DZIŚ JEST:   15   STYCZNIA   2021 r.

Św. Pawła, pustelnika
Św. Arnolda Janssena
 
 
 
 

Amerykański uczeń ukarany za słowa „Boże, błogosław Amerykę”

Amerykański uczeń ukarany za słowa „Boże, błogosław Amerykę”
fot. Clio, lic. Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported, via wikimedia commons
#USA    #ATEIZM    #EDUKACJA    #CHRZEŚCIJAŃSTWO    #WIARA    #SZKOŁA    #FLORYDA    #UCZEŃ

W jednej ze szkół średnich na Florydzie, w czasie ćwiczeń porannych uczeń wypowiedział zdanie „God Bless America, keep us safe” (Boże błogosław Amerykę i czuwaj nad nami). Ucznia spotka kara.

 

Dwaj uczniowie uznający się za atestów udali się do dyrekcji i poskarżyli, że została naruszona neutralność światopoglądowa państwowej placówki. Uczniowie o tym  fakcie powiadomili także American Humanist Association. Przedstawiciele stowarzyszenia, jak i dyrektorka placówki przyznali im rację twierdząc m.in., że państwowa szkoła nie przewiduje w swoim programie rozpoczynania zajęć od takich, z nikim nigdy nie uzgadnianych słów.

 

Była to tylko i wyłącznie inicjatywa, która wyszła od naszego ucznia. Szkoła zdecydowanie odcina się od niej – powiedziała pani dyrektor.

 

Protestujący uczniowie powołali się na konstytucję Stanów Zjednoczonych. Kategorycznie dodali, że jeśli tego typu zdarzenia będą się powtarzać, sprawa trafi w końcu do sądu.

 

Ucznia odwołującego się do Boga spotka dyscyplinarna kara. Na razie, trudno jednoznacznie stwierdzić na czym będzie ona polegać. Najbardziej łagodnym wymiarem kary będzie drastyczne obniżenie stopnia ze sprawowania.

 

 

Źródło: FOX News

ChS 

 


DATA: 2015-02-22 16:14
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ ralf Nic się nie stało. Zawsze taka była. Oni tylko umiejętnie tworzą reklamy o swojei wielkiej amerykańskości. Naoglądaliśmy się filmów, jak to Amerykanie zawsze ratują świat i wszechświat. Z wojen, kataklizmów, od terrorystów itd. Natworzyli super spajder - menów. A prawda jst zgoła inna. Pdbijali, zniewalali i zagrabiali. Bo jak wytłumaczyć zgodę na publiczną egzekucję 21 jede Koptów - tylko strachem przed utratą ropy. Jak wytłumaczyć to co się dzieje w Koreii Pn - tylko brakiem na tej ziemi ropy. Jak wytłumaczyć to co sie dzieje w Chinach, tylko tym że na 1 rambo przypadnie kilku zwinnych malutkich ludzików, którzy obalą mit Rambo. Ameryka to stara wyssana z palca legenda anglogermanów, a kim oni teraz są pokazuje współczesna rzeczywistoś. Są Judaszami, i Midosami. Nie pragną zwykłych szat tylko złotych, nie pragną chleba tylko grudek złota, nie pragną wody tylko ropy. I oby nie zdjęto z nich klątwy. Niech pragną. może wtedy zrozumieją czym jest wartość życia
ponad 5 lat temu / blanka
 
@Sincere Fox: owszem, prawdziwy ateista powinien podejść do kwestii tak jak Pan pisze. Niestety, jak pokazuje otaczająca rzeczywistość, większość ateistów to ludzie fanatycznie wierzący w nieistnienie Boga, czyli... ludzie parareligijni. I oni faktycznie charakteryzują się antyreligijną fobią, tzn. zwalczają religie inne niż ateizm.
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
Czy ktoś z Was słyszał kiedyś co to jest LAMININA? Mówiąc prosto "laminina" to jest coś co spaja człowieka i nazywane jest przez naukowców białkiem życia. A ma kształt krzyża.
ponad 5 lat temu / pioter
 
Czy ktoś z Was słyszał kiedyś co to jest LAMININA ? Mówiąc prosto "laminina" to jest coś co spaja człowieka i nazywane jest przez naukowców białkiem życia. A ma kształt krzyża.
ponad 5 lat temu / xman
 
@ xman Czy w tej szkole nie ma wolnosci slowa? W zadnej szkole i zadnym uniwersytecie nie ma juz wolnosci slowa, jest tylko poprawnosc polityczna, indoktrynacja, pranie mozgow, rewizjonizm historyczny, eliminacja chrzescijanstwa i patriotyzmu. Nie jest to tylko amerykanski trend, a ideologia globalizmu. Dotarla do Polski i jest propagawana przez wieszosc naszych "elit" - politycznych, akademickich i medialnych. Niejeden duchowny z przekonaniem plynie tym nurtem. Mysli, ze sam plynie, ale naprawde to tylko daje sie mu unosic.
ponad 5 lat temu / DM
 
"skoro to ateiści, to co im przeszkadza odwołanie do Boga" otóż nie ma czegoś takiego jak ateizm ! Ateizm to religia, jej wyznawcy nie chcą czuć, tak CZUĆ ! Ducha Świętego lub mocy BOGA ! Oni tak jak każdy człowiek CZUJĄ ! Ateizm to religia, a ateiści to wyznawcy ! Każdy może sobie dopisać co wyznają ci tzw. ateiści !?
ponad 5 lat temu / Czesław
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.