DZIŚ JEST:   13   GRUDNIA   2019 r.

Św. Otylia z Hohenburga
Św. Łucji, męczennicy
 
 
 
 

Amerykański polityk popiera aborcję do urodzenia. Argumentem wybiórczo traktowana Biblia

Amerykański polityk popiera aborcję do urodzenia. Argumentem wybiórczo traktowana Biblia
zdjęcie ilustracyjne. źródło: pixabay.com

Kandydat do nominacji prezydenckiej amerykańskiej Partii Demokratycznej na prezydenta Pete Buttigieg we wtorkowej wypowiedzi w radio I Heart stwierdził, że dopuszczalne jest dokonywanie aborcji na nienarodzonych dzieciach dopóty, dopóki nie wydadzą one pierwszego oddechu. To kolejny polityk związany z tym liberalno-lewicowym ugrupowaniem popierający mordowanie nienarodzonych.

 

Obecny major South Bend w stanie Indiana uzasadnił ten pogląd w co najmniej dziwny sposób. Otóż powołał się na biblijne utożsamienie życia z oddechem. Jego zdaniem może stanowić to argument za wcześniejszym dopuszczeniem aborcji.

 

Polityk nie wspomniał choćby o słowach proroka Jeremiasza świadczących o człowieczeństwie nienarodzonych. „Pan skierował do mnie następujące słowo: Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię, nim przyszedłeś na świat, poświęciłem cię, prorokiem dla narodów ustanowiłem cię” [Jr 1; 4-5].

 

Pete Buttigieg dodał, że pytanie dotyczące tego, kiedy zaczyna się życie, ma charakter „kosmiczny”, trudny do rozstrzygnięcia. Jego zdaniem kluczową decyzję w tej kwestii powinna podjąć kobieta.

 

Wypowiedź ta padła podczas „Klubu Śniadaniowego” w I Heart w piątkowy ranek. Jak zauważa portal LifeNews to już kolejny raz, gdy polityk ujawnia swe poglądy na kwestię aborcji. Wszak 21 sierpnia skrytykował on Republikanów za atakowanie proaborcyjnej organizacji Planned Parenthood. Z kolei w majowej rozmowie z Fox News podkreślił, że czułby się „okay”, jeśli kobieta zdecydowałaby się na aborcję nawet w trzecim trymestrze. 

 

Wśród ubiegających się o nominację Partii Demokratycznej do wyborów prezydenckich, większość opowiada się za zdecydowanym poparciem dla aborcji.  

 

To między innymi Bernie Sanders. Powiedział, że zdecydowanie popiera projekty polegające na „kontroli urodzin”, a także aborcję. Dodał, że będzie to ważny element jego polityki, gdy zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych. Opowiedział się zdecydowanie za kontrolą narodzin w krajach ubogich.

 

Z kolei inna polityk Partii Demokratycznej Senator Kirsten Gillibrand z oburzeniem odniosła się do pomysłów odejścia od wyroku w sprawie proaborcyjnego wyroku Sądu Najwyższego w sprawie Roe versus Wade. Określiła ją mianem największego problemu związanego z prawami obywatelskimi kobiet.

 

Z kolei inna kandydatka do nominacji prezydenckiej Demokratów, Kamala Harris, to 54-letnia była prokurator generalna Kalifornii. W sprawie kontrowersji związanych z Planned Parenthood opowiadała się po stronie aborcyjnej organizacji. Podczas kampanii przed wyborami do senatu opowiadała się za naruszaniem wolności sumienia wierzących przedsiębiorców i centrów obrony życia.

 

Aborcja jest legalna na terenie całych Stanów Zjednoczonych od 1973 roku. Jednak część stanów wprowadza ograniczenia rzekomego prawa do mordowania nienarodzonych.

 

Źródła: lifenews.com / iheart.com / pch24.pl

mjend


DATA: 2019-09-10 15:24
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nie aborcja do urodzenia tylko m.in. "furtka" dla panny co ukrywała ciążę do ilu się da "spojrzeń na brzuch" oględnie mówiąc
3 miesiące temu / myślcie troszk
 
A w stanie Kolorado katolicki szpital Centura Health w mieście Centennial został pozwany za odmowę eutanazji!!!
3 miesiące temu / Halodenver
 
A jakie inne poglądy miałby mieć "starszy brat we wierze" i do tego sodomita?
3 miesiące temu / Kuraś
 
PO to w Ameryce Demokraci. PIS to Republikanie. Ani PIS ani Republikanie nie są idealni, ale Bóg ich powołał i dał im szansę. Rozliczy ich też potem. Przypominam, że Salomon na początku był miły Bogu, Dawid popełniał błędy, a Mojżesz zabił człowieka. Eliasz też zabił 450 proroków Baala. A Bóg Eliasza i Mojżesza wziął do Nieba.
3 miesiące temu / Second
 
Jeżeli tacy ludzie rządzą USA, to na pewno kraj ten nie przetrwa najbliższych 100 lat.
3 miesiące temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.