają arabskiego. Pośród zatrzymanych są osoby w wieku od 20 do 70 lat, w tym jedna kobieta walcząca z rakiem.

 

Niektórzy ludzie byli tu prawie od 40 lat. Na  przykład jeden z zatrzymanych mężczyzn, który obecnie ma 40 lat mieszkał tu odkąd miał 2 lata – mówił Kalasho.

 

Przekonywał, że większość społeczności Chaldejczyków w Michigan głosowała na Donalda Trumpa w zeszłorocznych wyborach prezydenckich, myśląc, że będzie on chronił ich i członków ich rodzin pozostawionych na Bliskim Wschodzie.

Kalasho przypomniał, że obalony Saddam Husajn chronił wspólnotę chrześcijańską w Iraku. Kiedy został usunięty przez byłego prezydenta George W. Busha, rozpętało się piekło w Iraku wymierzone w chrześcijan. Uprowadzano kapłanów, palono kościoły, mordowano wielu Chaldejczyków, jeśli nie przeszli na islam.

 

Chrześcijanie iraccy okazali swoje poparcie dla Trumpa, gdy przyjął on bardzo twarde podejście wobec IS i sytuacji w Iraku. Teraz ludzie czują się zawiedzeni i zdradzeni.

 

Portal WND zapytał rzecznika prasowego U.S. Immigration and Customs Enforcement (ICE), Khaalida Wallsa o przyczynę nalotów. Mężczyzna odpowiedział, że naloty zostały spowodowane porozumieniem prezydenta Trumpa i rządu Iraku, który zgodził się przyjąć deportowanych obywateli irackich.

 

„W wyniku ostatnich negocjacji między USA i Irakiem, Irak zgodził się niedawno przyjąć pewną liczbę Irakijczyków podlegających nakazowi deportacji. W ramach wysiłków (…) ICE niedawno aresztowała wielu obywateli irackich, którzy byli skazani za przestępstwa, w tym zabójstwa, gwałty, brutalne napaści, porwania,, włamania, handel narkotykami, kradzieże, napaści seksualne, naruszenia przepisów o broni i inne przestępstwa. Każda z tych osób miała zapewnione pełne i sprawiedliwe postępowanie w procesie o deportację, po czym federalny sędzia imigracyjny uznał, że nie kwalifikują się do jakiejkolwiek formy zwolnienia zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych i nakazał ich deportację. Więcej informacji na temat tego wysiłku na rzecz egzekwowania prawa zostanie udostępniona w nadchodzących dniach. Zdecydowana większość z tych aresztowanych została zatrzymana w Northwest Ohio Correctional Center w Youngstown w stanie Ohio” – można przeczytać w piśmie urzędu imigracyjnego.

 

Świadkowie ostatnich zatrzymań w stanie Michigan powiedzieli, że zdecydowana większość tych osób nie była mordercami, gwałcicielami, ale skazanymi za drobne przestępstwa sprzed wielu lat.

 

Chaldejczycy i asyryjscy chrześcijanie mieszkają głownie w Sterling Heights, Warren, Madison Heights i innych miastach wzdłuż linii hrabstwa Oakland-Macomb w południowo-wschodniej części Michigan.

 

W stanie Michigan osiedliła się także duża wspólnota muzułmańska. M.in. w Hamtramck k. Detroit w wyniku wyborów w 2015 r. do sześcioosobowej rady miejskiej weszło aż czterech muzułmanów. W miasteczku liczącym ponad 23 tys. mieszkańców ponad połowę stanowią wyznawcy islamu, głownie są to przybysze z Jemenu, Bangladeszu i Bośni. W radzie zasiadają dwie kobiety o polskich korzeniach.

 

 

Źródło: wnd.com

AS

DATA: 2017-06-14 07:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Żadnych imigrantów ,Służby specjalne nie są wstanie stwierdzić czy do grupy Chrześcijan nie dostali się islamiści terroryści.Państwo islamskie apelowało do islamistów by udawali Chrześcijan .Należy być roztropnym MĄDRY POLAK PRZED SZKODĄ.Nawet wśród Czeczenów których Polska przyjeła są islamscy terroryści których SG deportowała do Federacji Rosyjskiej skąd przybyli do Europy .Należy naciskać na USA by nie odsyłało Chrześcijan do krajów pochodzenia .
ponad 3 lata temu / Tomasz
 
Hameryka zaczyna bardzo przypominać wczesny Związek Radziecki - co innego mówią, co innego myślą, co innego czynią; pożyją z tym długo?
ponad 3 lata temu / JARO
 
Nasz najlepszy sojusznik na życzenie muzułmanów pozbywa się chrześcijan. Trump twierdzi że jest chrześcijaninem, a Pence płacze na pokaz. Ktoś im wierzy?
ponad 3 lata temu / *)
 
Chrześcijanie i jazydzi mogą przyjechać do Polski, a reszta niech wraca do Iraku.
ponad 3 lata temu / obywatel
 
I właśnie tacy ludzie zasługują na azyl w Europie!
ponad 3 lata temu / Tylko kto tego słucha...
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.