DZIŚ JEST:   22   WRZEŚNIA   2019 r.

XXV Niedziela zwykła
Św. Maurycego z Towarzyszami
Św. Tomasza z Villanueva
 
 
 
 

Amerykański polityk popiera aborcję do urodzenia. Argumentem wybiórczo traktowana Biblia

Amerykański polityk popiera aborcję do urodzenia. Argumentem wybiórczo traktowana Biblia
zdjęcie ilustracyjne. źródło: pixabay.com

Kandydat do nominacji prezydenckiej amerykańskiej Partii Demokratycznej na prezydenta Pete Buttigieg we wtorkowej wypowiedzi w radio I Heart stwierdził, że dopuszczalne jest dokonywanie aborcji na nienarodzonych dzieciach dopóty, dopóki nie wydadzą one pierwszego oddechu. To kolejny polityk związany z tym liberalno-lewicowym ugrupowaniem popierający mordowanie nienarodzonych.

 

Obecny major South Bend w stanie Indiana uzasadnił ten pogląd w co najmniej dziwny sposób. Otóż powołał się na biblijne utożsamienie życia z oddechem. Jego zdaniem może stanowić to argument za wcześniejszym dopuszczeniem aborcji.

 

Polityk nie wspomniał choćby o słowach proroka Jeremiasza świadczących o człowieczeństwie nienarodzonych. „Pan skierował do mnie następujące słowo: Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię, prorokiem dla narodów ustanowiłem cię” [Jr 1; 4-5].

 

Pete Buttigieg dodał, że pytanie dotyczące tego, kiedy zaczyna się życie, ma charakter „kosmiczny”, trudny do rozstrzygnięcia. Jego zdaniem kluczową decyzję w tej kwestii powinna podjąć kobieta.

 

Wypowiedź ta padła podczas „Klubu Śniadaniowego” w I Heart w piątkowy ranek. Jak zauważa portal LifeNews to już kolejny raz, gdy polityk ujawnia swe poglądy na kwestię aborcji. Wszak 21 sierpnia skrytykował on Republikanów za atakowanie proaborcyjnej organizacji Planned Parenthood. Z kolei w majowej rozmowie z Fox News podkreślił, że czułby się „okay”, jeśli kobieta zdecydowałaby się na aborcję nawet w trzecim trymestrze. 

 

Wśród ubiegających się o nominację Partii Demokratycznej do wyborów prezydenckich, większość opowiada się za zdecydowanym poparciem dla aborcji.  

 

To między innymi Bernie Sanders. Powiedział, że zdecydowanie popiera projekty polegające na „kontroli urodzin”, a także aborcję. Dodał, że będzie to ważny element jego polityki, gdy zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych. Opowiedział się zdecydowanie za kontrolą narodzin w krajach ubogich.

 

Z kolei inna polityk Partii Demokratycznej Senator Kirsten Gillibrand z oburzeniem odniosła się do pomysłów odejścia od wyroku w sprawie proaborcyjnego wyroku Sądu Najwyższego w sprawie Roe versus Wade. Określiła ją mianem największego problemu związanego z prawami obywatelskimi kobiet.

 

Z kolei inna kandydatka do nominacji prezydenckiej Demokratów, Kamala Harris, to 54-letnia była prokurator generalna Kalifornii. W sprawie kontrowersji związanych z Planned Parenthood opowiadała się po stronie aborcyjnej organizacji. Podczas kampanii przed wyborami do senatu opowiadała się za naruszaniem wolności sumienia wierzących przedsiębiorców i centrów obrony życia.

 

Aborcja jest legalna na terenie całych Stanów Zjednoczonych od 1973 roku. Jednak część stanów wprowadza ograniczenia rzekomego prawa do mordowania nienarodzonych.

 

Źródła: lifenews.com / iheart.com / pch24.pl

mjend


DATA: 2019-09-10 15:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nie aborcja do urodzenia tylko m.in. "furtka" dla panny co ukrywała ciążę do ilu się da "spojrzeń na brzuch" oględnie mówiąc
10 dni temu / myślcie troszk
 
A w stanie Kolorado katolicki szpital Centura Health w mieście Centennial został pozwany za odmowę eutanazji!!!
11 dni temu / Halodenver
 
A jakie inne poglądy miałby mieć "starszy brat we wierze" i do tego sodomita?
11 dni temu / Kuraś
 
PO to w Ameryce Demokraci. PIS to Republikanie. Ani PIS ani Republikanie nie są idealni, ale Bóg ich powołał i dał im szansę. Rozliczy ich też potem. Przypominam, że Salomon na początku był miły Bogu, Dawid popełniał błędy, a Mojżesz zabił człowieka. Eliasz też zabił 450 proroków Baala. A Bóg Eliasza i Mojżesza wziął do Nieba.
11 dni temu / Second
 
Jeżeli tacy ludzie rządzą USA, to na pewno kraj ten nie przetrwa najbliższych 100 lat.
11 dni temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.