DZIŚ JEST:   02   KWIETNIA   2020 r.

Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
 
 
 
 

Amerykański ksiądz zrezygnował z Netflixa. Powód: promocja aborcji!

Amerykański ksiądz zrezygnował z Netflixa. Powód: promocja aborcji!
fot. pixabay.com

Ojciec John Rapisarda z amerykańskiej parafii Baltimore zdecydował się na rezygnację z subskrypcji Netflixa. Oburzyła go bowiem promocja aborcji w serwisie.

 

W mejlu do Netlixa ksiądz Rapisarda tłumaczy, że przyczyną rezygnacji z subskrypcji stał się odcinek show Michelle Wolf pod tytułem „Hołd dla aborcji” („Salute to Abortion”). Odcinek ukazał się w lipcu w ramach cotygodniowego show Michelle Wolf „The Break”.

 

Michelle Wolff mieszała w nim wulgarne żarty z radykalną pochwałą aborcji. Twierdziła – wbrew podręcznikom medycznym – że aborcja nie jest zabijaniem dzieci, lecz zapobieganiem ich powstaniu. „Aborcjo, pozdrawiam cię!” – deklarowała. „Jeśli chcesz dokonać aborcji, uczyń to” – głosiła. Ubrana w kostium z flagą USA showmanka posunęła się nawet do twierdzeń „Bóg błogosławi aborcję, Bóg błogosławi Amerykę”.

 

Ojciec John Rapisarda otwarcie podał powody swej rezygnacji z usług Netlixa. „Wystarczy powiedzieć, że aborcja niszczy ludzkie życie w łonie i serce matki” – napisał w mejlu do firmy. „Deklarowanie, że Bóg błososławi aborcje nie jest humorystyczne ani eksperymentalne. Jest nienawistne i bluźniercze” – dodał.

 

Ksiądz zauważył, że Michelle Wolf i jej współpracownicy „prawdopodobnie uznają mnie i miliony innych za nieoświeconych, głosząc jednocześnie tolerancję dla innych poglądów moralnych”.

 

Ojciec Rapidarda skierował ponadto do twórców zapewnienie, że modli się o „przemianę waszych serc, uświadomienie zła wyrządzonego przez aborcję i odpokutowanie za działania”. Wyraził nadzieję, że Netflix przemyśli, co propaguje w swoich materiałach. Stwierdził jednocześnie, że jeśli firma nie zmieni publikowanych u siebie treści, zamierza zachęcać innych do rezygnacji z subskrypcji.

 

 

Źródło: lifesitenews.com

mjend

 

  


DATA: 2018-07-30 12:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

do monarchista. Promował także homoseksualizm. Dlatego osobiście zrezygnowałem z kupowania tam książek. Sam może nie załamię ich rynku, ale jak więcej osób zdecyduje podobnie, dostaną to, na co zasłużyli.
ponad 1 rok temu / taki 1
 
W Polsce dzieciobójstwo było promowane przez empik.
ponad 1 rok temu / Monarchista
 
podejrzewam, że oskarżą go o mowę nienawiści,
ponad 1 rok temu / asd
 
Ksiądz postąpił honorowo. Nie udawał, że nic się nie stało, tylko zrezygnował. Więcej takich decyzji, a koncerny będą musiały zacząć szanować chrześcijan, inaczej dostaną po kieszeni.
ponad 1 rok temu / Michu.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.